Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 29.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Помощ! Паразити!  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.11.09 00:24



има някакви паразити, не знам какви. Може би са глисти, малки бели, въртящи се. Тази вечер случайно видях в изпражненията му. Смених му тоалетната, то после веднага се изходи и аз го изчаках, за да изчистя. И, какво да видя, целите бяха пълни с тези бели неща.

В началото редовно гледах, тогава нямаше нищо, два пъти е обезпаразитявано, не си спомням с какво, ветеринара му го даде.

Като си помисля, че спеше в леглото ми, а на няколко пъти и в леглото на брат ми. Ходеше из цялата къща, въргялаше се къде ли не. Може би и ние сме заразени с глисти и / или тения. А и голямата котка, защото понякога едната ходеше в тоалетната на другата. Лошото е , че няма 100-процентови гаранции, че гадините ще бъдат изтребени, каквито и колкото и противопаразитни препарати да му дадем...

Сега е затворено на балкона, но така не може да изкара зимата. Все пак на балкона, макар и остъклен, е студено като паднат температурите. А и ще ми е много мъчно да живее като затворник. Не съм на себе си от потрес и ужас.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.11.09 08:30



Котето мяука неистово и трепери на балкона.

Сигурно се чуди защо толкова жестоко го наказвам...Много ми е мъчно за него, но трябва да мисля и за нас.

Ще го затворя в банята като изляза за работа. Там поне няма да му е студено. Не знам как ще я караме така седмици и месеци наред.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано02.11.09 10:45



Хей, успокой се! Първо не се прихващат така лесно глисти и второ има си бързо и ефикасно решение на проблема. Започваш още от днес и на двете маци да даваш Цестал Кет като дозата е според килограмите им. Едно хапче е за 4 кг, но дори и котката да е над 4 не се дава повече от едно хапче. За да е качествено обезпаразитяването се дава съответния препарат ПОНЕ 3 пъти през 10-14 дена. Ти просто не си обезпаразитила котенцето качествено предишните пъти и това, което се случва в момента не е изненадващо и неочаквано. Да не говорим, че ако сте давали Vitaminth резултата е съвсем под съмнение.



Тема Re: Голяма работа! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано02.11.09 11:51



Имаш живо същество и естествено ще се появява по някое проблемче.
Не се прихващат толкова лесно глистите. И друг ти го каза.
Не го изолирай. Миеш си ръцете, пода и котешката тоалетна. Толкова!
Още днес отиваш на ветеринар, за да го обезпаразитиш вътрешно. Трябва ти възраст, тегло, дата на последното обезпаразитяване и името на препарата.
Добре е да направиш паспорт на котето и там да се записват датите, обезпаразитяващите /вътрешни и външни/, ваксините.
Каква е тази паника?
А като видиш някоя и друга бълхичка?





Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.11.09 11:55



Успокой се ама тотално. Питала съм изрично в ХЕИ. От котка глисти и тения не можеш да хванеш. Единственият паразит, който човек може да хване от котка е Токсоплазмоза. Това е кръвен паразит и единственият, който се предава от котка на човек. Ако не вярваш, обади се и питай в паразитология, ХЕИ.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.11.09 12:47





"Как се заразява човек?
В по-голямата част от случаите човек се заразява чрез поглъщане на ларви, при близък контакт с котката. Децата са изложени на най-голям риск от заразяване, играейки в пясъчните детски площадки, заразени от изпражненията на уличните котки.


Паразитите са опасни и за хората!
Повечето хора смятат, че опасна за тях е само кучешката тения, но за съжаление това съвсем не е така. Един друг вид тения, Echinococcus multilocularis, която е паразит по дивите месоядни животни, а също и по котката ( понякога и по кучето ), е също изключително опасна за хора и заразяването с нея нерядко води до смърт. Този вид е откриван в България, но няма данни за разпространението му.
Глистите също могат да бъдат опасни, особено за децата, които най-лесно се заразяват. Ларвните форми на видовете Toxocara spp., Toxascaris spp., Ancilostoma spp. при човека се наричат с общото име "larva migrans" и могат да поразят жизненоважни органи като черен дроб, бял дроб, очи, мозък и т.н.



