Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Едно невероятно котенце боец  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.10.09 21:26



Моля, погледнете тук -



Ако се намери вариант за дом в чужбина за това изстрадало писанче, има ли хора, които биха се включили с парична помощ за пътя?



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор tara_ta (нов)
Публикувано24.10.09 10:14



Да, можеш да разчиташ на мен за това коте и също за другите две котета - Рижко и Джак.



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор tanatt (непознат )
Публикувано25.10.09 00:55



И аз ще помогна за пътя.



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.10.09 11:50



Благодаря ви, момичета!
Котенцето е в Стара Загора и стопанката му не се е включвала отдавна. Ще й пиша какви планове имаме и дано съдейства с подготовка на котето.

Ще пиша тук как вървят нещата.

Благодаря!



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано26.10.09 00:22



Пиши какво става с котенцето. И аз искам да помогна.



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: Florinda]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.10.09 22:19



Ами една съфорумка от другия форум, която живее в Атина много харесала котето и не мигнала сума ти нощи да мисли как да си го закара у дома. Котето се намира в Стара Загора и сега се търси превоз, дори и по автобус до София.

Ако някой може да помогне да каже. После котето ще иде в стационар където ще се ваксинира и после ще лети до Атина.



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.11.09 18:32



Последна инфо: Рошко утре пътува и аз ще го посрещна и закарам в клиниката, където ще се подготвя и ще отпътува по-късно при стопанката си в Атина.



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.11.09 09:30



Taка, новините не са особено добри. Вчера посрещнах и закарах котето в клиника. Повози се на трамвай, повървяхме пеша, а то милото ни гък, ни стон в малкия кашон. Невероятно мило момиченце. Има черна носна гъба, което аз за първи път виждам. Има невероятно живи очички и е ужасно сладурско. Тук свършват добрите новини. Челюстта му не е зараснала добре и в момента тя не се отваря. Застинала е в едно положение, което му позволява съвсем малък отвор отпред на устата, през който се показва езичето му и то ближе. Не може да яде суха храна, само в течна форма. Докторите казват, че това не може да се оправи и ще създаде много трудност когато започнат да се сменят зъбите. Това всъщност няма как да се случи, защото челюстта е неподвижна и те няма как да изкарат. Тяхната прогноза е лоша.

Жената, която се трогна от съдбата на котето в Атина обаче иска да се борим. Започнала е проучване там и е намерила няколко хирурга специалисти в лицевата хирургия. Всички обаче казват, че докато не видят коте и снимки не могат да кажат нищо сигурно. Принципно имало шанс, но само принципно. Затова тя иска да се опита всичко и решението, което тя взима е да прибере котето и да го заведе при тези лекари.

Знам, че е криза и всички сме в ужасни финансови условия, жената не иска да моли за помощ, но аз знам колко скъпо ще й излезе тази операция в Атина. Тя си поема транспорта до там, а моята молба е ако някой от вас все още има възможност да помогне, да помогне за престоя на котето тук. Той включва стационар, обезпаразитявания, ваксини, за да пътува, чип.

И остава само да стискаме палци на момиченцето. Въпреки всичко, което е преживяло то обича хората, вчера мърка на всички ни в клиниката, закача се. Наистина е невероятно същество.



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.11.09 10:21



Утре Рошла ще лети за Атина, където ще се оперира след 10 дни. Юхууу! Аз много се радвам.

На осиновителката й е неудобно, но аз ще пиша. Заформиха се страхотни сметки за път, престой в клиниката, отделно там цифрата за прегледите, изследванията преди операцията, самата операция, после следоперативното лечение. Затова моля ако някой може да отдели някоя трохичка, ще е от помощ. Сам човек да поеме тези неща е ужасно много и аз наистина не знам какви магии прави стопанката заради Рошла.

Бихме били благодарни на всяка помощ!



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.11.09 22:24



Рошла днес отлетя за Атина при новата си стопанка. Да са живи и здрави тези добри хора!

Моля, ако някой може да помогне финансово за погасяване на тукашната сметка или за операциите, които чакат Рошла там, нека пише тук или на лични. Рошла все още има нужда от нашата помощ.

