Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Котета с разтройство!!!нови  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано02.01.10 19:54



От няколко дена двете ми котета които са на 3 месеца имат разтройство като вода направо. Имат си апетит, всичко си ядат, играят, буюстват, но обаче дрискат. Ту спрат за известно време, ту отново започнат.
Храним ги с котешка храна в консерви, и също им даваме и каквото се зготви у дома, хляб, месо, мляко, накаква манджичка с хляб и такива неща.
Всичко ядат инъче с голям апетит!
Помислих че е от блажното и спряхме домашната храна, обаче те пак продължават да дрискат. Сега сме спряли котешката от консервите от днес и карат на по сухи работи без никакво блажно.
Не знам дали ще помогне но давайте съвети защото като ги гледам вече и дупетата им много са се зачервили чак и ако решиш да ги забършеш с салфетка или парцал и мяука. Как да спра диарията???



Тема Re: Котета с разтройство!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано03.01.10 10:14



1. Пиенето само на оризова вода вместо обикновената при всички положения е от полза (вода от варен ориз). Това помага да не се разрушава чревната лигавица, което се случва винаги при тежките растройства. Върши същата работа както Смектата, но на котките предпочитам да давам оризова вода.
2. Непременно отидете на вет след като растройството продължава повече от 2 дни.



Тема Re: Котета с разтройство!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано03.01.10 12:50



Котетата обезпаразитени ли са? При чревни паразити може да се получи диария...На доста места го четох това, ето два от сайтовете -




Прочети тази статия - дава съвети при диария - Според нея най-важното е да се оставят ден-два на глад и да им се дават вода и електролитни разтвори.

Най-добре веднага отиди при ветеринар, при малки котета е много опасно обезводняването, което се получава при разстройство. Може да умрат...

Успех и моля те пиши как са котетата!



Тема Re: Котета с разтройство!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано03.01.10 14:02



Благодаря ви за съветите! Котетата не са обезпаразитени.
Ще им давам оризова вода и повече глад, и ако несе оправят ще отидем до ветеринар.



Тема Re: Котета с разтройство!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано03.01.10 17:26



Според мен недейте да рискувате, защото ако е някоя вирусна или бактериална инфекция може и да не се оправят сами и да се случи най-лошото...Паразитите също не са шега работа...Най-добре е да ги види добър ветеринар.





Тема Re: Котета с разтройство!!!нови [re: Aмpитa]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано03.01.10 22:17



Ами аз живея в такъв малък град където няма ветеринар способен да помогне, незнам въопще дали има, но има ветеринарна аптека поне.
Прочетох матерялите и мисля че нямат някакви такива инфекции, защото те не повръщат, много са лакоми и жизнени.
Все едно нормално котенце, самоче това има диария.
Мисля че имат леко подобрение, давам им оризова вода - доста изпиха от нея.
Тази вечер не съм ги хранил с нищо!
Надявам се да се оправят.
Те по принцип са все така един два дена има рядко и послео 1 седмица няма, а сега неги е пускало направо няколко дена.
Мисля че се оправят!



Дали и пречи това че са на по хладно масто през деня.
Имам предвид че те стоят в механата ми където е 10 - 12 градуса и само вечер се качват за 2,3 часа на топло около 22 градуса.
Имаха си отопление в механата с електрическа възглавница и парцали върху нея, но от известно време не спят на нея и аз я махнах, явно им е топло.



Тема Re: Котета с разтройство!!!нови [re: savi_9O]  
Автор isveti (непознат )
Публикувано04.01.10 23:48



Няма нищо страшно. Котките се готвят да станат депутати.





Тема Re: Котета с разтройство!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано05.01.10 11:01



Как са котетата?



Мисля, че температура от 10 - 12 градуса става за тях. Как уличните котета оцеляват на студ (някои от тях разбира се). Не мисля, че е хубаво да се изнежват, трябва да са по-калени и издръжливи.

Непременно ги обезпаразити възможно най-скоро. Важно е за тяхното и за вашето здраве.



Тема Re: Котета с разтройство!!!нови [re: Aмpитa]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано05.01.10 13:14



Вече са добре, премина им диарията. Много се радвам че се оправиха.



Тема Re: Котета с разтройство!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано06.01.10 07:50



Браво!

Радвам се за вас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.