Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:05 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вътрешно обезпаразитяване-как да я прилъжа?нови  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.09.09 14:41



Изчетох темата Обезпаразитяване. Там коментирате различните видове хапчета. Но как ги прилъгвате да ги поемат? Насилвате ли ги?
Като беше малка без проблем ги изяждаше с храната сутрин - обърквам ги с пастетче или хапки и нямаше проблем. Но сега вече не мога да я излъжа. Цяло денонощие стоя гладна, но не го изяде. Хубаво го бях стрила и размачкала в храната. По-късно поръсих малко свежо сосче. Вечерта поръсих и с малко суха храна само и само да я привлече и да започне да хапва. Е - не и не! Изхвърлих го. На сутринта вече не се сдържах и й дадох да яде. Беше обезумяла от глад, но пак не беше изяла храната с хапчето. Мъж ми вика да го стрия и направо в гърлото, но на искам да я тормозя. И без това я тормозя достатъчно с ресане и миене на очи и заради това не ми дава да я галя.
Виждам, че някои от вас смятат за вредно и излишно да се дават тия хапчета. Но не искам да рискувам здравето и на трима ни, защото аз я целувам - не мога да се въздържа от целувки.
Наистина с праха от улицата се внася какво ли не. Колкото и да си чистник то стига една нищо и никаква прашинка да внесеш.

Та как ги прилъгвате да изядат хапчето? С на нашите котката също цял живот зор с тия хапчета. Една молекула да подуши и бяга на метри от чинията и е способна да стои гладна с дни.

Четох там в тая тема някаква паста. Тя дали е овкусена добре така че да я изяде?!



Тема Re: Вътрешно обезпаразитяване-как да я прилъжа?нови [re: Ekna]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано22.09.09 16:25



Не, и пастата не е вкусна. При ветовете се мръщи, държят я двама, хапе, дере, плюе. Ветовете имат едно подаващо устройство за хапчета - куха тръбичка с буталце. Хапчето се слага в единия край, цялата тръбичка се напъхва в устата и гърлото на животното и през буталцето се бута хапчето. Тази тръбичка е по-дълга.

Аз нямам проблем лично да и давам хапчетата, но тя ми има доверие, позволява ми да и бъркам в гърлото с пръст и колкото и да е е неприятно няма да ме ухапе.

Във всеки случай ако и даваш хапче директно в гърлото и до давай цяло, с малките парченца има по-голяма вероятност да и бутнеш някое в трахеята и да се задави.



Тема Re: Вътрешно обезпаразитяване-как да я прилъжа?нови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано22.09.09 20:26





Ние сме вече само на профендер, капе се леко и е по-ефикасен от хапчетата.



Тема Re: Вътрешно обезпаразитяване-как да я прилъжа?нови [re: Людмил Ц]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.09.09 08:28



Мен ме интересува какво може да вземе човек за профирактика ако не дай си Боже се е заразил от котките.





Тема Re: Вътрешно обезпаразитяване-как да я прилъжа?нови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.09.09 13:07



Знам го това, но е скъпичко. Доколкото си спомням дозата е към 15 лв. Като оперирахме на нашите котето вета ни го предложи за нея щото я видяха, че е звяр и половина и е мъчна на каквито и да е манипулации. Оообаче точно сега не мога да си го позволя. А с хапчета съм се заредила, ама вече две изхабих с храната, която изхвърлям. Ще пробвам с набутване на хапчето в гърлото.



Тема Re: Вътрешно обезпаразитяване-как да я прилъжа?нови [re: Ekna]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано23.09.09 17:25



Преди време си купих от ветеринарна аптека такова приспособление - прилича на спринцовка. Пластмасово е и с гума в края, където хапчето се закрепва. Бълкаш в гърлото с това и буквално му изстрелваш хапчето - много лесно става. От страна на Котьо никаква съпротива защото така и не може да разбере какво се случва толкова бързо... Устройството не беше скъпо, струваше около 6 лв.



Тема Re: Вътрешно обезпаразитяване-как да я прилъжа?нови [re: Живoтинka]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано23.09.09 19:10



На този принцип горе-долу: стрий хапчето хубаво, капни няколко капки водичка и с пипетка изсмучи сместа, след което - право в устичката!

Аз така правя, когато моите не искат да си пият някое хапче, макар че по принцип не съм имала проблеми с приемането на лекарства



Тема Re: Вътрешно обезпаразитяване-как да я прилъжа?нови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано24.09.09 14:50



Ето какво съм превел навремето -

, по този метод съм давал хапчета на Шейла сам. Един път ползвахме туристическа чанта с цип. Все пак горещо препоръчвам профендер, той е значително по-щадящ за котката (влючително не дразни на стомаха) и многократно по-ефикасен (заради дългия срок на действие не позволява самозаразяване, което много често става при таблетките). И да ви светна на един трик за икономии на пари. Ако имате повече от една котка, може да си вземете една голяма ампула и с малка спринцовка да си я разделите. Получава се доза за една нормална и една малка котка (или 3 малки). По същата логика от доста време си купувам най-големия фронтлайн и ми стига за 4-те котки при нас, 2-те при майка ми и даже остава за кучето.



Тема Re: Вътрешно обезпаразитяване-как да я прилъжа?нови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.09.09 21:44



Да, тези инструкции в снимки съм ги гледала, но ми изглежда много мъчене на животинката



Тема Re: Вътрешно обезпаразитяване-как да я прилъжа?нови [re: Живoтинka]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.09.09 21:46



Май това приспособление най-ми допада

. Ще потърся тези дни такова. Пък ако не намеря ще стривам и със спринцовка

Тенк ю за идеите вери мач




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.