Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 25.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано08.10.09 21:31



Сега тъкмо и дадох от тази изкуствената и изпиха по 1 спринцовка и се мръщат, махат си главата, като и стоплих от редовното си мляко веднага изпиха всичко.
Да ти кажа на пакета със сухото мляко пише за телета и агнета след 7 дневна възраст. Но жената ме пита за какво е и аз обесних за малки котенца и тя това ми даде, каза че ставало.
Все пак щом ядат мляко значи ще карат на мляко.
Забелязах че колкото повече ги храниш, толкова повече пикаят и вече мн по лесно, с едното докосване и са готови.
Несъм забелязал да са акали, днес когато упорито разтривах едното и памука на клечката се оцвети в кафяво, пусна съвсем малко. Но ми се струва че имат нещо като запек защото виждам как се напъва дупето и котето става по неспокойно едно такова. Все пак са живи и здрави, може би щом са на мляко не акат или го правят тайно.





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано08.10.09 21:46



Не е зле да ги види доктор. За всеки случай. А котката въобще ли не ги ще? Тя е застрашена от мастит, щом те не сучат от нея.....



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано08.10.09 22:26



Никак неги ще, май е тръгнала пак да се запложда, съска се яко със по големите и синове от това лято. Тя мн интересно им носеше всеки ден по 10тина мишки и те са едни големи големи...а сега ги съска.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано09.10.09 09:29



а защо не я кастрирате тази котка, до кога смяташ да отглеждаш малки котета и какво ще правиш с тях после ???
Иначе аз като гледах еднодневки си ги хранех с прясно мляко, защото не можах да купя навреме такова за котки .... Акането ни беше проблем и помня, че чак на 3-я ден успяхме да го направим ... след това беше лесно. Сега по магазините са пуснали едни комплекти на Уискас за бебета ... не съм им фен, обаче вътре има много хубав биберон, който ще ти свърши по-добра работа от пипети и спринцовки ... аз като ги хранех 2 дни с пипета и имах чувството, че много се мъчат ... а после като взех биберон почнаха да ядат двойно повече и с голям мерак.






Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано09.10.09 11:40



За запек ветеринарът ми беше казал да слагам в храната на котето по малко зехтин. Може и да се слага само в млякото.





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Aмpитa]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано09.10.09 12:05



Съвсем малко акнаха днеска, пак е постижение.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано16.10.09 12:27



Здравейте, да разкажа за котетата.

Много са си добре, изхождат си се дори сами почват вече, хапват си още са на мляко.
Вчера обаче аз защото започвам да ходя на училище задочно учим и ми се налага някой дни да ходя и вчера на обед отивам да ги нахраня, попринцип баба ми ги храни мен като ме няма и те понеже стоят в неотоплена стая, но е топла горедолу и направо побеснях. Така се бяха вкоченили, бяха замръзнали, пикали, намокрили се и направо......... едвам се движиха. А тя баба ми нали неги иска и не е обърнала много внимание за състоянието им.
Аз веднага ги изкарах вън на слънцето, беше мн хубаво времето. Донесох една електрическа възглавница, пуснах им та ги стоплихме и се оправиха.
Сега вече са си изцяло под мое наблюдение, внесох си ги в моята къща в механата там е 18 градуса сега и ги отоплявам пак с тази ел. възгланвица.
Дядо ми се сети измисли нещо мн хубаво за котетата.
Имаме до нас една поляна и той там ходи да събира гъби, коприва, орехи и така. Видял дядо ми една кожа от овца, овча кожа драна и там хвърлена. Та ходихме с него и рязахме от нея така едно парче колкото кашона на котетата. Цял ден стоя на слънцето и съм я чепкал да бухне че беше на буци.
Котетата видимо я харесаха много, тъкмо да наподобява майка им и да е по топло. Тази сутрин отивам да ги храня и лелееее - те се опикали целите, вир вода мокри но топли инъче и весели, подсуших ги и сега вълната съхне а са на парцали и така.
Оцеляха и този път, вече само аз ще ги гледам, радвам се че успях да ги спася преди да е станало късно.



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано18.10.09 00:53



Аз също се радвам да прочета такива добри товини - следя историята за котетата с голям интерес. Благодаря за изчерпателната инфорвация. Радвам се за котетата и те поздравявам за грижите и упоритостта!





Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: Живoтинka]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано18.10.09 12:07



Ще продължавам да информирам за новостите и за напред!

И искам да попитам кога ще започнат само да се хранят и изхождат вече?



Тема Re: Малки котенца, помагайте!!!нови [re: savi_9O]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано22.10.09 16:51



Малките котенца пишкат на 2-3 часа. Измисли нещо, ако те няма по-дълго време.
По-голямо кашонче с няколко отделни постелки. Или им загради място като кошарка, за да могат сами да се местят на сухо и по-топло място.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.