Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 24.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Налагат глоба за хранене на улични коткинови [re: denii]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано14.11.09 01:14



Уффффф, това с бълхите са пълни глупости, а майката, която го е писала, просто мрази котки.

И двете ни котки са взети от улицата и преди да ги обезпаразитим и обезвъшлим

, те естествено, си бяха едни космати развъдници на бълхи. С първата нямахме особени проблеми, май още като я изкъпахме и бълхите измряха (или е имала съвсем малко), обаче с второто... УЖАС!!! То, че шампоанът не помогна, е ясно, ами и няколко дни (седмица) нямахме възможност да го заведем на лекар. През това време, щото котенцето беше такъв бонбон сладък (макар и леко грозноват - ама пък после каква хубавица стана!!!), дъщеря ми не се отделяше от него. Постоянно го гушкаше, мачкаше и др. прояви на любов... Котето спеше на неговата си възглавничка, която пък стоеше точно до нейната възглавница на леглото й - за да си го гушка и докато спи (то беше тогава на 3 седмици). Е, нито една бълха не прескочи от котето върху детето, какво ми опяват там, че от котките вън бълхите скочили на хората вътре!

Веднъж някой (не лекар) ми беше казал, че бълхите били няколко вида, и че тези, които живеели по котките, не ходели по хората; имало и някакви, които живеят без животно-приемник - ей така, в стари къщи например, ако са изоставени, но вътре има разни натурии, особено текстилни, които гадинките обитавали... Не знам дали това за различните видове бълхи е вярно, обаче е факт, че вкъщи бълхите от котето не проявиха никакъв интерес към детето.



Тема Re: Налагат глоба за хранене на улични коткинови [re: lapland.fairy]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано14.11.09 01:34



Има "котешки" бълхи, които не скачат по хората, ама хорските бълхи могат да си живеят и по котките.
Та зависи какви бълхи е имала котката.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Налагат глоба за хранене на улични коткинови [re: bira_more]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано14.11.09 02:14



С тези "човешки" бълхи направо ме разбихте! Истината е, както казва нашия вет - бълхите да не са малоумни та да скачат на хората при условие че котките са с цели 2 градуса по-топли.
А за храненето - има резон до някъде. До нас има един блок, постоянно хвърлят всякакви боклуци направо на улицата, а тя е доста натоварена...
Така, че да кажа пак, не са ни виновни котките, били те улични, ние, хората сме си виновни за неуреденото ни "развито" общество. (Пък и аз да си призная, като храня кучето, съвсем случайно "изтървам" малко в една купичка, където съвсем случайно идва да хапва жълто бял-котак, когото сме кръсили Вини Пух, а заедно с него и цяла тумба пухкави създания.)



Тема Re: Налагат глоба за хранене на улични коткинови [re: бял зaek]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано16.11.09 10:30



Котките правят абсолйтно същото! Само дето мяучат, хапят и драскат! И заради това ги обичаш?
Моля, мислете преди да пишете!





Тема Re: Налагат глоба за хранене на улични коткинови [re: ssiberia]  
Автор lchWill (Нищо особено)
Публикувано16.11.09 13:21



Досега улична котка не ме е драскала и хапала.



Тема Re: Налагат глоба за хранене на улични коткинови [re: Людмил Ц]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано16.11.09 13:32



Подкрепям това мнение. И аз храня квартални котки, и след мен остават панички, пълни с папкане. Тъй като не само моя милост се грижи за маците, всекидневно се спъвам в празни и полупразни кутийки и пластмасови чинийки, занесени от съседки. С други думи, в забраната има логика.
Съжалявам, ако съм подразнила някого с тези разсъждения - не е умишлено.





Тема Re: Налагат глоба за хранене на улични коткинови [re: lchWill]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано16.11.09 16:54



Заекът казва, че мрази кучетата по изброените от него причини.
Ти пък защо реши, че аз визирам само уличните котки. Домашните правят съвсем същото.



Тема Re: Налагат глоба за хранене на улични коткинови [re: ssiberia]  
Автор lchWill (Нищо особено)
Публикувано16.11.09 19:16



Аз също не мога да понасям кучета, но не мисля, че е редно да споменавам причини.



Тема Re: Налагат глоба за хранене на улични коткинови [re: ssiberia]  
Автор бял зaek (۞)
Публикувано17.11.09 09:25



тая па.правели абсолятно същото.
като ти мяучи котка проглушава ли ти ушите?!?!стряска ли те?!гони ли те?!?!
хапят,гонила ли те е котка да те хапе питам?!?!и да те драска?!?!патко!



Тема Re: Налагат глоба за хранене на улични коткинови [re: бял зaek]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано17.11.09 10:04



Бял заек, отговорът на въпросите ти е категоричен: "Да!"
Начинът ти на изразяване, правопис и не на последно място мислене, дава достатъчна представа за личността ти.
В тази връзка, спирам да отговарям на коментарите ти. Считам, че такива като теб трябва да се игнорират, тъй като нямат капацитет за каквото и да било развитие.
От друга страна, сблъсъкът ми се с теб отново ми напомни защо толкова уважавам кучето си. Той е интелигентен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.