Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 24.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.11.09 22:11



Амрита, и аз веднъж се бях паникьосала, че ми се привидяха паразити щото и аз като теб чета и гледам на картинки как изглеждат и прочие и знаеш ли какво? Отидох в ХЕИ и си пуснах изследване. Личната ме насочи, че за вътрешни паразити се прави това в ХЕИ. След някой ден изследвнето беше готово и отрицателно

. Успокоих се и толкова. Влезе ли ми някаква тревожна бълха в кратунката и гледам да отстраня дразнителя просто. А котаната ми тогава беше още мъничка и дрискаше и цялата се цапаше (персийче е) и стваше мама миа. Оказа се, че като дръпна едно такова хапче и и се стегна л...цето. После и аз като си пуснах това изследване и всичко стана 6+



Тема противопаразитни препарати за хоранови [re: Aмpитa]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано03.11.09 12:51



Аз няма да се включвам с мнение по темата за препаратите за вътрешно обезпаразитяване на котки, защото в предишните коментари е казано почти всичко важно.
Мога само да ти препоръчам препарат за хора, защото явно имаш нужда от допълнително успокоение.
Преди 2 седмици вкъщи имахме съмнения за паразити по малката котка (която "мие" чинии и чаши). И понеже имаме близки контакти и с доста други животни, някои редовно обезпаразитявани (коне), други - никога (външни кучета и котки), решихме да пием нещо за собствено успокоение.
Взехме ето този препарат от аптеката


Пият се по две таблетки дневно, три последователни дни, което значи по 3 опаковки на човек. Знам, че препарати като този натоварват черния дроб, но все пак приема не е чест, че да не може да си го позволи човек
И само да добавя относно котката - пуснете животното вкъщи! Каквото и да е, вече е вътре, така че не рискувайте и простуда.



Тема Re: противопаразитни препарати за хоранови [re: olived]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано03.11.09 13:33



Благодаря ти много за информацията.

Все пак ще се консултирам с хомеопатката, при която ходя, защото трябва да спазвам строга диета, има ограничения за приемането на някои лекарства и препарати и т.н. Котето е в банята, в кашон, постлан със стари дрехи. Мисля, че там не му е студено.

Лошото е, че от онази вечер, когато изходи глистите, не е ходило по голяма нужда. Може би е хванало запек, една от причините може да е, че не се движи и перисталтиката му се е затруднила, не знам. Но това е голям проблем, защото така не може да изхвърли глистите от себе си...

Как само жално и сърцераздирателно мяука, къса ми се сърцето като го слушам... Но ме е страх да го пусна навън...



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Ekna]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано04.11.09 08:56



Снощи имахме гости, които настояха да пусна котето и просто не можах да им се противопоставя.

Цяла вечер тича и дивя из къщи. Един човек си изхвърли салатата, защото успя да скочи на нея. Това напълно обезмисли карантината под която го държах...

През нощта се е изходило за първи път откакто изкара онези глисти. Явно беше хванало запек. Но в изпражненията няма нищо, в смисъл очаквах да изкара мъртви глисти ако са подействали препаратите. Това случва ли се по принцип или имам нереални очаквания?

Иначе разбрах, че те зе секунди изчезват от изпражненията и могат да се видят само и единствено веднага. Цяла сутрин го слагам в тоалетната и рия с лапичката му с надеждата да се изходи, но то единствено си играе и разпиля тоалетната навсякъде... Това му е редовният номер винаги като я сменя...

Сега се чудя има ли смисъл да го затварям или не, след като снощи сигурно е изблизало обувките на десетина човека.

Още нещо, сутринта му дадох да яде пиле, но от утре продължаваме с Vitamenthe. Нали лекарят ми даде три спринцовки.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.11.09 09:35



Да не прекалиш само с параноята. Казвам го не с лошо. Прочетох за профендер, фронтлайн, каишка, витаменте.... Тези продукти всичките не са безвредни. Да го наблъскаш с всичките за период от седмица ми се струва много натоварващо за организма. Глистите са неприятни, но не са толкова страшни. Много котета през годините, които съм прибирала са ми снасяли такива гадории, но нищо ми няма, нито на мен, нито на моите котки. Миналата година и аз от параноясване си направих изследване в ХЕИ. Мислех "профилактично" да пия хапче, но се радвам, че не го направих.

