Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 26.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано06.11.09 07:49



От вчера вече минаха на уискас и се хранят сами пак мляко с уискас. Ядат до припадък


Само ме тревожи факта че от няколко дена нещат да ги изхождам. Когато започна да го правя и те ме дерат, ритат, въртят се и нещат. Знам че го правят сами вече на едно място дето са си определили, но все пак ме тревожи че нещат при мен.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано06.11.09 08:00



Ъм.. а защо даваш уискас?

Дай им нещо по-така (то е и до възможност де, не те упреквам), сега растат.. трябва им добра храна..



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано06.11.09 08:06



Ми те диванетата са вече големи. Обикновенно щом почнат да ядат друга храна и почват сами да си ходят по нужда. Намери малко пясък и им сложи в кутия. Препоръчвам отначало пясък, защото съм забелязал, че проявяват някакъв странен апетит докато са малки и към бентото и към силикона. Аз обикновенно първо го измивам хубаво и после в една тава в фурната, хем да исъхне, хем да се опекат всички евентуални зарази. Когато им го сложиш ги наблюдавай, ако почнат да ближат ги спирай. Ако има някъде аки ги пъхни там, така "ще им светне лампичката". Успех!



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Людмил Ц]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано06.11.09 16:34



Благодаря за съветите, не е до възможностите ами просто до вчера се храниха още на спринцовка и мляко, защото друго не икаха сами да ядат. От снощи вече като им взехме това - уискас - понеже само то пишеше на пакета че е за подрастващи котенца до 12 месеца и го ядоха смесено с млякото.
То и на мене ми се дояде от него

на много хубаво мирише, като пастет
Базикам се.... ама наистина хубаво мирише

Редактирано от savi_9O на 06.11.09 16:39.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано06.11.09 20:55



Знам го, опаковки по 200гр., вътре има парченца дроб и месца (или много сполучлива имитация). Ето как постъпвах аз, взимам коте на ръце, слагам си по пръстите пастет, мацвам муцунка, когато котето почне да се облизва доближавам ръка и то неволно започва да ближе от нея. После процеса е лавинообразен, максимум до 3-4 дена сами ще се тъпчат от чинийката.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Людмил Ц]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано06.11.09 21:11



Ами аз го казах, не за друго, ами защото от доста места съм чувала само негативни отзиви за качеството на уискас (въпреки огромната реклама!).. та това ми беше мисълта.. браво, че имате търпението да гледате мъниците.. продължавайте в същия дух!



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.11.09 22:36



Да ти кажа така в адванс какво е следващото. След тоя уискас очаквай диария.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: denii]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано07.11.09 10:18



Ужас, дяно да няма диария обаче го адат като разпрани.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано07.11.09 14:21



При нас специално с тази консерва сме нямали проблеми. Единствения проблем беше, че трябваше да затварям мама Шейла в другата стая, от където мяукаше сърцераздирателно. Когато усвоят яденето от чинийка, можеш да им смесваш с детска суха храна (но не на тази марка), така полека ще преминат на суха, след това вече е лесно с храната (за сметка на спокойствието).
Ето линк към дневника който водих за вторите Шейлини котета (той поради определени причини е махнат от основното меню) -

.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано07.11.09 15:57



Може да смесваш детски гранулки с млекце. Наскоро прибрах единственото оцеляло коте на квартална маца, което нарекох Дуда, понеже е с дундесто тумбаче. Дуда много хареса този "коктейл".
Успех! Вярвам, че ще се справиш! Стискам палци!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.