Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 25.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Котета на месец търсят осиновители  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.10.09 16:11



Онази тема се...отново, затова пускам нова.
Котетата са на месец, започват да се хранят сами и вече им търся осиновители.

Това е момчето Ори, обилно омазан с пастет


Характер - много игрив, скоклив



Това едното момиче, то обожава хора, непрекъснато търси подир мене, повече от другите предпочита да бъде с хора



И е много смела



А това момиче тук е като духче. Тя е изтърсачето, най-слабичка, вече отказва да суче, но няма и зъбки да дъвче. Най-самостоятелна, самовглъбена, ако може така да се каже, кротка и не толкова игрива.

То си й личи по снимките






Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.10.09 23:56



Днес открихме водата.
Прекрасно е да наблюдаваш как едно същество се запознава със света. Толкова са умнички и схватливи и едновременно толкова изненадани от разни най-обикновени неща.

Никой ли не иска да бъде част от това?





Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано17.10.09 14:10













Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.11.09 20:17



Хей, растем, хубаеем и поумняваме. Някой иска ли пухкава компания за студените коледни нощи? Ние ви очакваме

Тази красавица е най-голямата умница и най-зиморничава очевидно





Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.11.09 10:10



Вече попораснали, научени да се мият и не толкова цапащи се :))



.



Тук на заден план се вижда "горкия" Джак :))), за който си го спомня...





Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.12.09 23:41



Котенцата вече пораснаха, ваксинирани са и са с доста диви характери. Страшна работа е около 3-тия месец просто. И едни дебелички вървят, оказа се и че аз голямата специалистка съм объркала - Ори е момиче :))) Та, трите дами.

Тук се видя, че никой не ги иска и почнах самоинициативно да пускам обяви из германско. Намери се осиновител за едното момиченце - студенткса с приятеля си, която звучи просто прекрасно. Сега тече една страшна кореспонденция с помощ от приятел за немския. Опитваме се да намерим вариант и за другите две чрез организация. Мисля, че ще успеем, хората звучат наистина добре. Като мине месец след ваксината тоест след празниците, ще мога да ги пратя. Дотогава смятам ще успеем с дружни усилия да намерим и за другите две домове.

За тази цел отново моля ако някой има желание да помогне финансово за пътя. Котетата са подготвени с ваксини и паспорти, останаха само чипове. Та след тази потготовка не знам доколко ще успея да се справя и с пътя. Ако някой има желание...аз и най-вече малките дебеланки биха били много благодарни.

Ей ги на вече пораснали





Мъжкото момиче





Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано06.12.09 00:56



Дени, на коя сметка ще ти е удобно да ти изпратя парички?



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.12.09 14:45



Животинка, може и на живо като се видим за календарите?

пс. Останалите две котенца ще идат в приемен дом

Уредиха се и те. Само и двете страни съжалявам, че няма да си при стопаните си за Коледа Искали да им купят подаръчета...



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано06.12.09 23:42



Много се радвам за тези мъничета, имат си късмет те..

Да, като се видим за календарите ще е най-удобно..

Целуни котенцата от мен.





Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.12.09 23:20



Ще се пръсна от кеф просто. Бъдещата осиновителка на едно от момичетата днес ми прати поредното прекасно писмо. Накратко пише, че от 3 дни чете книги за отглеждане на котки, че се притеснява от срещата си с хората от Организацията /която помолих да се срещне с нея, за да не изпращам коте при непознати все пак/, моли ме да й пратя одеалце на Къди, за да свикенла по-бързо, с какво се хранила и каква тоалетна ползвала за да й купи същите, изобщо съм на седмото небе. И само като сравня това поведение с поведението на повечето тукашни осиновители, осъзнавам, че имаме още много да се цивилизоваме...



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.01.10 20:06



Маймунките пътуват в петък. Намерих чудни условия за тях, отиват наистина на прекрасни места. Клубът, гледам има вече по-различни вълнения и дискусии, та едва ли тези ще ви интересуват, така че няма да се увличам.
Грозните патета вече са красиви дами:









Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано07.01.10 00:00



Много се радвам, Дени... Разкажи повече за развръзката около хубавиците...

Сигурна съм, че не само аз се интересувам... Не всеки който чете редовно пише винаги, така че за четящите - сподели ни за щастливата развръзка, моля ме.. Да споделим радостта...





Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.01.10 19:16



Aми Къди отиде направо в новия си дом. Дом на младо момиче и приятеля й. Глезят я с разни котешки приспособления, дръвчета и т.н. Влюбени са в нея. Другите двете са в котешка къща до намиране на нов дом. И там са се устроили добре. Явно аз не им липсвам така както те на мен, но ще го преживея някак

И двете "стопанки" са безкрайно любезни, пишат ми в подробности, въобще сбъдната мечта за мен. Особено впечатлена съм от отношението на организацията.

Това са и първите им снимки.















Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.01.10 19:17



А на теб за пореден път благодаря за помощта!



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано11.01.10 00:19



Дени, от мен едно голямо БРАВО! За инициативността и смелостта, за ентусиазма и човечността!
Минавам оттук рядко, но ми пълни душата, като видя благополучна история с животинка!

P.s. не бяха грозни патета - като малки на снимките са страшно сладки!
P.s.2 Ще гледам да наминавам по - често, за да съм втечение какви ги вършите тука


P.s.3 Аз пък си осинових един невероятно сладък мъник от сайта "Без дом"...който е на 6 месеца и е вече грамаден. Най - голямата ми радост!

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано12.01.10 15:01



Не съм те забравила.
Котетата от мънички обещаваха да станат големи красавици. Само дето и аз търсих стопани за моите.
Браво от мен, че си ги задомила.
Сега пък аз да се похваля! То не е за хвалене, ама ...
От вечерта на 03.01.2010 г. имам нова придобивка! Майка ми измъкна от мазето, престояло там 10-ина дни трицветно, кльощаво и мноооого мърляво писанче. Кротичко, настръхнало и мъркащо. Казва, престъпление било да го изхвърлим в студа. След час вече имаше план: да го нахраним, кастрираме и намерим стопани. Добре! До намирането на стопанин е изпълнимо. Поизмих го, подсуших го - очите му не се виждат. На сутринта виждам, че са пълни с гной и покрити със засъхна гурели. С капки за очи нещата се пооправиха. Отвори големи, кехлибарени очища. Козинката се поприглади. От маймунка заприлича на котка.
И така, аз съм с нова, няма годинка женска котка. С прогнозата да си остане завинаги наша.
Извинявай, че вмъкнах това в твоята тема.
Май трябваше да отворя нова: "Какво ви донесе новата година!"





Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: ssiberia]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.01.10 15:21



Ами те сами ни избират и някои от тях отказват да си тръгнат независимо какво правим и къде ги караме да ходят. Справка - Сиси и Тоби.

Така че ако любовта ви е взаимна и споделена, мога да кажа само Честито и да се гледате дълги години!



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано12.01.10 15:58



Благодаря за хубавите думи и да ти се връща тъпкано!


При мен положението най-точно го определи една ветеринарка: "При теб всичко е кастрирано и броят им нараства в геометрична програсия."




Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: ssiberia]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.01.10 18:58



Е, хайде, хайде, да не споменавам, че при мен са Рижко и Джак още. Вече година и нещо стана, а туткавите англичани не се натуткаха 6 месеца.



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано12.01.10 19:57



Хубава тема, с хубави новини!





Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.01.10 20:02



От кашончето, в нас и след няколко месеца воала - в дрезденски домове. А двечките дори са ги осиновили заедно! Малко ме укориха, че самоинициативно съм намерила стопанка за третото коте, което ще е самичко и така съм го обричала на самота и тъга и затова в момента активно убеждават стопаните за другарче на Къди.

Всички са доволни щастливи :))









Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано29.01.10 00:12



Дени, много се радвам за котетата, а и за теб... сигурно си страхотно удовлетворена!

Желая им щастие, да са живи и здрави!



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано05.04.10 20:05



Въпреки, че ме обявихте за сноб, любител само на породисти котки, трябва да ти кажа, че на 22.03 намерихме 3 зарязани в кутия котенца. Според мен са родени на 20.03, предвид, че си отвориха очичките едно по-едно на 9, 10 и 11 ден откакто ги намерих. Грижа се за тях, имам и осиновители, НО имам едно притеснение, трябва да дам котенцата на осиновителите им по-скоро, отколкото си мислех. Ще бъдат на около месец и 1 седмица. Имам следните въпроси:
1. Какво да кажа на новите им собственици (те вече са имали котки, но не знам дали чак толкова малки) относно грижите, които трябва да полагат
2. Едва ли ще успея да ги науча на хигиенни навици, ако знаете някой трик, кажете ми.
3. За друго не се сещам, но приемам съвети.
2



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 10:42



Коте на месец и половина е твърде малко, за да започне самостоятелен живот, но щом няма друг начин...
Трябва да ги пазят общо взето от всичко - от препарати (малките са много любопитни) от това да не го затиснат с някоя мебел, от терасите е ясно.
Хигиенните навици не виждам проблем да се научат, би трябвало вече да имат такива.



