Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 16.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема избягала котка-помощ !нови  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано17.10.09 21:26



Котката ми избяга миналата събота.Има направена инжекция против разгонване и е малко вероятно да е забегнала заради това.По скоро е искала да види какво става навън,Обаче там предполагам ,че уличните котки са я подгонили и тя се е уплашила и избягала някъде. ТАка си мисля аз,не знам .И сега цяла седмица обикалям по улиците,разлепих обяви ,питах всеки който срещна в квартала,никой не знае къде е.Само научих ,че вчера и миналия ден е била минавала по един маршрут ,къде е отишла ,никой не знае.Днес цял ден висях там и обикалях наоколо ,но нали беше студено и преваляваше ,почти никакви котки не се появиха.Предполагам и се надявам,че е в една стара сграда,където не мога да влезна за жалост.Сто пъти минах покрай дупката,където си личи са са влизали котки(оставили са косми,като са се промушвали),виках я ,но нищо.Не знам може ли да са там и да се крият от студа и дъжда или не им пречи и просто ги няма?Как да я извадя ,ако е там,без да влизам вътре в сградата.Да сложа ли валериан?Дали ще помогне?Лошото е ,че незнам крие ли се самичка ,защото не може да намери пътя към нас или е с някое гадже и затова не се връща????Може ли котка,на една година и 3-4 месеца ,живяла само в апартамент ,избягала и уплашена от други котки ,може би неориентирана къде е ,да се ориентира и да се приберe?Станаха много въпроси,объркано,но и аз вече напълно се обърках от притеснение.Моля ,някой ако има желание да даде съвет !



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано19.10.09 13:27



Да ви кажа честно не всичко мога да разбера от написаното, но:

1. Ако котката ви не е разгонена няма никакви причини да е с "гадже"
2. Вероятно е изплашена и затова се крие. Ще трябва да ходите късно вечер да я търсите, когато е тихо и спокойно. И ще трябва да сте търпеливи. Вероятно и на вас няма да се покаже веднага.
Не губете надежда и продължавайте да търсите.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: MechoPuh.]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано19.10.09 15:16



Благодаря ви за мнението !Осъзнавам,че е много неясно,но и аз не знам точно каква е причината да избяга.Сигурно звучи абсурдно това ,което питам,защото никой не би могъл със сигурност да знае,но все пак ,от опит някой би могъл да даде съвет. Търся я и рано сутрин и вечер ,викам я ,но живеем в квартал предимно с къщи с дворове ,няма как да влизам по дворовете,викам отвън ,където може влизам,но общо взето би могла да е абсолютно навсякъде .Има и изби и тавани,и асми -просто кошмар .Питам всеки човек,който срещна .Досега три пъти са ми съобщавали,но все за други котки.Цяла седмица мина вече и още не се е показала.Възможно ли е да се крие още ?Нали все нещо трябва да яде?Възможно ли е да се крие толкова време и още- тя е домашна,никога не е излизала ,беше любопитна ,но се страхуваше да е навън сама.Мисля,че са я прогонили уличните котки и я избягала ,може ли да се отдалечи много за една седмица?Или по скоро се навърта наоколо ?Знам,че конкретни отговори няма ,но поне някакви предположения ако има някой ,приемам на драго сърце !



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано22.10.09 16:47



Разлепи обяви със снимки на котката и актуални координати.
Мисля си, че по дворовете няма да е само твоята котка.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано22.10.09 17:46



Отдавна съм разлепила обяви с цветни снимки и съм казала,че има възнаграждение.Обаждат се хора,но досега все е за подобни котараци.Даже един човек донесе вкъщи една котка,но за жалост пак друга.Запознах се с почти цялата махала и много хора от съседни по-отдалечени улици ,но засега нищо.Чак пък толкова да е заблудена моята котка,та да не може да се върне???А и да я вземат вкъщи пак се питам защо ,когато по улиците има подобни на нея колкото си искаш.Тя не е специална порода.Просто е по-чиста ,беше .Сега сигурно е като останалите улични.):.Седмица и половина липсва ,нормално ли е толкова дълго време да скитосва?



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.10.09 17:33



Жената била свидетел на "катастрофа" - една котка ударена от кола. И съответно я взе - сега вече дори се усвои в нас.
Котката е женска, чернобяла, ама не помня в кой квартал се е случила случката.
И дори се разбра с останалите котки. Е няколко дни беше като замаяна - ама сега си щъка, плюска до степен да замяза на балон и е като лепка.
Ако "пасва" на профила - пиши на бележки.

Bеer? Mоre?




Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано28.10.09 13:08



Ние снощи най-накрая се открихме .Чиста случайност .Един човек се обади да каже ,че видял подобна женска и доста любвеобвилна котка в друг квартал,не в нашия и тръгнах за там без грам надежда.Вече бях проверила доста сигнали и все грешни и затова сега отидох просто ей така , невярвайки .Там, на мястото -едно площадче,разбира се котка не се виждаше .Слезнах от колата да питам едни хора не са ли мяркали моята бегълка ,казвам на баща ми ,че съм паркирала лошо а тя ми чула гласа и изскочи изпод една кола.

.То беше радост ,предгръдки,целувки,не може да се опише и от нейна страна и от моя разбира се..Слаба като скелет ,изтормозена,гладна ,недоспала и с такъв "аромат",обаче мойта котка!!!Безумно съм щастлива !!!!!
Благодаря на човека ,който е намерил и приютил котка и предлага ,ако е тя да си я потърся ,но мойта Маца си е вкъщи !Все пак,благодаря !



Тема Re: избягала котка-помощ ! [re: rx7O]  
Автор lchWill (Нищо особено)
Публикувано28.10.09 13:15



Много се радвам за вас

Помня какъв ужас изживявах, когато котката изчезне.

Редактирано от lchWill на 28.10.09 13:18.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: lchWill]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано28.10.09 13:30



Благодаря !!!!!Имахме невероятен късмет да се открием,вече седемнайсти ден я нямаше и нямах надежда.Сега броя часовете до края на работния ми ден и отивам да се нагушкаме с кльощавото ми сладурче.Също така изключително се радвам,че има хора,на които им пука.Толкова много хора се обадиха по телефона,отделно съседи,които дебнеха по контейнери и дворове за нея,,добре,че ги има !!



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано28.10.09 16:02



Браво!
Поне една хубава новина за деня не е малко.
Желая ви много щастливи мигове и години заедно.
И внимавайте ... повечко!
Погушкайте се и после помислете за кастрация. Ще си спестите от раз доста главоболия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.