Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 23.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Малки котенца, помагайте!!!  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано04.10.09 11:04



Имам 3 малки котенца на 2 седмици някъде, виждат и почти ходят. Обаче котката нещо спря от 2 дена да ги храни и те мечат, опитвам се да я накарам да стои там ама тя неще, съска ги и така, а тя е мн стара котка.

Какво да направя, дайте съвети с какво да ги храня за да оцелеят. Дадох и днеска киселомляко с вода разредено и затоплено по 2 пипети някъде 3.
Дали ще оцелеят.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано04.10.09 14:07



Разрови се назад във форума - има доста теми за малки котенца. Най-общо има две основни неща:

1. Изпишкване и изакване. Малките котета не могат да го правят самостоятелно. Мама котка ги лиже по дупето за да ги стимулира. ще трябва да поемеш нейната роля, като ги триеш с навлажнено памуче, докато свършат работата.

2. Чистото краве мляко е противопоказано - ще се продрискат зловещо. Ако не можеш да намериш специално сухо млако за бебета котета (има го в по-добрите зоомагазини и ветеринарни кабинети), то ще трябва да го заместиш с разредено с вода краве мляко. Трябва да е затоплено до котешката телесна температура (38-39 градуса). Освен това е добре да добавиш размит сварен жълтък и капки рибено масло или витамин D. Както казах - разрови се назад за точни пропорции. Надявам се някой, който по-скоро е гледал малки котета да се включи в темата.



Тема Ето и линкнови [re: savi_9O]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано04.10.09 14:10



към съответна 'важна" тема:





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано04.10.09 15:05



Нашето коте го хранихме и продължаваме да му даваме чисто краве мляко, едни хора го донасят от село...И не е имало розстройство от това...





Тема Re: Ето и линкнови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано04.10.09 16:01



Благодаря, прочетох всичко по темата.
Дали ще им навреди за сега да се хранят с кисело мляко.
Несъм знаел за изхождането но ще отида да видя дали ще стане.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано05.10.09 11:46



добре, изпишкването го схванах, ами изакването как точно, нещан нещо...





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано05.10.09 12:02



Масажирай коремчето и трий дупето с влажно памуче.

P.S. Поздравления че си усвоил изпишкването. Това е по-спешната операция, понеже натравянето на организма настъпва по-бързо при задържане на урината, отколкото на акото.

Редактирано от Чpeвoyroдниk на 05.10.09 12:04.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано05.10.09 12:22



Ще пробвам и ще пиша довечера как е минало.
А това колко време трябва да го правя с изхождането, те са на 2 седмици вече, големички ми се струват.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано05.10.09 13:36



Нахраних ги с прясно мляко с малко захар вътре, ама още горките търсят майка си и нещат така хубаво да си ядат, бягат. Изпишках ги, но неможаха да се изакат, те дерат, вартят се, бягат, ритат и като ги бутна там с такава клечка за уши с памук дето са и те реват още повече и се дърпат. Дали има вероятност сами да заакат като му дойде времето. Стуват ми се големи на външен вид.



Тема Какво става с котетата?нови [re: savi_9O]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано06.10.09 14:28



Всичко нормално ли е?



Тема Re: Какво става с котетата?нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано06.10.09 15:20



Ами да, засега е нормално, само дето нещо много пищат още за майка си, когато се събудят, търсят я един вид.
Проблема е че не акат, може би защото са само на мляко.



Тема ТРЯБВА данови [re: savi_9O]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано06.10.09 15:55



акат! Сигурен ли си, че не го правят? Като са само на мляко е рядко - също като човешко бебе. Щом пищят като се събудят, първо се опитай да ги изпишкаш и изакаш, а след това има давай да ядат. На тази възраст трябва да се хранят като човешки бебета - през 2-3 часа. Ако имаш съмнения, че не са добре ги занеси при ветеринар. Имате ли в Левски някой лекар, който да се занимава с дребни животни?

Редактирано от Чpeвoyroдниk на 06.10.09 15:56.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано06.10.09 16:22



Ако и днес не са акали, направи всичко възможно да го направят, защото токсините в организма им ще ги изтровят. Прав е Чревоугодник - заведи ги при ветеринар!
Дано оцелеят и те радват дъъълго, дъълго!