Когато яйцата на паразитите се поемат от човек попадат в червата където се излюпват. След това активните ларви мигрират през черния дроб, белия дроб и други органи и тъкани, където те предизвикват разрушаване и съответен алергичен отговор от страна на организма. При децата най-често могат да се наблюдават смущения в зрението и неврологични симптоми.
Кръглите червеи при кучето и котката от другата група - Ancylostoma caninum, A. braziliense, A. tubaeforme и Uncinaria stenocephala също могат да инфектират хората като се поемат ларви през устата или чрез директно проникване през кожата.



Нематодите - Toxocara spp. и Ancylostoma spp., Uncinaria stenocephala са основните представители на кръглите червеи при кучето и котката, които могат да причинят синдрома larva migrans(мигрираща ларва) у хората. Хората най-често се заразяват когато инцидентно са поели яйца или ларви, или са имали директен контакт през кожата с ларви, които се намират в почвата замърсена с изпражнения на кучета и котки. Преди да се замислим как да се предпазим от такова заразяване трябва да знаем, че основния източник на опасност за нас са нашите домашни любимци....
Когато яйцата на паразитите се поемат от човек попадат в червата където се излюпват. След това активните ларви мигрират през черния дроб, белия дроб и други органи и тъкани, където те предизвикват разрушаване и съответен алергичен отговор от страна на организма. При децата най-често могат да се наблюдават смущения в зрението и неврологични симптоми.


• Глисти – много често срещани паразити при месоядните животни. Кръгли червеи от различни видове и форми принадлежат към тази група. Зрелите паразити отделят 200 000 яйца на ден, които попадат в околната среда и са потенциална опасност за всички останали животни! Признаци, които подсказват опаразитяване с кръгли червеи: дъх, с мирис на ацетон, подут стомах, нервни признаци при малките кученца и котета. Хората се явяват междинни гостоприемници за паразитите. Ларвите могат да причинят силно увреждане на вътрешните органи /larva migrans visceralis/. Повечето случаи са при малки деца /2-4 годишни, най-често при недостатъчна хигиена/, но могат да се проявят и при възрастни хора. Яйцата, погълнати от нас са невидими с просто око. Те се излюпват в червата. При придвижването си ларвите разрушават тъканите. Могат да мигрират напр. в белите дробове на човека и да предизвикат неподдаваща се на лечение с медикаменти кашлица, в очите да доведат до ослепяване, а в кожата-до възпаление, съпроводено със силен сърбеж и зачервяване.

Тении – възрастните тении живеят в тънките черва на месоядните животни. Те не предизвикват поява на клинични признаци. Вредата от тениите се проявява, когато техните ларви преминават през междинните гостоприемници-животни и човек. Едни от най-активно участващите гостоприемници в цикъла на тениите са бълхите, въшките и гризачите. От гледна точка на човешкото здраве най-опасната е най-трудна за лечение последица от тенията е Echinococcus granulosus /Ехинококов мехур/. Възрастните червеи живеят в тънките черва на животното и отделят членчета с размер 3-6 мм, с които се разпространяват яйца в околната среда. Те могат да попаднат и в хората и да се развият до ларви. Ларвите пробиват чревната стена и с кръвообръщението достигат до черния дроб, белите дробове, мозъка или бъбреците. Жизнеспособната ларва произвежда голям брой пълни с течност мехурчета, т.нар. хидратни цисти /ехинококови мехури/, които растат бавно с години. С течение на времето започват да се проявяват клинични симптоми и може да се стигне дори до смърт, в резултат на драстична промяна във функцията на органите.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: MechoPuh.]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.11.09 13:15



Тази сутрин преди работа го заведох при същия ветеринар. Оказа се, че предишните пъти наистина му е давал Vitaminthe. Нямах представа, че е неефективен препарат. Прочетох по-късно бележката ти вече от работата. Вторият път жена му ме уверяваше, че след обезпаразитяването няма да имаме никакви проблеми.

Този път на врата му пръсна Profender, но половин доза, тъй като котето няма два килограма. Каза след десетина дни да му пръсна и другата част. Даде ми и три инжекции пълни с Vitaminthe, които не знам дали ще помогнат с нещо.

Благодаря ти за съветите! След като препоръчваш Цестал Кет ще вземем и него, той не ни го предложи, пък аз за първи път чувам за него. Само да не му натоварим прекалено много черния дроб...

Утре ще заведем за обезпаразитяване и голямата котка...Трябва и да дезинфикцираме цялата къща, да изперем килимите и т.н. Ще имам време за това през уикенда...Но дори това не дава гаранции за нищо...