Нямаш ли свестен вет, който да ти обясни нещата и да те успокои? След като 2 пъти от две различни ХЕИ-та ми казват, че човек глисти и тения от котка не може да хване, защо продължаваш да се хващаш на писаници в нета? Хората затова работят в тези институции.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано05.11.09 11:56



ХЕИ вече се нарича Риокоз, обадих се в софийското представителство, от там ми казаха, че не се занимават с животни и да се обърна към Националната ветеринарно-медицинска служба. Звънях в отдела, отговарящ за заразните болести, но никой не ми вдигна.

Затова пък намерих в сайта на Риокоз-Велико Търново информация по темата. Действително вероятността човек да се зарази с ларви на животинските хелминти, както те ги наричат, от котки е по-малка отколкото от кучетата, но се случва. Ето сайта на Риокоз-Велико Търново - можеш да прочетеш цялата информация за заразяването и здравословните проблеми, които причинява -



За параноята си права, осъзнавам го. Знам, че или трябва да приема спокойно реалността такава каквато е - т.е. да приема риска от заразяване с паразити или да се опитам да намеря нов дом на котките, а знам колко трудно е това...

Иска ми се да приема всичко това спокойно, но не мога...Не съм в състояние и да се откажа от котките, особено от малкото. Така че от тук нататък проблемът ми е със самата себе си, да превъзмогна страховете, безпокойството и параноята си...Защото те ме разяждат отвътре дори и при положение, че съм направила всичко възможно за обезпаразитяване на котките.

Още нещо, права си за натоварването на черния дроб, това също ме притеснява. Засега няма да й слагам каишката. Не мога ли да заменя фронтлайн с тези прахове, с които се пудрят котките или самият фронтлайн е прах?



Тема Билки за обезпаразитяваненови [re: olived]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано05.11.09 12:15



Намерих една статия за билки, които убиват паразитите. Цитирам "Про­ти­во­па­ра­зит­ни са чер­ве­ни­ят лю­тив пи­пер, ко­ра­та от тре­пет­ли­ка, оре­хо­ви­те лис­та, ало­е­то, пе­ли­нът, хря­нът, тик­ве­но­то се­ме (не­о­чис­те­но от об­вив­ка­та, гор­чи­ца­та, ка­не­ла­та, че­съ­нът, лу­кът, ка­рам­фи­лът, ма­щер­ка­та, чер­ни­ят пи­пер, на­рът, мен­та­та, ди­не­ни­те сем­ки, гор­чи­ви­те то­ни­ци и нас­той­ки". За пелина съм чела и в други книги. Ето я цялата статия -





Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.09 13:42



Аз те разбирам повече от добре. Навремето бях по същия начин. Дори два пъти от параноясване пих хапче. Ходех като замаяна, повръщаше ми се. Личната ми лекарка като разбра каза, че съм за убиване. Хората с глисти имали симптоми и вид и т.н.

За котките - добре де, не ти ли обясниха ветовете? Що за вет имаш?! Този профендер убива и външни и вътрешни, че и тении. Е от какъв зор ще слагаш и фронтлайн, че и каишка, че и витаменте, че и цестал?!?! Карайс профендер още два пъти и котетата са ти изчистени. После занеси тяхна фекална проба, може и твоя за изследване и си спокойна.

Не трови себе си и котетата си. Мий си ръцете след като чистиш тоалетната и това. Аз толкова котки имам понастоящем вкъщи, винаги си мия ръцете след чистене на тоалетна. Не защото съм параноичка, а защото това е хигиена.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.09 13:43



Аз също съм им звъняла. Звъниш точно на отдел Паразитология. Мога да ти кажа в СФ къде се намира. Но го има в нета. Това е мястото, където трябва да звъннеш.



Тема Re: Помощ! Паразити!нови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано05.11.09 19:56



Ветеринарът се опита да ме успокои. Много ме учуди като каза, цитирам:
"Моята котка беше хванала тения. Няма страшно". С такова спокойствие и непукизъм го каза...



Обясни ми също, че ако човек има силна имунна система дори ако няколко ларви попаднат в него, тя ще ги унищожи. Не знам дали е така. За хелментите обаче бях чела, че имунната система не ги разпознава и не ги унищожава...

Та който и колкото да ме успокоява, аз продължавам да параноясвам, на моменти де. Има и моменти на приемане на ситуацията.

Днес успяхме да погледнем изпражненията на голямата котка, веднага след като се изходи...Нямаше нищо в тях, което разбира се не е 100 гаранция, че няма паразити. Може просто да не ги е изходила в момента. Утре сутринта ще й дадем Цестал Кет, брат ми го е купил днес.

Малкото обаче все не успявам да го хвана като се изхожда...А след това вече нищо не се вижда в изпражненията...

Май се очертава години наред редовно да се занимаваме с ровене в котешки изпражнения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.