Котенцето е уникален герой и аз съм много щастлива, че имах възможността да я познавам.

Дано повече подобни истории намерят своя шанс за нов живот. И да няма повече такива истории, разбира се.



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.11.09 15:06



Благодарение на добри хора, сметката на Рошла е почти покрита.

Рошла е била на първия си преглед, но новините не са добри.
Все още има надежда обаче при консултацията с хирурга нещата да се променят.

Стискаме палци!



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано13.11.09 23:28



A какво значи, че резултатите не са добри?

Аз вече така се бях зарадвала за това малко, бедно същественце...

Искам смъртно наказание за хора, които тормозят животни, особено котки! Ама това съвсем сериозно го мисля, не просто си чеша езика!!! Щом един човек може да измъчва животни така за удоволствие, значи със същия успех може да измъчва и хора, значи по нищо не се различава от малоумния Хитлер и е обществено опасен!!! Ако им трябва палач за изпълнение на наказанията - могат да ме извикат!!! Не, просто искам да ми ги наредят мъчителите до стената, да ми ги вържат и после да ме оставят насаме с тях!!! Ще измъчват беззащитно малко котенце, ПОЖЕЛАВАМ ИМ ГО СЪЩОТО ДА ИМ СЕ СЛУЧИ И НА ТЯХ, на мен тогава ще ми е забавно, ще си умра от кеф даже!

Няма ли закони в тая държава, НАИСТИНА?!

***

Аз съм атеистка и не знам на кого ще се моля, на никого, но ей тъй, на звездите сигурно - ще искам от тях сладката Роши да живее и да стане стара, обичана и щастлива баба! Пожелавам й го!!!



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: lapland.fairy]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.11.09 23:30



Значи че според първия доктор, на който е водена Роши не може да се оперира. Няма да е успешно. Това означава, че цял живот трябва да се храни с течна храна, не може да се почиства....

В момента Роши и е малко настинала, та има нужда от молитви.



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано14.11.09 01:19



Стискам й палци за второто лекарско мнение!!!



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: lapland.fairy]  
Автор бял зaek (۞)
Публикувано14.11.09 09:55



подкрепям мнението ти



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: lapland.fairy]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано14.11.09 17:44



Закони в тази държава има. Но те не се спазват. Важна подробност: българските закони са хармонизирани според директивите на Европейския съюз. Именно поради това у нас смъртното наказание бе отменено. Най-тежката присъда е доживотната. За добро или зло - това е факт.
Факт е и че създанието, измъчвало Рошла, не е човек. Казвам ти го в прав текст: желаейки мъст, ти слизаш на неговото ниво. Има кой да се погрижи за възмездието. Всеки рано или късно получава това, което е заслужил. Съдбата (провидението) ще се погрижи.
Жалко е, че напоследък създанията, гаврещи се с хора и животинки, стават все повече. Още по-жалко е, че обществото се примирява с тях (и с други изроди).





Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: lapland.fairy]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано15.11.09 11:18



Искам смъртно наказание за хора, които тормозят животни, особено котки!

Подобна жестокост към котките в Китай е всекидневие.

Нищо не може да се направи срещу това.



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: lady_bird]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.11.09 12:33



Съдбата (провидението) са ни дали акъл, с една единствена цел - да не чакаме на тях, и да не ги врънкаме час по час да ни решават проблемите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: bira_more]  
Автор denii (писанка)
Публикувано17.11.09 19:35



С теб съм много съгласна за това!!!!



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано16.05.10 13:14



Роши се чувства прекарсно в слънчева Гърция. След няколко операции, Рошла е все на същото положение, но има най-страхотните стопани, които я хранят по инструкции и се гордеят безкрайно с нея.

Редактирано от denii на 16.05.10 13:15.



Тема Re: Едно невероятно котенце боецнови [re: denii]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано16.05.10 13:29



Човек се чувства удовлетворен да прочете нещо такова.



Нямам емоционалната сила и времето, за да правя това, което правиш ти и малцина други като теб, а и се разделям драматично с всички животинки, за чийто нов дом съм успяла да се погрижа досега, и затова съм благодарна, че ви има.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.
Brick in the Wall


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.