Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 25.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Да опишем котето си с няколко думи..  
Автор arctica (айсберг)
Публикувано24.12.09 10:56



Какво ще кажете да се пробваме да опишем котетата си само с няколко думички?Аз ще опитам: Моят котак е дебеланко с медено гласче и бездънно коремче.

Колко още неща могат да се кажат..



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.12.09 11:55



Това е най-точното определение за Блеки...Колкото повече расте толкова по-дива става и толкова повече бели прави. Голямата е кротка и хрисима...



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор denny (Mockingjay)
Публикувано02.01.10 15:16



Да съживяу малко темата.

И да опиша моите двама сладури:

Джеси: Извънредно красив котарак /това му е едно от неофициалните имена/. Красив, но сдържан, страхлив и недоверчив. Тигрово и бяло, с прекрасни зелени очи.

Гелето: Сладък, дружелюбен, кротък, обичлив, маааалко нахален , добродушен и много подвижен и игрив въпреки току-що навършените 4 години. Все още с физиономия на малко коте, изключително общителен и любопитен. /Внимавам да пиша хубави работи, защото в момента стои зад гърба ми и наднича към монитора/.



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано06.01.10 16:02



У нас са три парчета - моя, на сина ми и на мъжа ми.



Соня е моята. Сиамка, изключително нежна и привързана само към мен. Лечителка. Миналата година не съм се разболявала сериозно, защото като ме усети с болно гърло, си слага там главичката докато спя.

Снежинка е на сина ми. Малка, бяла ангорско-персийска. Дивачка, красавица. Не казва мяу, а мрррряу.

Чочка е на мъжа ми. Традиционно тигърче. Дебела. Мрази да пътува с кола и се крие под ваната, когато започваме да вадим пътни чанти. Умна. Грозничка.



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано11.02.10 16:14



Бароко е бял ангорец, който обича да лежи като сфинкс върху телевизора, да буди сутрин сина ми, като му скача на леглото и иска да го гали по шкембето. Лечител, обича да лежи в скут и да дреме и има разноцветни очи - зелено и синьо. И много успешно се прави на глух.





Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор esti ()
Публикувано11.02.10 16:25



Моята е зодия дева - няма, какво повече да добавя.





Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано12.02.10 11:59



Моята Фифи е 3-годишна рижаво-бяла полуперсийка. Много умна и много щурава. Изпояде де що има цветенца у дома, понакъса тапетите. Но си я обичам. Най-много се кефи на дългите ресни на покривката на масата в хола. Умира за диня, варени кренвирши и луканка (фенка е на панагюрската). Не се мръщи и на лютите чушлета, но ги папка тайно от мен, когато успее да докопа някое, понеже ги крия от нея.



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано12.02.10 16:29



Ники (бирманска) хитър досадник който смята къЩата ми за хотел.

Дука (4ертозино) 13 килограма мисли само да яде и да спи ( ако ме спипат тези от wwf Ще ми одерат кожата



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: Aмpитa]  
Автор vese23 (непознат )
Публикувано22.02.10 17:51



котаракът ми се казва Беля-100% отговаря на името си.много лубопитен малко страхлив и оби4а да краде





Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: vese23]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано22.02.10 17:59



Имаме аналогичен случай.
Третата ни котка е чисто бяла и я нарекохме Снежинка.
После обаче я прекръстихме на Беличка.



http://www.vselena.com/vudu.jpg

Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано24.02.10 19:06



Много сладка тема:

Кас е красив, добър и плашлив. Но най-вече красив.

Клои е малка глезла, нагла пазарска котаранка. Сладурана е, но най-вече нахалница.

Уис е специалното ми коте - грозно, умно и влудяващо лигаво. Но е най-вече специален.

Мимка е красива, умна, добра и изключително самостоятелна. Мимка е всичко прекрасно, което другите трима никога няма да бъдат.


Тя живее на конна база и яде мишки, птички и Casa Fera Sensitive.



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано25.02.10 00:22



Моят Лео е прелестен, със собствен характер и същевременно изключително добродушен
и незлоблив...
и умен...
и гальовен...
и иглив...
и понякога плашлив...
и нежничък и див...
и истински щастлив... ПРИЯТЕЛ.



Каквото и да кажа ще е малко, но вие, котколюбци ме разбирате добре, нали?



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: Живoтинka]  
Автор Aлeнa (любознателна)
Публикувано25.02.10 07:03



Мими - порода "сиамка-човек". Тя сигурно би ме определила като порода "човек-сиамско бебе", защото
1. непрекъснато ме контролира, учи ме на нови навици (като например да и скупвам пясъка редовно, иначе ме наказва), когато гледам телевизия, винаги застава пред лицето ми, ако реши, че съм прекалила,
2. подържа интернетната ми мрежа, като сяда или лежи на рутера, а ако се заседя прекалено дълго пред екрана, преминава многократно по клавиатурата, докато не натисне правилното копче off.
3. Опитва се от три години да ме научи на котешки език, но за сега неуспешно (хич не ги усвоявам тези езици, сигурно съм тъпа, но пък Мими е толерантна към мен).
4. брани ме от кучетата на сестра ми, като се хвърля върху тях, щом пристъпят прага на стаята ми
5. Ако не и харесва как съм си подредила нещата, ме наказва и ги разхвърля по пода, за да мога да ги подредя по-добре.
и още много други човешки качества мога да изредя, но нали бяхме се уговорили да пишеме само за няколко........





Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор shmin ()
Публикувано26.02.10 14:35



Моята е хиперактивна сиамска маймуна. Много екстровертно коте, с характер, винаги върши това, което си е наумила, защото си мисли, че е по-горе от мен в йерархията. Когато си иска, обаче, може да бъде най-милото животинче на света.

Редактирано от shmin на 26.02.10 14:56.



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: Aлeнa]  
Автор Maцa1 (непознат)
Публикувано28.02.10 07:28



Мата Космата е сиамка,твърдо убедена,че е господарка в къщи и всички трябва да й слугуват-да й отварят вратите,да я вдигат до перваза или дивана,като не й се скача /вече е на години и не така пъргава/и да й осигуряват непрекъсната компания,за да не й е скучно.Гостите идват за нейно развлечение и тежко им,ако не искат котешки косми по дрехите-тя ги издебва когато са най-беззащитни/като посягат към чашата например/ и се настанява на коленете им с глава на гушата.Често бяга от къщи ходи на гости по апартаментите комшиите,но не и навън,защото сиамските принцеси не напускат дома.



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор Luchezara ()
Публикувано28.02.10 22:28



Много обичлив 17 годишен сиамец. Очите му са с цвета на зората.

Много се грижи и понякога тревожи за мен. Разбира много неща, знае около 300 думи, може да се разхожда с каишка. Пухкав, гален, разбиращ, той е просто една огромна любов.




Другият е 8 месечно тигърче, което се беше загубило и случайно спасих от устите на кучетата. Той е най-игривото и палаво коте, което съм имала и виждала. Вече се примирих, че просто е един палавник. Но пък е и много обичлив. Трудно е човек да му се сърди, толкова по детски изживява всичко.
Обича, както си стоя, често да ме изненадва и прегръща или подава отнякъде лапичка неочаквано. Расте, преизпълнен е с живот, ще му трябва дворче, но не знам къде да го намеря.







Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано01.03.10 20:21



Стройна, синеока принцеса. Много капризна към храната (като има кой да й угоди

). Има собствено мнение по всички въпроси...Всичко трябва да се види и да се пипне, да влезе в всяка торба или чанта...изисква непрекъснато внимание към нейната особа...бута предмети, ако някой се опита да я игнорира...носи играчки и топки за да й ги хвърляш и да ти ги носи пак ("Кучка" )..любеобилна когато реши, тогава раздава целувки...друг път е хапла..



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: la_gata_negra]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано02.03.10 12:11



изисква непрекъснато внимание към нейната особа...бута предмети, ако някой се опита да я игнорира
Това да не е патент на сиамките?
И моята е такава. Като е ядосана от липсата на внимание, прасва с лапа нещо, така че да падне с трясък.
Веднъж пък като бяхме с нея на село, бях сипала вода на едно местно коте, което минаваше през двора ни. Оная като се ядоса, отиде до купичката и я събори с един удар.

http://www.vselena.com/vudu.jpg


Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: arctica]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано02.03.10 21:48



Имам най-красивото коте - с бездънни ,топли ,медени очи и безкрайно копринено мека,гъста,ароматна козина -принцеса!!!



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Luchezara ()
Публикувано03.03.10 21:46



Моят сиамец така пропи прясно мляко и започна да яде баници.

Веднъж едно съседче донесе вкъщи новото си малко (около 3 месечно) кученце да ми го покаже. Паленцето беше много сладко и аз реших да му дам млякото от паничката на сиамеца, защото той упорито не й обръща внимание. Също имаше и парче баничка. Трябваше да видиш физиономията на котарака. Беше толкова потресен и сащисан. Влиза в къщи първото непознато и то кученце и вече започва с пълно разрешение да яде от паничките му! Толкова скандализиран не съм го виждала никога. Избута малкия и започнаха да се съревновават кой пръв ще изяде млякото, а после и баничката. И до ден днешен, когато му дам мляко, вече се изпива със страшна скорост и надявам се с удоволствие.



Иначе вчера разглеждах моите две котачета. Сиамците определено са по-финни котета от тези, които зимуват в България. Може би защото не са от този климат.


Редактирано от Luchezara на 03.03.10 21:49.



Тема Re: Да опишем котето си с няколко думи..нови [re: ДPaka]  
Автор lchWill (chalga hater)
Публикувано04.03.10 18:56



Добре дошла отново!

Ако не се лъжа от април месец не си се разписвала Аз почти не пиша тук, но редовно чета.
Моята маца е пълничка и много гальовна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.