Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Помощ!!! Котка в беданови  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано27.01.10 21:47



Здравейте!
Моля приятели за спешна помощ!
Прибрах току - що измръзнал котарак в Красна Поляна. Красавец, черен, много галъовен! Плаче много...свалихме го 2 часа от едно дърво..премръзнало и уплашено. Котето видимо е домашен и отскоро на улицата. Черен (подобен на ангорец с огромна опашка) с бели косми в основата. Мъжки. Може да е изгубен, може да е изхърлен. Нямам възможност да го държа вкъщи. Помогнете за приемем дом или за осиновяване.Приятели на котката помогнете. Моята котка Тоти е много уплашена....и не знам, как ще реагира като го пусна. В момента съм го затворила в банята и не знам какво да го правя. И той е много уплашен и затова не смея да го къпя...
Благодаря на отзовалите се..


Снимки по-късно

Редактирано от la_gata_negra на 27.01.10 21:54.



Тема Re: Помощ!!! Котка в беданови [re: la_gata_negra]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано27.01.10 23:07



Малко повече впечатления - котето определено е било домашно. Понесе банята повече от добре (което споед мен значи, че не му е за първи път). Преде, мърка...не спира. Сега се гушна при мъжа ми и не мърда.
Страшното е с Тоти. Тя съска и ръмжи наред. Дори на мен (явно мириша на котарака) Неспокойна е и много ме е страх, какво ще стане, ако останат сами.
Хора, помогнете. Някой може ли да вземе този красавец? Утре съм на работа и не знам какво да го правя. Не ми се иска да го пусна отново навън

. Определено е от котаците, които се грабват като топъл хляб...



Тема Снимканови [re: la_gata_negra]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано27.01.10 23:24



Това е котето. На снимката все още е мокър, затова не личи колко е красив. Като изсъхне, ще направя други.





Тема Re: Помощ!!! Котка в беданови [re: la_gata_negra]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано28.01.10 10:55



Не го взимам, защото са ми много. Котките де.
Пиша, за да ти благодаря, че си го прибрала и да те успокоя.
Вече писах в този форум, че в началото на януари майка ми измъкна от мазето престояла там 10-ина дни маца - явно бивша домашна. Трицветна и по-скоро дългокосместа.
Изкъпах я, подсуших я и я пуснах между моите. Посъскаха, посъскаха и след седмица нещата се успокоиха. До бой не се е стигало.
И моята маймунка като я взех много мъркаше и се гушкаше. Предполагам така се успокоява в страха си. Много измъчена и кльощава беше. Със затворени очи от гной и хъркащи гърди. Тя още си покашля и скрибуца, но очите й са добре и настръхналата козина се позаглади. Хубаво животинче!
Не се притеснявай! Ще се разберат!





Тема Re: Помощ!!! Котка в беданови [re: la_gata_negra]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано28.01.10 13:33



Може бедничкия да е изтърван от някъде, би било добре да лепнете някоя и друга снимка, там където е намерен и до близките магазини. може и да проверите, да не би случайно да е с чип.



Тема Re: Помощ!!! Котка в беданови [re: la_gata_negra]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано28.01.10 18:22



Помощ!!!! Какво да го правя? Току-що се прибрах от работата и този калпазанин се е напишкал върху леглото

. Имаше легенче със силикон, но не, направи белята....довечера ще стане страшно, половинката като се прибере
Явно тази лъжица не е за моята уста. Но как да го пусна отново?
Отивам да купувам бенто или нещо подобно. Да пробвам. Засега котето е на заточение в банята

Редактирано от la_gata_negra на 28.01.10 18:44.



Тема Re: Помощ!!! Котка в беданови [re: la_gata_negra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.01.10 18:50



Силикон за ново коте не е добра идея, шумът ги плаши. Пробвай с бенто.

Браво, че го прибрала. Прочетох, че са ти писали за постоянен дом. Надявам се да успееш да намериш сили за него и да го подготвиш докато замине. Можеш и да пуснеш обяви за загубен котарак в околността.



Тема Re: Помощ!!! Котка в беданови [re: la_gata_negra]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано29.01.10 10:30



Преди години бях приела котарак, докато братчедите са на море. От вратата изтърча в стаята ми и се изпишка насред леглото. А то покрито с един космат и тежък китеник ..., подгизнал ... Докато се справям с китеника, котаракът пак се изпишка на фотьойла в хола. Толкова! После беше примерен и не ми е създавал проблеми.
Вместо да го изолираш в банята, не може ли да ги ограничиш временно в коридора, банята и кухнята. При мен са така през деня. По стаите се пускат само в присъствието на човек.
Не е добре и за двете котки да ползваш една котешка тоалетна. При липса на друга, ползвай 2-3 най-обикновени легенчета с бенто.
От практиката съм разбрала, че новоприета котка избира да пишка зад външната врата или на балкона. Затова веднага поставям на тези места легенчетата. Като се поуспокои и ориентира, ползва определеното място в банята. При мен този подход действа.
Не се шашкай толкова. То си е предизвикателство. Търпение и нещата ще се оправят.



Тема Re: Помощ!!! Котка в беданови [re: ssiberia]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано30.01.10 14:16



Няма как да му огранича достъпите. При нас всичко е така устроено, че няма много врати. Засега калпазанинът пак се изпишка на неподходящо място (до входната врата на обувките..

. Преди малко поставих 2ра котешка тоалетна с бенсан, досега нулево внимание. Той в момента спи. Тоти само го обикаля и му ръмжи и съска, но котанчо не й обръща никакво внимание. Поглежда я за момент и пак заспива. Има най - голямото спокойствие на века...



Тема Re: Помощ!!! Котка в беданови [re: la_gata_negra]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано31.01.10 11:55



Да Ви разкажа какво става с котанчо. Откакто е при нас, само първият ден яде и пи много вода. После повръща от прекомерно пиене на вода. Той се хвърляше като "ненормалник" към водата. След това спрея почти да се храни и само близваше водата. Вчера не беше добре. Омърлушен, не искаше да яде, и дори вода отказа. притесних се много. Днес имаме час при Вета. Ноооо, днес е малко по-жизнен. Сварих му пилешко месце..малко хапна (две къстчета) и пи малко бульон. Сега отново спи. Но се разходи из къщата преди това. Много е слабичък. Жалка картина. Надявам се, че ще се поправи. Нашата го обикаля и му ръмжи от време на време, но не го напада. Той, пък не й обръща никакво внимание. Засега има мир. Дано продължи така. Имахме малко проблеми с ползване на тоалетна, но като че ли отминаха. Оказа се, че трябва просто да се постави на правилното място...
Залепих обяви из квартала, но засега няма ефект. Ако не се намерят стопани скоро, надявам котанчо да замине благополучно при нови стопани
Точно го похвалих и пак направи белята върху леглото



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от la_gata_negra на 31.01.10 13:11.</EM></FONT></P>

Редактирано от la_gata_negra на 31.01.10 13:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.