Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бургас и коткитенови  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано10.02.10 11:24



Бургас обича котките.
До това заключение стигнах обаче едва след като мои гости от други градове ми обърнаха внимание.
Колко много улични котки имате! Всички се грижат за тях!, ми казваха те. Често можеш да видиш случаен човек да разговаря с непозната котка, а тя да му отговаря и да ходи след него.
Сравнено с други места в страната, наистина тук има много котки. А защо? Много просто - няма бездомни кучета.
Котките са навсякъде. Навъртат се около кръчми и супермаркети, където хората ги хранят. Нещо повече - не само ги хранят, но и кастрират. А съм чувала, че ветеринарите правят отстъпка от цената за карстрация на улична котка. Последно беше 30 лева да женска.
П.С. Моята любима сиамка намерих пред една бирария преди пет години.


От тогава е най-милото същество за мен/със сина ми/. Моята жива грейка, с която спя нощем и която ме лекува, когато се разболея.

http://www.vselena.com/vudu.jpg

Тема Re: Бургас и коткитенови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано10.02.10 11:41



Това е най-хубавия град за котките в БГ. Аз имам къща в Сарафово и апартамент близо до Паметника и котките обитават двора ми, комшии ги хранят, оставям пари. Има пенсионерки в квартала, които редовно ги хранят, милват, зимата сега са ги пуснали в мазето да са на топло и сухо.
Колко е хубаво

Вървиш и на улицата котка ти мяука и ти се умилква в пешеходната зона, не защото е гладна, а защото те харесва!
От години в двора ми и лятната кухня в Сарафово живеят 3 котки, поддържащия градината ги храни. Седя лятото пия кафе и Пухи седи на двора, разправя ми нещо и после си отива по свои котешки работи.



Тема Re: Бургас и коткитенови [re: papyy]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано10.02.10 11:49



Радвам се, че още някой мисли като мен.


Пък и от първа ръка.
Аз живея до Младежкия дом и работя в центъра. По пътя си виждам как се отнасят хората към котките.
И една друга тенденция наблюдавам през последните месеци. Кучкарите събират изпражненията на домашните си любимци. Когато го видях за пръв път, оптимизмът ми се върна отново.
Изобщо, смея да твъдя, че градът напредва.

http://www.vselena.com/vudu.jpg

Тема Re: Бургас и коткитенови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор esti ()
Публикувано10.02.10 13:43



Съвсем същите наблюдения имам и аз!



Бургас обича котките - и котките обичат Бургас!
А аз обичам и двете.



Тема Re: Бургас и коткитенови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано10.02.10 18:58



От своя богат скитнически опит съм си направила извода, че в градовете около морето, както и по Средиземноморието афинитетът към котките е по-голям отколкото в планински и вътрешноконтинентални зони





Тема Re: Бургас и коткитенови [re: Apassionata]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано10.02.10 19:12



А защо е така?
Аз съм забелязала, че хората покрай морето са по-контактни и по-топли, обаче в отношенията с котките - как работи това?
Иначе, аз винаги слагам плюс на човек, който има котка за домашен любимец.
Кучета отглеждат тези, които не са сигурни в себе си и искат поне някой да им се подчинява безпрекословно. Че и с удоволствие.
Според мен.

http://www.vselena.com/vudu.jpg


Тема Re: Бургас и коткитенови [re: esti]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано10.02.10 19:15



Е, то тук вече стана клуб Бургас май.


До операта имаше една баба, която хранеше много котки, но от едно известно време вече не я виждам. Може да се е споминала.
Там бях видяла една чисто бяла, дългокрака и грациозна с жълти очи и я дебнах да си я прибера. Не успях.
А година по-късно си купих аналогична.
Сега на едно място в центъра гледам едни сиви красавици, подобни на руска синя.
А един собственик на склад отглежда бели с рижави опашки и уши.

http://www.vselena.com/vudu.jpg

Тема Re: Бургас и коткитенови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор esti ()
Публикувано10.02.10 20:26



Тази баба до операта, ако е същата я помня още отпреди 20 години сигурно. Или тогава предвид моята възраст ми е изглеждала баба, но помня как ходеше да ги храни - цял полк гадини бяха.

А сини котки о-бо-жа-вам!
Но си имам рижавелка.
Проклето в червата.





Тема Re: Бургас и коткитенови [re: esti]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано11.02.10 13:19



Аз съм жител на света всъщност. Но в Бургас имаме с моя мъж апартамент и наследствена къща в Сарафово, сега и там стана бетонно!


И в Морската градина има мацинки, до Паметника също. Всяка вечер като се разхождаме ги храним.
Това за кучетата и собствениците им не е вярно. Въпрос на харесване, а и много хора имат и куче и котка, ние също. Котката е непретециозна за отглеждане, не иска при всякакви атмосферни условия да я тазхождаш навън като кучето. Няма дъжд, няма сняг, няма ураган, трябва да го изведеш да си свърши работата. Сега с мъка сутрин ставам да го изведа до входа, пускам го на двора да свърши работа, като се върне притичвам да прибера акитата и хайде обратно на топло.
С нетърпение чакам да стане топличко да дойда за известно време до Бургас, преди Нова Година дядото беше и каза, че е било чудесно. Харесвам Морската градина зимата, моста също и зимния плаж, величествено е, а и ако нагазиш във водата цялото море е твое



Тема Re: Бургас и коткитенови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано11.02.10 16:04



Не мога да ти дам аргументирано обяснение, не съм се замисляла.
За другото съм съгласна с теб.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.