Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Помощ за обезпаразитяване(външно) на няколко коткинови  
Автор Polkovnika (скитник)
Публикувано29.01.10 13:37



Здравейте,
и преди писах тук, че се опитвам да се грижа за няколко котки пред блока ни, заедно с още няколко жени - аз съм от гр. Карлово. За съжаление през това време една съседка успя да отрови пет от котетата, преживях го трудно, но в момента се опитваме да оцелеем с няколкото останали животни. Тъй като госпожата твърди, че животинките й носели бълхи(!)(дамата дори не ги е докоснала, те се крият от нея) реших да се пробвам да ги обезпаразитя. Питах във ветеринарния кабинет, но там ми казаха, че "Фронтлайн" ще послужи само за една котка, а на мен ми трябва количество, което да "оправи" поне осем котки със средно тегло ок. 2 кг.
Можете ли да ми кажете с какво да ги обезпаразитя, а също така и колко би ми струвало? Благодаря предварително!
Иначе съм решила през лятото да пробвам да ги кастрирам при ветеринарния лекар(поне за мъжките) или да сложа някакви инжекции против разгонване, защото е ужасно да гледам как малките се раждат, разболяват се, мъча се да ги лекувам и един ден ги намирам или премазани на улицата, или отровени и удавени в собственото им повръщано. Съжалявам за картинните описания, но просто вече не издържам.



Тема Re: Помощ за обезпаразитяване(външно) на няколко коткинови [re: Polkovnika]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано29.01.10 13:55



Купуваш най-голямата пипета фронтлайн(за кучета) и една малка спринцовка(може за инсулин), от пипетата изтегляш 0,4-0,5 мл. и капеш на котка. Ако не ме лъже паметта, една пипета ще ти стигне доволно за всички.



Тема Re: Помощ за обезпаразитяване(външно) на няколко коткинови [re: Polkovnika]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано29.01.10 14:02



Ако ще започнеш с поетапна кастрация, то започни с женските веднага.
Скоро ще се запролети и ще е късно. За разгонена женска винаги ще се намери котарак - домашен избягал, от съседен двор или улица.
Кастрацията на женските е коремна операция и ще им трябва поне седмица сигурно, топло и сухо място. Може да прибираш у вас за по седмица. Една по една. Аз съм го правила. Бездомните животни са невероятно разбрани.
Чак след това котараците - да не водят битки. Ако всичко е наред - те за 2 дни са здрави.
За бълхите може да използваш пудра - тапилан. Процедурата се повтаря след 14 дни. После сдед няколко месеца. Ветеринарят ще ти каже. На практика не можеш да ги обезпаразитиш веднъж завинаги. Периодично се прави пак.
За вътрешно обезпаразитяване има много варианти и не е скъпо, само не ползвай празимекс.
Не обезпаразитявай в един ден вътрешно и външно, а през няколко дни.
Обезпаразити ги най-малко седмица преди кастрацията.
Може да им направиш паспорти, където да нанасяш кога и с какво ги обезпаразитяваш с подпис и печат на вета. За пред съседката де ...
Съзнаваш, че така правиш добро на котки, които утре пак може да бъдат избити. И пари и чувства са си за твоя сметка!
Поздравления от мен!



Тема Re: Помощ за обезпаразитяване(външно) на няколко котки [re: ssiberia]  
Автор Polkovnika (скитник)
Публикувано29.01.10 15:03



Идеята за "Тапилан" не ми беше хрумвала, благодаря! И за паспортите също))) Аз съм дала поръчка на ветеринаря да ми потърси от онези лентички, които се слагат на животните в зооклиниките - хартиени такива, тънички, с разни номерца, смятам да им сложа поне за известно време такива на котетата, дано се впечатлят съседите,ще разпространя и лъженовината, че съм към някъкъв проект за защита на животните, дано мирясат малко...



Тема Re: Помощ за обезпаразитяване(външно) на няколко коткинови [re: Людмил Ц]  
Автор Polkovnika (скитник)
Публикувано29.01.10 15:04



А не пречи ли, че "Фронтлайн"-ът е за кучета? Обмислях го този вариант, но се притеснявам да няма някаква по-особена съставка вътре.



Тема Re: Помощ за обезпаразитяване(външно) на няколко коткинови [re: Polkovnika]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано29.01.10 16:40



Не, не пречи. И аз съм го правила. Само, че на мен ми се върти в ума, че слагахме по 2 деления от спринцовката. В момента не мога да се сетя дали това са 2 мл или 0.2, но помня, че една кучешка пипетка ни стигаше за около 6-7 котки.



Тема Re: Помощ за обезпаразитяване(външно) на няколко коткинови [re: Polkovnika]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано29.01.10 19:12



Аз лично не съм привърженик на тапилан, той е доста токсичен и е с моментно действие, т.е. котките почти веднага могат пак да се опаразитят. Аз го ползвам за дезинфекции на килими, пътеки и т.н.. Там плюса е че се задържа за по-дълго. Пък и на последък хич не е ефтин. Няма никакъв проблем да се ползва фронтлайн за кучета, аз винаги съм ползвал такъв, винаги най-голямата пипета (4 и нещо мл.), котешките са 0.5 мл.(почти съм сигурен), но там дозата е за всякакви големини котки. Най-добре е акцията по обезпаразитяването да направиш пролетта, когато почне да се стопля, това ще ти гарантира действие до есента (всъщност действието е по-малко, но като се изморят на пролет минава време докато се появят други бълхи). Местата където спят или стоят можеш да наръсиш с тапилан. Успех!



Тема Re: Помощ за обезпаразитяване(външно) на няколко коткинови [re: Polkovnika]  
Автор Tapaлe Ж (пристрастен)
Публикувано03.02.10 05:16



Намираш от някоя агро аптека Ргент 800 или Голиат - основна и единствена активна съставка Фипронил - разреждаш в 50% спирт до получаване на концентрация от половин процен - за регента това е в 1.6 литра и получваш фронталйн спей на десетократно по ниска цена. После пръскаш на воля, включително по стълбището, около вратата на тази лудата и по котките също. За мен това е предпочитания вариант за домашната ми котка защото пръскам цялата къща често а самата котка доста по-рядко.

Имай предвид че регента вече е забранен в българия заради силната му токсичност за пчели и водни организми та може и да не го намериш.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.