Чувствам се ужасно.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано02.11.09 13:29



Ми вие сте направили най-доброто. Профендера вече е свършил работата. Той действа доста дълго време и даже допълнителното обезпаразитяване не е необходимо. Но е необходимо след някой друг ден да си му сложите Фронтлайн. Тези белите паразитчета са един вид тении които се разпространяват чрез бълхите и са най-честите котешки паразити. За да се зарази животно/човек трябва да се погълне заразена бълха, самите бели гадости не са заразни за хората и котките даже да попаднат в нас (например да паднат в оставена чаша с вода). Така че редовното външно обезпаразитяване ще намали риска от вътрешно заразяване. Хапчетата за мен са "бош-лаф работа".



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Людмил Ц]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.11.09 15:55



Нямах време да му сложа нова тоалетна, това дали е проблем? Ще му купя Фронтлайн. А за нас с брат ми какви препарати да взимаме? Ще се наложи да се обърна към някой лекар.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано02.11.09 20:44



Не е проблем. Не е необходимо да взимате лекарства. За хората не се препоръчват лекарства за вътрешни паразити защото са токсични. Хората се изследват за наличие и ако такова бъде установено се предприема лечение.
Ето какво каза гугъл-
При котките най-често се среща тенията Diphillidium caninum.
Сегментите с яйцата преминават в изпражненията. Те имат дължина около 8-10 мм и са подвижни. Понякога могат да се видят да пълзят по козината в близост до ануса. Когато изсъхнат, изглеждат като оризови зърна.
Бълхи и въшки изяждат яйцата и служат като междинни преносители. Котката се заразява, когато изяде някоя бълха или въшка.
Тъй като човек няма как да изяде жива бълха то няма вероятност да се зарази. Профендер действа няколко дни подред, като ще предпази котето от вторично заразяване. Не е необходимо да го тровите с нищо друго. Гадно е, но не е страшно. Ако редовно външно обезпаразитявате вашите котки (от бълхи) то те няма как да се заразят и от тези гадости.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.11.09 22:11



Амрита, и аз веднъж се бях паникьосала, че ми се привидяха паразити щото и аз като теб чета и гледам на картинки как изглеждат и прочие и знаеш ли какво? Отидох в ХЕИ и си пуснах изследване. Личната ме насочи, че за вътрешни паразити се прави това в ХЕИ. След някой ден изследвнето беше готово и отрицателно

. Успокоих се и толкова. Влезе ли ми някаква тревожна бълха в кратунката и гледам да отстраня дразнителя просто. А котаната ми тогава беше още мъничка и дрискаше и цялата се цапаше (персийче е) и стваше мама миа. Оказа се, че като дръпна едно такова хапче и и се стегна л...цето. После и аз като си пуснах това изследване и всичко стана 6+



Тема противопаразитни препарати за хоранови [re: Aмpитa]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано03.11.09 12:51



Аз няма да се включвам с мнение по темата за препаратите за вътрешно обезпаразитяване на котки, защото в предишните коментари е казано почти всичко важно.
Мога само да ти препоръчам препарат за хора, защото явно имаш нужда от допълнително успокоение.
Преди 2 седмици вкъщи имахме съмнения за паразити по малката котка (която "мие" чинии и чаши). И понеже имаме близки контакти и с доста други животни, някои редовно обезпаразитявани (коне), други - никога (външни кучета и котки), решихме да пием нещо за собствено успокоение.
Взехме ето този препарат от аптеката


Пият се по две таблетки дневно, три последователни дни, което значи по 3 опаковки на човек. Знам, че препарати като този натоварват черния дроб, но все пак приема не е чест, че да не може да си го позволи човек
И само да добавя относно котката - пуснете животното вкъщи! Каквото и да е, вече е вътре, така че не рискувайте и простуда.



Тема Re: противопаразитни препарати за хоранови [re: olived]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано03.11.09 13:33



Благодаря ти много за информацията.

Все пак ще се консултирам с хомеопатката, при която ходя, защото трябва да спазвам строга диета, има ограничения за приемането на някои лекарства и препарати и т.н. Котето е в банята, в кашон, постлан със стари дрехи. Мисля, че там не му е студено.

Лошото е, че от онази вечер, когато изходи глистите, не е ходило по голяма нужда. Може би е хванало запек, една от причините може да е, че не се движи и перисталтиката му се е затруднила, не знам. Но това е голям проблем, защото така не може да изхвърли глистите от себе си...