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: ZoVe]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано06.10.09 19:48



Имаме ветеринар в левски, да.
Аз мися че са добре за сега, започват да се хранят все повече и повече, но аз попринцип първо ги храня, после ги изхождам и накрая пак малко и давам ако видя че някое иска още. Снощи едното го забелязах че се изходи, другите несъм ги виждал, може и да са тайничко


Весели са, катерят се и излизат от кашона вече, страшно пищят, неса подути. Сигорно са добре.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано08.10.09 17:40



Здравейте, за сега са мн добре, хранят се със прясно мляко от магазина.
Днес им взехме сухо мляко и понеже несъм боравил с него кажете как точно се разрежда и по колко от него се дава
Разтворих в половин чаша 1 супена лъжица с връх ама му се мръщят нещо, него ядат с удоволствие като прасното.
Какво да правя сега???



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано08.10.09 18:27



На кутията не пише ли как се разрежда?



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано08.10.09 18:48



Ами то е плик, пише. Учуди ме това че е жълто на прах. Него харесват май много много.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано08.10.09 18:55



Ама то обикновено сухо мляко ли е или за бебета? Трябва за бебета да вземеш. Ако не го харесват, пробвай след като го забъркаш да го смесваш с обикновено прясно мляко от магазина.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано08.10.09 19:29



Сухо мляко за животни е. За малки животни.
Явно ще си карат на прасно и още нещат да акат. Само ядат и пикаят





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано08.10.09 19:35



Хубаво е да ги накараш да ядат това за животни. Опитай със смесването. И да е затоплено. А това, че не акат не ми се вярва, щото в такъв случай би трябвало вече да са на умиране. Все пак 4 дни са минали откакто ти се обади тук....



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано08.10.09 21:31



Сега тъкмо и дадох от тази изкуствената и изпиха по 1 спринцовка и се мръщат, махат си главата, като и стоплих от редовното си мляко веднага изпиха всичко.
Да ти кажа на пакета със сухото мляко пише за телета и агнета след 7 дневна възраст. Но жената ме пита за какво е и аз обесних за малки котенца и тя това ми даде, каза че ставало.
Все пак щом ядат мляко значи ще карат на мляко.
Забелязах че колкото повече ги храниш, толкова повече пикаят и вече мн по лесно, с едното докосване и са готови.
Несъм забелязал да са акали, днес когато упорито разтривах едното и памука на клечката се оцвети в кафяво, пусна съвсем малко. Но ми се струва че имат нещо като запек защото виждам как се напъва дупето и котето става по неспокойно едно такова. Все пак са живи и здрави, може би щом са на мляко не акат или го правят тайно.





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано08.10.09 21:46



Не е зле да ги види доктор. За всеки случай. А котката въобще ли не ги ще? Тя е застрашена от мастит, щом те не сучат от нея.....



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано08.10.09 22:26



Никак неги ще, май е тръгнала пак да се запложда, съска се яко със по големите и синове от това лято. Тя мн интересно им носеше всеки ден по 10тина мишки и те са едни големи големи...а сега ги съска.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано09.10.09 09:29



а защо не я кастрирате тази котка, до кога смяташ да отглеждаш малки котета и какво ще правиш с тях после ???
Иначе аз като гледах еднодневки си ги хранех с прясно мляко, защото не можах да купя навреме такова за котки .... Акането ни беше проблем и помня, че чак на 3-я ден успяхме да го направим ... след това беше лесно. Сега по магазините са пуснали едни комплекти на Уискас за бебета ... не съм им фен, обаче вътре има много хубав биберон, който ще ти свърши по-добра работа от пипети и спринцовки ... аз като ги хранех 2 дни с пипета и имах чувството, че много се мъчат ... а после като взех биберон почнаха да ядат двойно повече и с голям мерак.






Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано09.10.09 11:40



За запек ветеринарът ми беше казал да слагам в храната на котето по малко зехтин. Може и да се слага само в млякото.





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Aмpитa]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано09.10.09 12:05



Съвсем малко акнаха днеска, пак е постижение.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано16.10.09 12:27



Здравейте, да разкажа за котетата.

