Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:11 24.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Не може линови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано28.12.09 13:57



Да й дадете сега хормон. И след хормона да я кастрирате.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Дилеманови [re: Aмpитa]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано28.12.09 14:48



Виж си личните съобщения!



Тема Re: Не може линови [re: Kaлинckи]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано28.12.09 16:10



Добре, че се консултирах с още няколко ветеринарни лекари, разбрах, че е имало и смъртни случаи от този хормон...

Съмнения бяха причината да се колебая...В интернет видях, че го дават на животните за предизвикване на аборт...



Тема Ама че работанови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано28.12.09 17:01



Нали има време до 10 дни да се оперира, през това време дали ще укрепне котката, за да има по-голям шанс да преживее операцията.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Дилеманови [re: Aмpитa]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано28.12.09 17:39



Моля те, веднъж за винаги спри да ходиш при ветеринаря, при който ходиш по принцип! И без да го знам кой е бях в истински потрес от това, което допускаше да се случва с обезпаразитяването на малкото ти коте. Слушай лекарите в Байвет! Преди години ходех само там и нямах забележки към компетентността им. Ако нещо все още имаш съмнения можеш да се консултираш с д-р Димов от Бествет, д-р Бобадова от Добро Хрумване или с д-р Нунова от Св. Антим. Всички те са лекари със сериозен опит в кастрациите! Не губи повече време. Никога няма да си простиш ако котката почине по такъва нелепа причина. Никой лекар/човек не е Господ и не може да ти дава гаранции, но във всички случаи най-разумно е котката да се оперира.



Тема Re: Ама че работанови [re: Kaлинckи]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано28.12.09 18:32



Утре сутринта имаме час при един препоръчан лекар, ще й вземат кръв за изследване и ако състоянието й позволява ще я оперират.

Днес следобед брат ми я заведе да й сложат система и пак живна.

За първи път откакто е зле ми позволи да я галя без да ръмжи. И аз се успокоих, защото днес много се бях притеснила.



Тема Re: Дилеманови [re: MechoPuh.]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано28.12.09 18:40



Просто ми е най-близо, на няколко метра от блока ми, та затова ходя при него. Не ми се разкарва в други по-далечни клиники...



Иначе и аз имам чувството, че не е много компетентен за по-сериозни случаи...Но е много сърдечен човек, затова и сега ми е много неудобно, че няма да дам котката ми за кастрация при него...Все пак и той работи, за да си изкара хляба...Но просто не мога да му се доверя...



Тема Re: Дилеманови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано29.12.09 09:38



Естествено че човекът дава всичко от себе си, удобно е да си купуваш храна, аксесоари, тоалетна от него, но за манипулации избери място, където не ти се налага ти да си ветеринар, за да знаеш какво да правиш.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Оперираха я!нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано29.12.09 21:34



След операцията ми се струва доста зле, дано да е временно и да се възстанови ...

Опитва се да става и да ходи. Редуваме се да я държим, защото не бива да става...На няколко пъти успя да се повдигне и падна...



Тема Re: Оперираха я!нови [re: Aмpитa]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано29.12.09 21:54



Излизането на котка от упойка е грозна гледка. С моята котка съм го преживявал цели 5 пъти! Мъчи се да става, влачи се, после почва да се изправя на крака, но залита като пияна. Няма какво да се тревожите, само трябва да спазвате някои правила, сигурен съм че докторът Ви е казал:

1. Топло. Котката трябва да е на топло, докато излезе окончателно от упойка, това продължава няколко часа, може дори 10 часа. Поддържайте по-висока от обикновено температура в къщи (или поне в стаята, където е котката)

2. Ниско. Котката трябва да е на земята върху одеялце или дюшече. Не допускайте да се качва на високо, защото не може да пази равновесие и може да падне. Дори на леглото не трябва да се качва, докато не се уверите, че се придвижва нормално.

3. Да има вода за пиене.

4. След 4-5 дни има вероятност да се опита да си дърпа конците (сърбят) - трябва да е под постоянно наблюдение.

5. Следвайте точно указанията на лекаря за следоперативния период - може би ви е казал да ходите редовно на преглед за да се третира раната или да ви е дал някакъв спрей или мазило за третиране.

Добре че идват празници и може да си останете в къщи и да се грижите за животното. Най-малкото тази нощ се постарайте да я държите под постоянно наблюдение.

Пожелавам Ви успех и вярвам, че животинката ще се оправи бързо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.