Как само жално и сърцераздирателно мяука, къса ми се сърцето като го слушам... Но ме е страх да го пусна навън...



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Ekna]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано04.11.09 08:56



Снощи имахме гости, които настояха да пусна котето и просто не можах да им се противопоставя.

Цяла вечер тича и дивя из къщи. Един човек си изхвърли салатата, защото успя да скочи на нея. Това напълно обезмисли карантината под която го държах...

През нощта се е изходило за първи път откакто изкара онези глисти. Явно беше хванало запек. Но в изпражненията няма нищо, в смисъл очаквах да изкара мъртви глисти ако са подействали препаратите. Това случва ли се по принцип или имам нереални очаквания?

Иначе разбрах, че те зе секунди изчезват от изпражненията и могат да се видят само и единствено веднага. Цяла сутрин го слагам в тоалетната и рия с лапичката му с надеждата да се изходи, но то единствено си играе и разпиля тоалетната навсякъде... Това му е редовният номер винаги като я сменя...

Сега се чудя има ли смисъл да го затварям или не, след като снощи сигурно е изблизало обувките на десетина човека.

Още нещо, сутринта му дадох да яде пиле, но от утре продължаваме с Vitamenthe. Нали лекарят ми даде три спринцовки.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.11.09 09:35



Да не прекалиш само с параноята. Казвам го не с лошо. Прочетох за профендер, фронтлайн, каишка, витаменте.... Тези продукти всичките не са безвредни. Да го наблъскаш с всичките за период от седмица ми се струва много натоварващо за организма. Глистите са неприятни, но не са толкова страшни. Много котета през годините, които съм прибирала са ми снасяли такива гадории, но нищо ми няма, нито на мен, нито на моите котки. Миналата година и аз от параноясване си направих изследване в ХЕИ. Мислех "профилактично" да пия хапче, но се радвам, че не го направих.

Нямаш ли свестен вет, който да ти обясни нещата и да те успокои? След като 2 пъти от две различни ХЕИ-та ми казват, че човек глисти и тения от котка не може да хване, защо продължаваш да се хващаш на писаници в нета? Хората затова работят в тези институции.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано05.11.09 11:56



ХЕИ вече се нарича Риокоз, обадих се в софийското представителство, от там ми казаха, че не се занимават с животни и да се обърна към Националната ветеринарно-медицинска служба. Звънях в отдела, отговарящ за заразните болести, но никой не ми вдигна.

Затова пък намерих в сайта на Риокоз-Велико Търново информация по темата. Действително вероятността човек да се зарази с ларви на животинските хелминти, както те ги наричат, от котки е по-малка отколкото от кучетата, но се случва. Ето сайта на Риокоз-Велико Търново - можеш да прочетеш цялата информация за заразяването и здравословните проблеми, които причинява -



За параноята си права, осъзнавам го. Знам, че или трябва да приема спокойно реалността такава каквато е - т.е. да приема риска от заразяване с паразити или да се опитам да намеря нов дом на котките, а знам колко трудно е това...

Иска ми се да приема всичко това спокойно, но не мога...Не съм в състояние и да се откажа от котките, особено от малкото. Така че от тук нататък проблемът ми е със самата себе си, да превъзмогна страховете, безпокойството и параноята си...Защото те ме разяждат отвътре дори и при положение, че съм направила всичко възможно за обезпаразитяване на котките.

Още нещо, права си за натоварването на черния дроб, това също ме притеснява. Засега няма да й слагам каишката. Не мога ли да заменя фронтлайн с тези прахове, с които се пудрят котките или самият фронтлайн е прах?



Тема Билки за обезпаразитяваненови [re: olived]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано05.11.09 12:15



Намерих една статия за билки, които убиват паразитите. Цитирам "Про­ти­во­па­ра­зит­ни са чер­ве­ни­ят лю­тив пи­пер, ко­ра­та от тре­пет­ли­ка, оре­хо­ви­те лис­та, ало­е­то, пе­ли­нът, хря­нът, тик­ве­но­то се­ме (не­о­чис­те­но от об­вив­ка­та, гор­чи­ца­та, ка­не­ла­та, че­съ­нът, лу­кът, ка­рам­фи­лът, ма­щер­ка­та, чер­ни­ят пи­пер, на­рът, мен­та­та, ди­не­ни­те сем­ки, гор­чи­ви­те то­ни­ци и нас­той­ки". За пелина съм чела и в други книги. Ето я цялата статия -





Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.09 13:42



Аз те разбирам повече от добре. Навремето бях по същия начин. Дори два пъти от параноясване пих хапче. Ходех като замаяна, повръщаше ми се. Личната ми лекарка като разбра каза, че съм за убиване. Хората с глисти имали симптоми и вид и т.н.

