Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 27.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Оперираха я!нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано30.12.09 08:32



Благодаря още веднъж за ценните съвети!



Днес котката е адски безжизнена, отказва да пие вода (от снощи още)... Кога да очакваме да излезе от това летаргично състояние и да започне да пие вода и да яде? Колко време може да издържи без вода?



Тема Re: Оперираха я!нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано30.12.09 09:34



Говорих преди малко с лекаря. Каза ни да й даваме със спринцовка подсладена вода (като глюкоза) и да я затоплим по-добре, защото температурата й е 36 градуса. А трябва да бъде между 37.5 и 39.5.

В момента е увита в едно одеало, от двете й страни има шишета с топла вода, пуснах и печката да затопли още повече стаята (има и парно)...

Трябва да започне да яде до утре...

От една страна е добре, че ще имаме свободни дни да бъдем близо до нея, но от друга страна ако се влоши няма да можем да я заведем на лекар...







Тема Re: Оперираха я!нови [re: Aмpитa]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано30.12.09 10:51



Котката изправя ли се? Ходи ли нормално, в смисъл без залитане? Пишка ли? Сега най-важното е да възстанови основните функции на организма - да пие, да яде, да пишка и да ака. Като пишкането и пиенето са с приоритет.

Надявам се да се оправи. Излизането от упойка е доста индивидуално. Зависи от организма на котката и как се справя черния дроб с неутрализирането на упойката. Поинтересувайте се какво е празничното работно време на кабинета. Макар и само по 2-3 часа на ден, мисля че ще има лекар в кабинета всеки ден, с изключение на 1 януари може би. Вземете телефоните на дежурните лекари. Ако продължава да не пие вода, може да и поставят система, както и нещо за подсилване на черния дроб.

Поставете паничка с вода близо до нея. Опитайте да и дадете да яде някакво най-любимо лакомство.

P.S. Между другото, операцията потвърди ли диагнозата - пиометра (гнойно възпаление на матката)? Много ли е била напреднала пиометрата?

Редактирано от Чpeвoyroдниk на 30.12.09 10:55.



Тема Re: Оперираха я!нови [re: Aмpитa]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано30.12.09 10:58



Радвам се, че операцията е минала успешно и стискам палци котето вече да започне да се съвзема и да се оправя лека-полека. Кажи наистина нещо малко повече. Какво показаха кръвните изследвания? Пиометрата доказа ли се при операцията?
Има денонощни клиники, които работят и по празниците (като напр. Св. Антим), а и други се отзовават при повикване за спешни случаи (лекарите от Добро Хрумване). Днес обаче си е напълно нормален работен ден, така че ако нещо ви тревожи не отлагайте визитата при лекар. Кастрацията по принцип е лека операция, но при вас беше при утежнени обстоятелства и влошено общо състояние на организъм на котката, така че не е шега работа. А и както вече други са обяснили, всяко животно индивидуално понася упойката.



Тема Re: Оперираха я!нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано30.12.09 12:34



Вече не се опитва да става както снощи, само лежи...Не иска да пие вода, камо ли да яде, даваме й насила със спринцовка подсладена вода...

Когато някой се доближи до нея мяука и ръмжи...

Оставила съм я на брат ми да я гледа, аз съм на работа днес...

Диагнозата е потвърдена, но не знам дали е била тежка, това не се сетих да питам...

Утре между 10.00 и 12.00 часа можем да отидем до кабинета, после не знам точно кога...

Редактирано от Aмpитa на 30.12.09 12:35.



Тема Re: Оперираха я!нови [re: MechoPuh.]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано30.12.09 12:41



Той е казал на брат ми, че кръвните изследвания са добри за операция...Аз трябваше да тръгна най-късно в 12.00 часа за работа и не можах да говоря лично с лекаря, а после забравих да питам за това...



Потвърди се диагнозата, но не знам колко е тежка...

Дано не се налага да опираме до спешни услуги, че вече адски ми писна да търчим по лекари и клиники...



Тема Re: Оперираха я!нови [re: Aмpитa]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано30.12.09 15:03



извинявам се, че включвам късно но в къщи ми се развали клавиатурата.
Бих те посъветвал да говориш с вета за поставяне на система. Ако има поставен катетър е най-добре да дойде във вас за да няма допълнителен стрес. Друг вариант е да се инжектира подкожно на гърба, прави едни балони които бързо се абсорбират, но за предпочитане е система. Не се притеснявайте да изисквате от вета, той самоинициатива едва ли ще прояви. Щом котката е омърлушена и с понижена температура от системата ще живне.



Тема Re: Оперираха я!нови [re: Людмил Ц]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано30.12.09 22:21



Котката вече ходи, даже се изпишка в тоалетната и си го зари...Лошото е, че не ще и не ще да яде...

Хем тази вечер от клиниката й биха нещо за апетит...Но система не й сложиха, лекарят каза, че няма нужда, а на мен ми беше неудобно да настоявам...



Тема Re: Оперираха я!нови [re: Aмpитa]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано30.12.09 23:23



Нормално е да няма апетит, първо е получила натравяне от гнойта, второ, сигурно много я боли. Все пак, ако не се поправи значително, системата само ще е от полза. Другото което може да направите сами е да и вземете консерви Роял Канин РЕКАВЪРИ (от вета), те са специално за състояния като вашите, с много енергия и полезни вещества и са изключително вкусни. Една консерва в ден е напълно достатъчна.



Тема Значи се оправянови [re: Aмpитa]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано31.12.09 00:01



Щом пишка, значи възстановява основните функции. Сега остава и вода да пие. А за яденето не се безпокойте - котките са хищници и могат да издържат много време без храна. Ще прояде скоро, няма страшно.

А щом лекарят е казал, че няма нужда от система, значи няма нужда. По принцип слагането на система на котка е досадна, пипкава и трудна работа. Вените са им малки и всичко става много трудно. Не са като кучетата. Затова и много често поставят разни лекарства подкожно да се абсорбират. Голям екшън е да уцелиш вена на котка и да задържиш абоката повече от 24 часа ..... Но щом ходи и пишка, значи котето се оправя.

Редактирано от Чpeвoyroдниk на 31.12.09 00:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.