Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Помогнете!  
Автор vacate (непознат )
Публикувано07.02.10 23:36



Здравейте! Котето ми се чувства много зле и съм ужасно притеснена. По-рано днес я водих на лекар, сложи й три инжекции и каза, че това било от подкожни паразити. А котето продължава да се чувства зле и просто вече не знам как да му помогна! Накратно - непрекъснато ходи из къщи, мяука, ближе се и се чеше. Личи си, че адски се измъчва. Което измъчва и мен, защото ми е трудно да я гледам така. Искам да й помогна с нещо, поне малко да я облекчи, а не знам с какво :(( Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели, не знам как ще спя тази нощ, сигурно ще будувам с нея.

Редактирано от vacate на 08.02.10 00:05.



Тема Re: Помогнете!нови [re: vacate]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.02.10 01:17



Каква е диагнозата всъщност? Гъбички или нещо по-лошо? Сърбежът не е фатален и няма нужда да будувате. Пък и май не боли толкова много. Кожните заболявания се лекуват много бавно, така че имайте търпение и следвайте съветите на доктора си. Той взе ли посявка на котето или на око му даде диагноза?



Тема Re: Помогнете!нови [re: denii]  
Автор vacate (непознат )
Публикувано08.02.10 12:03



На око й постави диагнозата :( И каза, че с антибиотика щял да ги отстрани, но аз очаквах веднага да я облекчи, а нищо подобно не се случи. Много се мъчи снощи, сега спи.. не смея да я събудя. Чудя се да ходя ли днес пак при лекаря или да изчакам.. Благодаря ти, че откликна



Тема Re: Помогнете!нови [re: vacate]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано08.02.10 12:21



А каза ли ти как изобщо се казват тези паразити? Какви са външните симптоми? Освен сърбежите имам предвид. Има ли някакви голи места? Някакви рани? И не на последно място кажете от кой град сте. Ако сте в в София, Варна или Пловдив поне мога да ви препоръчам изпитани лекари. Или лично или от хора, на чиято преценка имам вяра.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от MechoPuh. на 08.02.10 12:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от MechoPuh. на 08.02.10 12:22.



Тема Re: Помогнете!нови [re: MechoPuh.]  
Автор vacate (непознат )
Публикувано08.02.10 14:06



Здравей! Няма голи места, на местата където я сърби козинката е по-лъскава и има нещо като бял прах отгоре. Лекаря не каза нищо конкретно, само това, което споменах. Иначе на 2 местенца по кожата открих малки ранички, съвсем малки като ухапано. Сега лежи, не смея да я разбутвам. От Добрич съм.



Тема Re: Помогнете!нови [re: vacate]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано08.02.10 16:13



Най-вероятно става дума за микроспория, това са гъбички, не са опасни и преминават, но са доста упорити. Наблюдавайте и себе си за кръгли петна, колкото 1 лев най-много с ясно изразен по-плътен ръб и кратеровидна форма, дано не сте се заразили, но ако сте, нее фатално, лекуват се. успех
ПП Не искам да ви притеснявам, но ако котето е под една година даването на антибиотик не е било особено уместно, тъй като влияе зле на черния дроб, особено при малките животни.

Редактирано от Apassionata на 08.02.10 16:16.



Тема Re: Помогнете!нови [re: vacate]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано08.02.10 16:15



Тези ранички се наричат крусти и са характерни за микроспорията, не се притеснявайте, но трябва да вземете мерки, може профилактично да къпете котето с шампоан Низорал, разтвор 5 части вода към 1 част шампоан, не повече, това обаче ще стане след като отстртаните кожното заболяване.



Тема Re: Помогнете!нови [re: vacate]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано08.02.10 17:14



От това описание уви дори на позната ветеринарна лекарка, на която показах темата не и е достатъчна информацията, за да направи някакво предположение. Като каза подкожни паразити и първоначално си помислих за демодекоза или саркоптоза. Това са различни видове краста. Причиняват се от микроскопични кърлежчета, които се развиват в кожата. Но тези заболявания имат специфична външна проява. Лекуват се лесно стига да бъде поставена правилна диагноза. Другите неща, които ми минават през ума са някаква алергия. Доста по-трудно за диагностициране, но все пак не невъзможно при наличие на компетентен лекар. И трета доста вероятна причина за сърбежите е хормонален дисбаланс. Твърде възможно ако писанката е некастрирана и се разгонва честичко или ако е на някакви хормонални препарати срещу разгонването. Аз на ваше място щях да потърся и второ лекарско мнение и да искам малко по-подробна информация от лекаря. Като например име на паразитите, за които се съмняват, както и какви инжекции са и поставени.
В Добрич има немски кастрационен център. Убедена съм, че лекарите там са внимателно подбрани. Искате ли да ви издиря телефони на центъра поне да звъннете да ги попитате дали не практикуват и другаде и да заведете котката за още едно мнение при някой от тях? Все пак правилната диагноза е ключът към успешното лечение, а така някак не оставам с впечатлението, че това е направено. Кожните заболявания са трудни за диагностициране и определено понякога не става на око, както вашият лекар е подходил.



Тема Re: Помогнете!нови [re: MechoPuh.]  
Автор vacate (непознат )
Публикувано08.02.10 20:55



Утре ще я заведа при друг лекар за когото чух добри отзиви, няма никаква промяна до сега, лежи само по гръб, доста си хапна по-рано, но упорито отказва да пие вода. Имам си я от бебе, вече е на година и половина, надявам се антибиотика да не й е навредил поне, ако не друго :( Много жизнено животно е, постоянно дивее из къщи и ни "тероризира", а сега така изплашено гледа.. :(( Дано утре имаме повече успех... MechoPuh ако можеш кажи ми номера на немския център.



Тема Re: Помогнете!нови [re: vacate]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано08.02.10 22:59



Ето - тел.: 058/601331
Ако случайно нещо не е актуален, пишете и ще търся друг.
Стискам палци на котето да се оправя! Искайте си повече информация - каква е диагнозата, какво лечение прилагат и т.н. В правото си сте!



Тема Re: Помогнете!нови [re: vacate]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано09.02.10 21:35



Има ли нещо ново за котката?



Тема Re: Помогнете!нови [re: MechoPuh.]  
Автор vacate (непознат )
Публикувано10.02.10 19:55



Котето е добре :) Благодаря ви за помощта и за подкрепата. Писана си е същото диваче като преди, все едно нищо не е било. Не се спира да търчи из къщи и има огромен апетит. Реших да пропуснем лекаря, да й спестя стреса, а и да видя дали все пак ще подействат лекарствата от онзи ден, да не я тровим допълнително с други. Единственото, което ме притеснява е, че много често пишка, така че май в скоро време все пак ще минем за още един преглед.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.