Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:51 03.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ваксинации и обезпаразитяване?нови  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано01.11.09 19:59



Някой може ли да ми каже примерна схема за ваксинация на коте? На колко месеца трябва да се сложи 1вата.. 2рата.. и т.н. ваксини?

Отделно, ще съм благодарна, ако някой сподели мнение и за препарати за вътрешно и външно обезпаразитяване.. пак ме интересува за малко коте (около 2 месеца).. ии някакви ориентировъчни цени? Знам, че става най-лесно като направо се иде при вет-а, ама поне да знам с колко пари г/д трябва да разполагам





Тема Re: Ваксинации и обезпаразитяване?нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано01.11.09 21:45



За нашето коте ни взеха 2 лева за обезпаразитяването и мисля, че около 15 лева за ваксината. Но съм чувала и за обезпаразитяващи, които струват по 15-16 лева. По-добре си приготви повече пари за всеки случай. По-добре да ти останат отколкото да не ти стигнат.





Тема Re: Ваксинации и обезпаразитяване?нови [re: Aмpитa]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано02.11.09 00:28



Толкова ефтино??

Ако е така, то току-що ме направи малко по-щастлив човек.. хехе.. ще останат парички за джунджурийки на котьо
Дано са такива, или поне подобни цените.. аз бях предвидила повече средства за това.. съдейки по ваксините и обезпаразитяващите хапчета/капки на кучето ми.. ще видим какво ще стане..
А на колко месеца се прави първата ваксина? Ще съм много благодарна ако някой направи нещо като схема за даването на ваксините.. коя на каква възраст се дава..
Котанчо вече стана на 2 месеца и малко, а още не е воден на вет .. и се чудя дали не закъсняваме..

Редактирано от Miss Zhekova на 02.11.09 00:29.



Тема Re: Ваксинации и обезпаразитяване?нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.11.09 00:37



Ами май наистина реално излиза доста по-скъпо и трябва да се прави ударно...Преди малко разбрах, че котето ни има

, вероятно глисти въпреки двете обезпаразитявания...
Утре рано и ние сме на ветеринар.Май се оказах лош съветник по темата.



Тема Re: Ваксинации и обезпаразитяване?нови [re: Aмpитa]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано02.11.09 11:58



Моят вет каза, че на котки пълната ваксина се прави след 3-ия навършен месец.
Домашните котки могат да се заразят и с вътрешни и външни паразити. Ние ги носим с обувките, дрехите. Едно лято мазето беше пламнало с бълхи и стигнаха до 4-ия етаж. Аз съм на по-високо и освен собствените помещения бях напръскала и площадката и стълбището до долния етаж. Да запазя моите животни.
За мен е безмислено котка да се обезпаразитява вътрешно на всеки 3 месеца, когато живее сама в апартамент. Препаратите не са безопасни и вредят на черния дроб.



Тема Re: Ваксинации и обезпаразитяване?нови [re: ssiberia]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.11.09 13:26



Домашните котки могат да се заразят и с вътрешни и външни паразити. Ние ги носим с обувките, дрехите.

Ами това е проблема, че тези гадини не могат да се изтребят до крак. Всеки ден може да се заразява отново и отново...



За мен е безмислено котка да се обезпаразитява вътрешно на всеки 3 месеца, когато живее сама в апартамент. Препаратите не са безопасни и вредят на черния дроб.

Какво предлагаш тогава? Освен да стана пълен непукист, което няма да е никак лесно...

Само до преди един ден си прегръщах котето и заспивах с него и бях толкова щастлива, а сега изпитвам ужас от него...



Тема Re: Ваксинации и обезпаразитяване?нови [re: Aмpитa]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано02.11.09 15:16



Ние си говорим за едно и също нещо на различен език.
Имаш проблем - действаш! Толкова!
А това, че те е страх ... и мен ме е страх. Какво от това? Да си изгоня животното ли? Страх ме е и от други неща, които не мога да елиминирам. Тогава какво правя? Отдавам се на страха си?
При това при мен е по-страшно, защото имам и куче. Колкото и да го мия след разходките, не мога да му забраня да сяда и да ляга и да си играе с чужди кучета - домашни и бездомни. В града е много мръсно. Не ми се мисли какво полепва по козината му.
Случва се, да приема и бездомна котка за лечение.
Затова и обезпаразитявам моите котки. Опитвам се да съм разумна и да не прекалявам.
Срещала съм хора оперирани от кучешка тения, но всички те мразеха неистово животните и никога не бяха имали близък контакт с животно.
Е, ракийка със салатка ... В някое заведениице ... Напълно достатъчно! Недобре измити ръце, недобре измити зеленчуци и ето ти тения.
Внимавай с желанието си да убиеш бълха - да не убиеш котка.





Тема Re: Ваксинации и обезпаразитяване?нови [re: ssiberia]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.11.09 15:50



Да, затова си права, или трябва да изхвърля котките или да приема този риск с голяма доза спокойствие...Защото постоянният страх ще превърне живота ми в ад.

Не мога да ги изоставя, особено малкото, толкова много го обикнах и ми е мъчно за него. Остава второто, да се успокоя и да приема реалността такава каквато е, включително риска от тези гадни паразити...Но не знам как, дано с времето успея.





Тема Re: Ваксинации и обезпаразитяване?нови [re: Aмpитa]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано02.11.09 18:22



Иди на вет, първото ми куче, като беше мъничко още (без 1ва ваксина), го заведохме на вет. Даде ни хапче за вътрешно обезпаразитяване и каза, че ако има глисти, след определен период, пак трябва да му се даде хапче, докато не се изчисти.. и чак след това да му се дава както е по схема.. или нещо подобно беше.. абе просто иди на добър ветеринар и те хората си знаят работата



Едит: Аз все още чакам, някой да даде схема и/или ориентировъчни цени за ваксинации и обезпаразитяване.. :))

Редактирано от Miss Zhekova на 02.11.09 18:24.



Тема Re: Ваксинации и обезпаразитяване?нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.11.09 18:28



Ходих на ветеринар тази сутрин, но не знам дали е добър. Просто е най-близкият. Капна му Profender на врата, чувала съм много добри отзиви за това иновационно лекарство. Струва 13 лева.

Даде ми и три инжекции с Vitaminthe, които да му давам през следващите три дни.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.