Много са си добре, изхождат си се дори сами почват вече, хапват си още са на мляко.
Вчера обаче аз защото започвам да ходя на училище задочно учим и ми се налага някой дни да ходя и вчера на обед отивам да ги нахраня, попринцип баба ми ги храни мен като ме няма и те понеже стоят в неотоплена стая, но е топла горедолу и направо побеснях. Така се бяха вкоченили, бяха замръзнали, пикали, намокрили се и направо......... едвам се движиха. А тя баба ми нали неги иска и не е обърнала много внимание за състоянието им.
Аз веднага ги изкарах вън на слънцето, беше мн хубаво времето. Донесох една електрическа възглавница, пуснах им та ги стоплихме и се оправиха.
Сега вече са си изцяло под мое наблюдение, внесох си ги в моята къща в механата там е 18 градуса сега и ги отоплявам пак с тази ел. възгланвица.
Дядо ми се сети измисли нещо мн хубаво за котетата.
Имаме до нас една поляна и той там ходи да събира гъби, коприва, орехи и така. Видял дядо ми една кожа от овца, овча кожа драна и там хвърлена. Та ходихме с него и рязахме от нея така едно парче колкото кашона на котетата. Цял ден стоя на слънцето и съм я чепкал да бухне че беше на буци.
Котетата видимо я харесаха много, тъкмо да наподобява майка им и да е по топло. Тази сутрин отивам да ги храня и лелееее - те се опикали целите, вир вода мокри но топли инъче и весели, подсуших ги и сега вълната съхне а са на парцали и така.
Оцеляха и този път, вече само аз ще ги гледам, радвам се че успях да ги спася преди да е станало късно.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано18.10.09 00:53



Аз също се радвам да прочета такива добри товини - следя историята за котетата с голям интерес. Благодаря за изчерпателната инфорвация. Радвам се за котетата и те поздравявам за грижите и упоритостта!





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Живoтинka]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано18.10.09 12:07



Ще продължавам да информирам за новостите и за напред!

И искам да попитам кога ще започнат само да се хранят и изхождат вече?



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано22.10.09 16:51



Малките котенца пишкат на 2-3 часа. Измисли нещо, ако те няма по-дълго време.
По-голямо кашонче с няколко отделни постелки. Или им загради място като кошарка, за да могат сами да се местят на сухо и по-топло място.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано03.11.09 08:01



Лоши новини на прекрасния до този момент пейзаж.
Тази сутрин когато отивам да ги нахраня и едното коте беше направо като умряло. С отворени очи и уста, съвсем леко се движи, направо полу умряло.
Още диша и ме гледа с тези черни насълзени очи.
Немога да му помогна!
Снощи бяха много добре, нахраниха се, играха си и ги оставих да спят а тази сутрин........



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано03.11.09 10:19



Натровено?
Премръзнало?
Нямам идея къде ги гледаш сега. Да го е стиснало куче?
За котенца на месец и половина в затворено помещение не би трябвало да има опасност.
А ветеринар наблизо?
Ако е някакво заболяване, поне другите да спасиш.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано03.11.09 12:04



Може да е развило инфекция на белите дробове заради простуда. Хрумва ми, че може и да е прекалено опаразитено, но не знам колко голяма е тази вероятност.

Трябва веднага да намериш ветеринар, така чрез форума едва ли някой ще може да ти помогне освен ако не е лекар.





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Aмpитa]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано03.11.09 13:14



Котето си умря, на топло са имат електрическа възглавница и парцали над нея, на затворено са, няма други животни. Не е студено, то е механа - 16 градуса показва термометъра в стаята а те са в кашон и са на ел. възглавница и сигорно е над 20 там.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано03.11.09 13:24



Съжалявам много.

Другите котета обезпаразитени ли са? Заведи ги непременно на ветеринар, за да не се повтори същата трагедия...Може да е някаква инфекция, която да се е предала и на тях...И ги обезпаразити, важно е!



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Aмpитa]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано03.11.09 15:30



Неса ли малки за такива неща, имам един бял прах дето се пудри с него. Той става ли.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано03.11.09 15:45



Той ще им даде точното обезпаразитяващо и точната доза за тяхната възраст. Ето на нашата й даде половин доза от Profender.