За котките - добре де, не ти ли обясниха ветовете? Що за вет имаш?! Този профендер убива и външни и вътрешни, че и тении. Е от какъв зор ще слагаш и фронтлайн, че и каишка, че и витаменте, че и цестал?!?! Карайс профендер още два пъти и котетата са ти изчистени. После занеси тяхна фекална проба, може и твоя за изследване и си спокойна.

Не трови себе си и котетата си. Мий си ръцете след като чистиш тоалетната и това. Аз толкова котки имам понастоящем вкъщи, винаги си мия ръцете след чистене на тоалетна. Не защото съм параноичка, а защото това е хигиена.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.09 13:43



Аз също съм им звъняла. Звъниш точно на отдел Паразитология. Мога да ти кажа в СФ къде се намира. Но го има в нета. Това е мястото, където трябва да звъннеш.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано05.11.09 19:56



Ветеринарът се опита да ме успокои. Много ме учуди като каза, цитирам:
"Моята котка беше хванала тения. Няма страшно". С такова спокойствие и непукизъм го каза...



Обясни ми също, че ако човек има силна имунна система дори ако няколко ларви попаднат в него, тя ще ги унищожи. Не знам дали е така. За хелментите обаче бях чела, че имунната система не ги разпознава и не ги унищожава...

Та който и колкото да ме успокоява, аз продължавам да параноясвам, на моменти де. Има и моменти на приемане на ситуацията.

Днес успяхме да погледнем изпражненията на голямата котка, веднага след като се изходи...Нямаше нищо в тях, което разбира се не е 100 гаранция, че няма паразити. Може просто да не ги е изходила в момента. Утре сутринта ще й дадем Цестал Кет, брат ми го е купил днес.

Малкото обаче все не успявам да го хвана като се изхожда...А след това вече нищо не се вижда в изпражненията...

Май се очертава години наред редовно да се занимаваме с ровене в котешки изпражнения.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано05.11.09 20:15



По-скоро години в дебнене на точния момент на производство..





Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано06.11.09 05:50



Слушай, голяма жена си, поне 45 килограма а котката ти няма и 4. Имаш достатъчно време да се изследваш и ако е небходимо да пиеш нещо преди да се появят някакви ефекти (за съжаление не е хомеопатия - с нея се лекуват болестни състояния не паразитни). Предполагам че не пиеш алкохол, по-специално концентрат заради хомеопатията, но паразитите не могат да го понасят. Успокой се.. ще имаш малко по серизони разходи на пари и време да дизнефикцираш къщата, но всичко ще е наред.

Редактирано от Tapaлe Ж на 06.11.09 05:53.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано06.11.09 09:42



Не само че не мога да пия алкохол, но не мога да приемам някои медицински препарати и билки. Опасявам се, че няма да ми позволи да консумирам пелин и карамфил. Но на 17 ноември имам час при нея и ще я питам.

Не знам как ще дизинфекцирам дивана примерно, върху който котето много често скача и лежи...



Преди малко успях да го хвана как се изхожда и да разровя "продукта". Нямаше нищо в изпражненията му.Възможно ли е да се е изчистило? Имаш ли представа какъв е процента, при който котките изхождат глистите ако ги имат? Предполагам не винаги...



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.11.09 10:11



За последно пиша, щото това вече е леко безумно. Няма такова нещо като да изчезнат глистите от акото. И след 10 часа пак ще са си там и ще ги видиш. И да, вероятно вече са се изчистили животните. Сега най-важното е да го обезпаразитиш още 2 пъти през 10 дни и след това да занесеш проба от акото на вет да го изследва за яйца.

Айде, успех!



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано07.11.09 01:27



Ако ги имат и е приело противопаразитни препарати - ще трябва да изходи нещо. Препаратите не убиват глистите а ги парализират, така че не могат да се задържат вътре.