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.04.10 17:49



Благодаря!
Какви хигиенни навици, те от вчера почнаха да се държат на крачката си, акат и пишкат едно връз друго в кашончето си, аз ги стимулирам с памуче, но не винаги искат

. На 17 дни са само...как да ги науча на хигиенни навици



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 18:36



Ох, тогава ще трябва да обясниш подробно тази процедура на стопаните. Те ще са съгласни ли? Боже, ама наистина са много малки. Дай им телефони на проверени ветове ако се подрискат, дай им инструкции да ползват само котешко мляко, щото от друго пак ще се подрискат, дай им инструкции как да ги захранват после - с извара, кисело мляко...



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.04.10 19:15



Навити са.
Значи, в началото ги хранехме с разредено кондензирано мляко. Знам, знам, трябваше да е котешко, но бяхме в планината и нямаше нищо наоколо

, не ме питай как съм ги хранила, с капкомер, все пак успях, отвориха си очичките, но едното се продриска, яде, но си ака кога рядко, кога по-гъсто. Дадохме им и за вътрешно обезпаразитяване една жълтеникава паста в спринцовка. Чак след като си отвориха очите се смъкнахме в цивилизацията. Купихме им котешко мляко, на ORMILAK kitten, ядат го с невероятен апетит (сучат от биберон).
От твой опит с какво преминава диарията? Вече не вярвам на ветовете колкото и на човешките лекари, повече имам доверие на препатили хора.
Родени са на 20.03. намерихме ги на 22.03. 1 женско и 2 мъжки (едното се продриска, а другото е ужасно силно и жизнено). Още нещо, което ужасно МЕ ПРИТЕСНЯВА, гонят се и си смучат дупетата, направо отврат, защо го правят, как да го предотвратя??? Аз ги бърша с мокри бебешки кърпички, не мога да ги къпя, няма да издържат.
Новите им собственици ще ги поемат на 1,5 месеца, двама от тях са гледали и по-малки котета, за третия не знам, ще питам, мислех, че ще имам време да ги отгледам поне до 2, но нъц.



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 19:24



Задължително им дай на стопаните беберони. Или да си купят. Евтини са много. С капкомер не могат да се нахранят добре. Диарията им ще премине. За нея може Ентерофермент да им разтваряш, той е вкусен, пие се, ще трябва да им го даваш. Имаше и други препарати. НО като почнат да се захранват, стопаните в никакъв случай да не ги захранват с пастети, особено Уискас. Такова дрискане ще падне, че може и до лошо да се стигне. По-добре съвсем малко пастет омесен с омекнали гранули, извара и кисело мляко. От пастети да взимат нещо по-качествено - може дори Гурмети. Близането на дупето е ужасно, да, наряняват се дори. Но няма как да се спре, те търсят майка си и като намерят космато и меко и до там. До 1,5 месеца май би трябвало да са проходили, тогава можеш в нисък съд да им дадеш тоалетна, в нея да сложиш акано и да ги сложиш в нея. Бързо ще схванат. Поне повечето. Някои не толкова, но с времето се учат.



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.04.10 20:16



Отново ти благодаря за практическите съвети!
Ще ви държа в течение



ПП Котката ми не им обръща 0 внимание, странното е, че не ни кара да се занимаваме с нея, оставила е цялото време за мъничетата.



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 20:40



Само да добавя, че видях какви съм ги писала - вземи мерки за диарията по навреме, защото може да ги съсипе. Обезводняват се светкавично бързо и после изходът е ясен. И оризовата вода много помага.

Редактирано от denii на 07.04.10 20:45.



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: Apassionata]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано08.04.10 08:52



Нашето коте още първия път като го сложихме в котешката тоалетна започна да рие и се изходи там. Само веднъж през първите дни се беше изходило в постелките в кашона си.

Според ветеринаря тогава е било на един месец. Не знам доколко точно е определил възрастта му, но беше адски мъничко, като ми го донесоха се заваляше. С това искам да кажа, че на месец и половина има шанс вече да си ходят самостоятелно в котешката тоалетна.



П.П. Имаш ли представа какво се е случило с майката на котетата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.