Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:26 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Идея за ранена бременна котка?нови  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано29.07.09 14:51



Здравейте! Пиша без надежда. Но, все пак ...
Преди месец намерих, прибрах и лекувах бременна котка. Предният й крак беше с рани, инфектиран и подут - в ужасно състояние. Не можеше да пристъпи. Сега раните са заздравели, но избягва да стъпва на крака си. Възможно е да е имало и счупена костица. В напреднала бременност е. Притеснявам се да я пусна така навън, а до няколко дни ми се очертава продължително служебно пътуване. Няма как да я оставя у дома.
Котката е млада, сива тигрица, много кротка, социално приспособена към хора, котки и кучета /никакъв страх/, добре се храни, избра си за тоалетна канала на банята и никъде другаде.
Някаква идея в сезона на отпуските?



Тема Re: Идея за ранена бременна котка?нови [re: ssiberia]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано11.08.09 10:09



Прибрах се.
Както очаквах никой не е писал...
Е, все пак ... малко информация, ако някой се заинтересува.
На 30 юли, след работа, заварих първородното тигърче почти сухо. Второто коте беше обвито в ципа и мърдаше. Веднага разкъсах ципата пред муцунката му и нататък го пое майка му. Бяло на черни петна! Третото пък е тигърче с много бяло. Четвъртото - пак тигърче. Последните две ги роди доста бързо. Защото й помагах ... предполагам.
И така! Имам 4 дебели бебоци. Много едри. Много хубави. Две тигърчета и две шарени. Толкова спокойни и щастливи ... Вече поотварят очички. А днес започва едва 12-ият им ден.
Май е рано за снимки и обяви... После пък става твърде късно. Всички искат малки котенца, а пък те растат толкова бързо.
Някой интересува ли се от котетата от тази история? И то в сезона на малките котенца?
viva_diva@abv.bg



Тема Re: Идея за ранена бременна котка?нови [re: ssiberia]  
Автор tonyta76 (новак)
Публикувано11.08.09 13:41



Здравей мила, няма да се плашиш, и аз се сдобих с три броя на няма и месец изоставени под терасата ми. Гледаме се, даже вече сме самостоятелни, големите ми котки помагат......като ги подмятат като плюшени играчки :)))) шегувам се по скоро ги ближат и се опитват да си играят с тях. На едното (мъжкото естествено) му намерих дом, сега остават двете девойки. На море ще ходим, добре че им намерих временен дом и то момиче което почти не познавам се съгласи да ги гледа докато ни няма, а и тя е с котка.
Все сме с котки.....ама как да ги оставиш???? И приятелят ми: милоооо кога ще спрем да прибираме котки???
Пускай обяви, питай всички....аз на мойте и страница във фейсбук им направих, не че има резултат....не знам ама ще се намери местенце и за твойте бебоци





Тема Re: Помоооощ!нови [re: tonyta76]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано12.08.09 09:56



Вчера, разхождам кучето си и на отсрещната страна на улицата виждам пуснат непознат ротвайлер. Докато се разберем кое куче какво е и собственикът ми маха с ръка да се приближа. 4 броя новородени котенца! Пищят! В кашонче педя на педя, под дърво в най-отдалечената част на парка. Казва ми "Аз ще взема едно, другите не мога." Взе черното. А аз понесох трите тигърчета. Луда работа! Помогнаха ми непознати момчета като купиха сухо мляко от Анимо.
А сега!?
Сега съм недоспала. И безпомощна. И нямам никаква представа какво ще правя. Да лекувам и гледам - Мога! Да намирам стопани хич не ме бива.
С четири разкошни домашни бомбона на 12 дни и три /ако оцелеят/ недохранени бездомничета.





Тема Re: Идея за ранена бременна котка?нови [re: ssiberia]  
Автор 1639 (непознат)
Публикувано20.08.09 08:29



Само да попитам, казваш, че последните две ги е родила доста бързо... Демек, умряли ли са? И ако да, какво си направила с трупчетата?



Тема Re: Идея за ранена бременна котка?нови [re: 1639]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано20.08.09 13:11



Май нещо не си разбрал. Мъничетата са се родили живи - така поне аз схванах.
Ssiberia, как са сладурите - твоите и "осиновените"? Намери ли им стопани?
1639, появи ли се потентен мъжкар за твоята ангорка? Дано се "заяви" такъв, за да се успокои милата котанка.
Успех и на двама ви!



Тема Re: новороденинови [re: 1639]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано21.08.09 13:18



Не разбирам, какво значение има какво се прави с трупчетата?
Те са мъртви и за тях предполагам също няма значение ...
"Моите" се родиха живи, здрави и много едри. Растат здрави и дебели. До седмица предполагам ще щъкат навсякъде. Все още ги задържам в "кошарката", но трудно. Проблемът е, че не мога да ги задържа. Все пак ... на бройката трябва да се постави край ... някъде.



Тема Re: новороденинови [re: ssiberia]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано28.08.09 10:12



Kaкво прави котешкото семейство? Оцеляха ли намерените до кофите бебета или ... ? Давай снимки на котачковците и почвай от рано с обявите, че въпреки, че е края на август бейби бума изобщо не е свършил

.



Тема Re: новороденинови [re: ssiberia]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано15.09.09 16:27



Виждам, че си пуснала обява на котанковците, но аз поне не виждам снимките. Не зная дали проблемът е при мен или е нещо, което ти трябва да оправиш, но предполагам важно е малките да се виждат, за да привлекат вниманието на потенциалните осиновители.



Тема Re: Снимките на котенцатанови [re: MechoPuh.]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано23.09.09 09:36



Здравей, MechoPuh!
Котенцата можеш да видиш в snimka.bg, албум - Kotkii.
Аз все нещо обърквам и не успявам да кача снимките. Потърсих помощ, но май нещата спряха до албума - Kotkii.
Взеха женското тигърче. Остават за осиновяване 3 котарачета. Много бързо растат!
Ако имаш желание, можеш да помогнеш и да качиш снимките тук - там.
Много ми е неудобно, но това е положението.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.