Не искам да те агитирам против хомеопатията, на мен ми трябваха 10 и повече години да изляза от заблудата че действа и да променя начина си на живот към начина на живот в българия от преди 80 години - това работи. Ако се лекуваш от нещо постоянно, но не си никога излекувана това означава че не действа.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано07.11.09 16:21



"За последно пиша, щото това вече е леко безумно. Няма такова нещо като да изчезнат глистите от акото. И след 10 часа пак ще са си там и ще ги видиш. И да, вероятно вече са се изчистили животните."

Нищо не разбирам.

Как така "няма такова нещо като да изчезнат глистите от акото", пък в същото време пишеш, че "вероятно са се изчистили животните"?!

Редактирано от Aмpитa на 07.11.09 20:57.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано07.11.09 16:27



Тази сутрин дадох на Блеки половин хапче Drontal cat, следобед след около 6-7 часа я хванах да се изхожда, пак нямаше нищо в изпражненията...

Не знам какво да мисля, неефиктивни ли са тези препарати, след като казваш, че трябва да изхвърли глистите или се е изчистила от гадовете? Ужасно объркана се чувствам...



Относно хомеопатията, доста хора казват, че им е помогнала. Възможно е да не си попаднал на добър лекар.

Според теб как са живели хората преди 80 години и как да живеем като тях като повечето от нас са по цял ден пред компютъра...



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.11.09 17:54



Даваш хапче, изкарва глисти, след това няма нужда всеки път да следиш дали има такива. След хапчето се изчистват. Но е важно да повториш 2 пъти заради яйцата.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано07.11.09 21:04



Много се надявам да са са изчистили. Дано да си права. Благодаря за съветите!





Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано07.11.09 21:11



Не знам дали ще изчистиш паразитите, но както е тръгнало е напълно вероятно да си умориш котките - профендер, пасти, дронтал... Горките котки!
Пак да пиша - профендер е ефикасен и напълно достатъчен препарат. Той действа дълго време и не е необходимо да се повтаря (поне 2 месеца). Не си видяла паразити - добре, със сигурност няма, не е необходимо да им даваш повече отрови, от тях няма как да се появят. Капни им след седмица един фронтлайн и готово. Не ги капи сега веднага, че горките са се натровили сериозно с нещата които си ги натъпкала, остави ги да се посъвземат. Каишките са ефтини, съответно не особенно ефикасни. Хвани се да си почистиш, не че има нужда от гледна точка паразити, но поне ще е от полза за вас и ще ти понамали паразитната параноя. Извинявай, че съм малко груб, ама от твоето поведение страдат котките ти.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Людмил Ц]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.11.09 22:01



Точно това имах предвид, благодаря!!!!

Един препарат е достатъчен, за да ги изчистиш.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Людмил Ц]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано08.11.09 12:38



Мисля, че котето вече няма глисти, защото и днес нямаше нищо в изпражненията.

Но най-вероятно както казва Дени има яйца. Трябва да унищожа новородените глисти преди да са оставили след себе си нови яйца, защото така ще се получи омагьосан кръг...Струва ми се, че десет дни е прекалено голям период за това.

Днес пуснах голямата котка в хола, цяла седмица беше затворена в стаята на брат ми. Така ожесточено ръчжи и хъка малкото...Само за една седмица е отвикнала от него и се държи като в първите няколко седмици...После свикна с него и си играеха, дори го ближеше...Но явно въобще не го е била приела истински. Така че адаптирането започва отначало.

За чистенето си напълно прав, но и този уикенд трябваше да отложа прането на килимите по обективни причини.

Редактирано от Aмpитa на 08.11.09 12:43.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано08.11.09 15:13



Ти явно не четеш! Профендер убива всичко - включително яйца и ларви, действа 3 месеца гарантирано! (какво повече му трябва на човек за да е щастлив...). Пък като не верваш, питай в Байер (аз съм пробвал не еднократно и знам от опит).



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано09.11.09 10:45



Добре де, ти на своя глава ли тъпчеш котките с каквото се сетиш? Доктора не ти ли даде схема на обезпаразитяване? С различните препарати е различно. С профендер аз не съм работила, но за стандартните (като Цестал) се дава 3 пъти през 10 дни. И няма значение на теб какво ти се струва!!! Това са лекарства и се дават на определен срок. Ти като си болна спазваш ли инструкциите на доктора или действаш на своя глава.

След като си сложила Профендер питай доктора на какъв интервал се дава отново. Кой е твоя вет междудругото?

Леле, ма ти наистина имаш параноични фобии. Не е шега това, да знаеш.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Людмил Ц]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано12.11.09 09:35



Профендер убива всичко - включително яйца и ларви, действа 3 месеца гарантирано!

