Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 25.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.01.10 20:02



От кашончето, в нас и след няколко месеца воала - в дрезденски домове. А двечките дори са ги осиновили заедно! Малко ме укориха, че самоинициативно съм намерила стопанка за третото коте, което ще е самичко и така съм го обричала на самота и тъга и затова в момента активно убеждават стопаните за другарче на Къди.

Всички са доволни щастливи :))









Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано29.01.10 00:12



Дени, много се радвам за котетата, а и за теб... сигурно си страхотно удовлетворена!

Желая им щастие, да са живи и здрави!



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано05.04.10 20:05



Въпреки, че ме обявихте за сноб, любител само на породисти котки, трябва да ти кажа, че на 22.03 намерихме 3 зарязани в кутия котенца. Според мен са родени на 20.03, предвид, че си отвориха очичките едно по-едно на 9, 10 и 11 ден откакто ги намерих. Грижа се за тях, имам и осиновители, НО имам едно притеснение, трябва да дам котенцата на осиновителите им по-скоро, отколкото си мислех. Ще бъдат на около месец и 1 седмица. Имам следните въпроси:
1. Какво да кажа на новите им собственици (те вече са имали котки, но не знам дали чак толкова малки) относно грижите, които трябва да полагат
2. Едва ли ще успея да ги науча на хигиенни навици, ако знаете някой трик, кажете ми.
3. За друго не се сещам, но приемам съвети.
2



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 10:42



Коте на месец и половина е твърде малко, за да започне самостоятелен живот, но щом няма друг начин...
Трябва да ги пазят общо взето от всичко - от препарати (малките са много любопитни) от това да не го затиснат с някоя мебел, от терасите е ясно.
Хигиенните навици не виждам проблем да се научат, би трябвало вече да имат такива.



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.04.10 17:49



Благодаря!
Какви хигиенни навици, те от вчера почнаха да се държат на крачката си, акат и пишкат едно връз друго в кашончето си, аз ги стимулирам с памуче, но не винаги искат

. На 17 дни са само...как да ги науча на хигиенни навици



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 18:36



Ох, тогава ще трябва да обясниш подробно тази процедура на стопаните. Те ще са съгласни ли? Боже, ама наистина са много малки. Дай им телефони на проверени ветове ако се подрискат, дай им инструкции да ползват само котешко мляко, щото от друго пак ще се подрискат, дай им инструкции как да ги захранват после - с извара, кисело мляко...



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.04.10 19:15



Навити са.
Значи, в началото ги хранехме с разредено кондензирано мляко. Знам, знам, трябваше да е котешко, но бяхме в планината и нямаше нищо наоколо

, не ме питай как съм ги хранила, с капкомер, все пак успях, отвориха си очичките, но едното се продриска, яде, но си ака кога рядко, кога по-гъсто. Дадохме им и за вътрешно обезпаразитяване една жълтеникава паста в спринцовка. Чак след като си отвориха очите се смъкнахме в цивилизацията. Купихме им котешко мляко, на ORMILAK kitten, ядат го с невероятен апетит (сучат от биберон).
От твой опит с какво преминава диарията? Вече не вярвам на ветовете колкото и на човешките лекари, повече имам доверие на препатили хора.
Родени са на 20.03. намерихме ги на 22.03. 1 женско и 2 мъжки (едното се продриска, а другото е ужасно силно и жизнено). Още нещо, което ужасно МЕ ПРИТЕСНЯВА, гонят се и си смучат дупетата, направо отврат, защо го правят, как да го предотвратя??? Аз ги бърша с мокри бебешки кърпички, не мога да ги къпя, няма да издържат.
Новите им собственици ще ги поемат на 1,5 месеца, двама от тях са гледали и по-малки котета, за третия не знам, ще питам, мислех, че ще имам време да ги отгледам поне до 2, но нъц.



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 19:24



Задължително им дай на стопаните беберони. Или да си купят. Евтини са много. С капкомер не могат да се нахранят добре. Диарията им ще премине. За нея може Ентерофермент да им разтваряш, той е вкусен, пие се, ще трябва да им го даваш. Имаше и други препарати. НО като почнат да се захранват, стопаните в никакъв случай да не ги захранват с пастети, особено Уискас. Такова дрискане ще падне, че може и до лошо да се стигне. По-добре съвсем малко пастет омесен с омекнали гранули, извара и кисело мляко. От пастети да взимат нещо по-качествено - може дори Гурмети. Близането на дупето е ужасно, да, наряняват се дори. Но няма как да се спре, те търсят майка си и като намерят космато и меко и до там. До 1,5 месеца май би трябвало да са проходили, тогава можеш в нисък съд да им дадеш тоалетна, в нея да сложиш акано и да ги сложиш в нея. Бързо ще схванат. Поне повечето. Някои не толкова, но с времето се учат.



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.04.10 20:16



Отново ти благодаря за практическите съвети!
Ще ви държа в течение



ПП Котката ми не им обръща 0 внимание, странното е, че не ни кара да се занимаваме с нея, оставила е цялото време за мъничетата.



Тема Re: Котета на месец търсят осиновителинови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.04.10 20:40



Само да добавя, че видях какви съм ги писала - вземи мерки за диарията по навреме, защото може да ги съсипе. Обезводняват се светкавично бързо и после изходът е ясен. И оризовата вода много помага.

Редактирано от denii на 07.04.10 20:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.