Иначе ваксинациите се извършват след три месеца, обезпаразитяването може и преди това. Хубаво е да го направиш, защото гадините им ядат храната и им забавят растежа, а може и до усложнения да се стигне.

Ето нашето коте за това беше постоянно гладно, защото глистите са му изяждали храната.

Прахът е за бълхи, но не и за глисти и тении.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Aмpитa]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано03.11.09 17:15



Ок, благодаря!



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано04.11.09 08:57



Пиши какво става с другите котенцета ако има някакво развитие.





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано04.11.09 09:15



Ок, за сега са си много добре!



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано06.11.09 07:49



От вчера вече минаха на уискас и се хранят сами пак мляко с уискас. Ядат до припадък


Само ме тревожи факта че от няколко дена нещат да ги изхождам. Когато започна да го правя и те ме дерат, ритат, въртят се и нещат. Знам че го правят сами вече на едно място дето са си определили, но все пак ме тревожи че нещат при мен.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано06.11.09 08:00



Ъм.. а защо даваш уискас?

Дай им нещо по-така (то е и до възможност де, не те упреквам), сега растат.. трябва им добра храна..



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано06.11.09 08:06



Ми те диванетата са вече големи. Обикновенно щом почнат да ядат друга храна и почват сами да си ходят по нужда. Намери малко пясък и им сложи в кутия. Препоръчвам отначало пясък, защото съм забелязал, че проявяват някакъв странен апетит докато са малки и към бентото и към силикона. Аз обикновенно първо го измивам хубаво и после в една тава в фурната, хем да исъхне, хем да се опекат всички евентуални зарази. Когато им го сложиш ги наблюдавай, ако почнат да ближат ги спирай. Ако има някъде аки ги пъхни там, така "ще им светне лампичката". Успех!



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Людмил Ц]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано06.11.09 16:34



Благодаря за съветите, не е до възможностите ами просто до вчера се храниха още на спринцовка и мляко, защото друго не икаха сами да ядат. От снощи вече като им взехме това - уискас - понеже само то пишеше на пакета че е за подрастващи котенца до 12 месеца и го ядоха смесено с млякото.
То и на мене ми се дояде от него

на много хубаво мирише, като пастет
Базикам се.... ама наистина хубаво мирише

Редактирано от savi_9O на 06.11.09 16:39.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано06.11.09 20:55



Знам го, опаковки по 200гр., вътре има парченца дроб и месца (или много сполучлива имитация). Ето как постъпвах аз, взимам коте на ръце, слагам си по пръстите пастет, мацвам муцунка, когато котето почне да се облизва доближавам ръка и то неволно започва да ближе от нея. После процеса е лавинообразен, максимум до 3-4 дена сами ще се тъпчат от чинийката.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Людмил Ц]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано06.11.09 21:11



Ами аз го казах, не за друго, ами защото от доста места съм чувала само негативни отзиви за качеството на уискас (въпреки огромната реклама!).. та това ми беше мисълта.. браво, че имате търпението да гледате мъниците.. продължавайте в същия дух!



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.11.09 22:36



Да ти кажа така в адванс какво е следващото. След тоя уискас очаквай диария.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: denii]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано07.11.09 10:18



Ужас, дяно да няма диария обаче го адат като разпрани.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано07.11.09 14:21



При нас специално с тази консерва сме нямали проблеми. Единствения проблем беше, че трябваше да затварям мама Шейла в другата стая, от където мяукаше сърцераздирателно. Когато усвоят яденето от чинийка, можеш да им смесваш с детска суха храна (но не на тази марка), така полека ще преминат на суха, след това вече е лесно с храната (за сметка на спокойствието).
Ето линк към дневника който водих за вторите Шейлини котета (той поради определени причини е махнат от основното меню) -

.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано07.11.09 15:57



Може да смесваш детски гранулки с млекце. Наскоро прибрах единственото оцеляло коте на квартална маца, което нарекох Дуда, понеже е с дундесто тумбаче. Дуда много хареса този "коктейл".
Успех! Вярвам, че ще се справиш! Стискам палци!





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: lady_bird]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано07.11.09 16:04



Щом са на топло, ядат в изобилие и се изхождат няма как да не оцелеят






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.