Не съм убедена, че убива чак и яйцата...



Но засега всички пъти, в които му проверявах изпражненията, още няколко пъти от последния път, когато писах, няма нищо в тях.

Редактирано от Aмpитa на 12.11.09 09:43.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано12.11.09 09:41



Консултирам се разбира се. Трябва да дам на котето остатъка от Профендер в петък, а остатъка от Дронтал пет дни след това.

Не знам как се казва ветеринарът

, но има ветеринарен кабинет и магазин в Банишора, в една близка уличка до бул. Христо Ботев, в близост до Централна гара.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.11.09 11:29



Ти учила ли си за вет, че си убедена?



Има нет, има листовки, има и телефони и доктори, провери. Аз не бих дала дронтал и профендер за толкова кратък период. Но след като ти си убедена...



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано13.11.09 16:03



Тази тема трябваше да е "Помощ! Параноя от Паразити!".

Все пак да отговоря - дано не съм закъснял! Не е необходимо да се слага профендер на толкова кратък период, да не говорим, че не е полезно. Обяснявам, профендер съдържа същите(почти) активни съставки както и таблетките (цестал, дронтал). Разликата е в принципа на действие. Като накапем котката чрез помощните съставки той минава през кожата и се свързва с подкожните мазнини, прави "депо", подобно на фронтлайна. От там се отделя бавно в кръвта и съответно действа на вътрешните паразити. Времето на действие е дълго (поне 2 месеца, или 3, както твърдят от Байер), съответно котката не може да се опаразити в този период. За това НЕ Е НЕОБХОДИМО да се поставя отново. Действието на препарата е много по-голямо от жизнения цикъл на всички вътрешни паразити, което е предпоставка за много по-трайно гарантирано действие (аз например никога не ги обезпаразитявам ако нямам някакви подозрения, все пак е вредно). Дронтала съдържа, както вече казах, същите съставки, но неговото действие е еднократно (докато премине през червата), за това е необходимо да се повтори на 10 ден, но профендер+дронтал е напълно безмислено, освен ако не изкаш да си тровиш котките. Единственото умно нещо сега е да им капнеш един фронтлайн, за да премахнеш преносителите на паразитите за също така дълго .



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Людмил Ц]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано15.11.09 11:12



Дано наистина да е така, много ми се иска.

Параноята ми мина (засега), отново заспивам с котето и по цяла нощ го прегръщам.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор kbas (непознат )
Публикувано19.11.09 00:26



Намери си час по- скоро нови собственици на животинките . Не се сърди , ама не ставаш за собственик на котки . Пробвай с риби / те не седят по диваните и не мяукат или лаят / .



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: kbas]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано19.11.09 14:59



Защо да не мога да гледам котки?

Не ми пречи, че мяукат, дерат и хапят, визирам малката разбойничка, голямата го мина този период.

Освен това си спят на дивана, а малкото и в леглото ми. Голямата пък спи при брат ми. Нахранени са, галени са и са обичани. Нищо не им липсва в къщи, направо са си за завиждане.

Да не забравя и това, че по цял ден се забавляват като се гонят и боричкат...



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано19.11.09 19:55



Амри, извинявам се за офф-а от темата ти, но да ви се похваля, че от този понеделник вкъщи вилнее още едно животинче (освен кучето ми) - котарачето Аксел!! Сиамче (или Тайска котка.. както предпочитате

) .. на 2 месеца и малко.. Голям кеф.. още по-оживено стана тук

Редактирано от Miss Zhekova на 19.11.09 19:58.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано21.11.09 23:17



Представям си какво шоу е.

Но ти нали вече имаше едно коте, което искаше да обезпаразитиш? Това ново ли е или нещо не съм разбрала?



Тема Писна ми от проблеми с това коте!нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано22.11.09 21:11



Днес установих, че котето е ползвало гардироба ми за тоалетна.

Мислех го за толкова чисто и възпитано животинче и му се възхищавах за това. Всеки път като пишкаше и се изхождаше зариваше всичко напълно, душеше дали мирише и го зариваше докато "усети", че е зарило всичко.

Но явно периодично е ходило в гардироба ми, дрехи, постелки и т.н. са ми в котешки изпражнения. Нямам представа от кога го е правило и защо.

Имате ли идея какво да правя, как да го отуча да прави такива пакости?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.