Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 16.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гърчове  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано18.09.09 15:31



Здравейте,

получи гърчове, след като скочи от един рафт, на който брат ми си е наредил разни инструменти и джаджи. На балкона беше тъмно и не видях дали не се е наранило от нещо. Цялото се тресеше от гърчове, включително и крачетата му.

После беше много омърлушено и не смееше да помръдне. След 5-10 минути започна да ходи, а после и да тича все едно нищо не е станало. Оттогава не е получавало нови гърчове (неприятният инцидент се случи на 14 септември късно вечерта).

На сутринта ветеринарът ми каза, че котето може да има епилепсия. Като опции предлага или да се умъртви или всеки ден да му се дава фенобарбитал на прахчета, които да се смесват в храната. Разбира се ако гърчовете се повторят и се установи, че наистина има епилепсия.

Хора от друг форум изразиха мнение, че може да си е прищипало нерв или да е получило някакво сътресение. Една моя позната с доста животни ми каза, че се е случвало преди години и зайчето и хамстера им да паднат от високо и да получат подобни гърчове.

Майка й, която е лекарка, й е дала някакво медицинско обяснение защо се получава така, но тя не го е запомнила. Във всеки случай тези гърчове не са се повтаряли и не са довели до някакви увреждания при животните.

Имате ли опит с такъв проблем?

Редактирано от Aмpитa на 18.09.09 15:42.



Тема Re: Епилепсия (гърчове)нови [re: Aмpитa]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано18.09.09 15:39



Преди време някой в този форум беше писал за подобен проблем. Потърси темата.
А иначе моят съвет е да потърсиш и друго лекарско мнение, особено ако настоящето не се базира на никакви изследвания. Просто фенобарбитала не е безобиден медикамент, че да се дава като витамини (не че и те трябва да се дават както дойде, но това е друга тема).
А другата предложена опция въобще не възнамерявам да коментирам.

Стискам ви палци да е наред всичко!



Тема Re: Гърчовенови [re: Aмpитa]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано18.09.09 17:23



Абсолютно подкрепям мнението на Olive. Само в добавка ще кажа, че дори и да е епилепсия ако ежедневно приема необходимите медикаменти ще получава кризи толкова рядко, че това изобщо няма да се никакъв проблем. Така че каква евтаназия по дяволите?! Да вземеш да го смениш този лекар с някой по-нормален и компетентен, че така на око диагнози не се поставят.



Тема Re: Гърчовенови [re: MechoPuh.]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.09.09 21:56



Само да допълня към последното изречение:

...особено такива, касаещи мозъчни проблеми. Съвсем отделно - животни с епилепсия (както и хора, мисля!) си живеят съвсем нормално дълги години.

Бих се радвала да разбера името на този доктор, за да го избягвам.



Тема Re: Гърчовенови [re: denii]  
Автор piastry (непознат)
Публикувано22.09.09 16:28



С черния дроб и бъбреците как е котето?



Тема Re: Гърчовенови [re: piastry]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.09.09 08:25



Не е имало други проблеми освен тези гърчове. Оттогава не са се повтаряли.





Тема Re: Гърчовенови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.09.09 08:27



Не му знам името, но има зоомагазин в Банишора, до едната градинка на бившия Майчин дом ако се сещаш (на една спирка от Централна гара).





Тема Re: Гърчовенови [re: Aмpитa]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано23.09.09 14:24



Вследствие на различни заболявания може да се получи гърч.
Какъв ти е пролемът, след като гърчът е само един, знаеш при какви обстоятелства се е получил и не се е повторил.
Извинявай, но да си тъпчеш животното с фенобарбитал или да го приспиш без причина - звучи "малоумно".
Жалкото е, че такива неща се случват и с хората. Загрижени роднини, некадърни доктори и т.н.





Тема Re: Гърчовенови [re: Aмpитa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано23.09.09 19:21



Ето

една тема за епилепсията. Прочети я внимателно и реши сама за себе си. Но както казаха и други - и хора и животни си живеят с епилепсия. Заведи котето ако трябва не при още 1, при още 2-ма или 3-ма лекари, да кажат своето мнение. Единият от моите котараци също получава такива гърчове ли са, припадъци ли са - и аз не знам точно. Водих го по разни доктори, за сега никой нищо не може да каже определено. Котето си е добре, жизнено си е, играе си и си се храни редовно, така че поне към момента нямам и най-малкото намерение да го тъпча експериментално с каквито и да било хапчета, какво остава за нещо по-сериозно! Така че според мен докато не се сложи точна диагноза, потвърдена поне от 2-ма или 3-ма лекари, не предприемай нищо сериозно и най-вече крайно!



Тема Re: Гърчовенови [re: Aмpитa]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано24.09.09 11:36



Много се радвам, че малкият сладур е добре

. Във всеки случай покрай котарака на НадяИ се сетих за един наш случай. Едно коте преди години ни беше направило наистина страшен исински гърч и изглеждаше толкова плашещо, че бях убедена, че няма да оживее. Е, в крайна сметка за щастие се оказа липса на витамин Б и само с 2-3 инжекции проблемът беше елиминиран. За липсата на витамин Б също си имаше логични причини - котанчо беше болничък продължително време и беше на доста и все силни медикаменти. Вече не помня подробносите, но идеята ми беше с този разказ да накарам и другите с подобни проблеми да не бързат да се плашат .

Редактирано от MechoPuh. на 24.09.09 11:38.



Тема Re: Гърчовенови [re: MechoPuh.]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано24.09.09 16:47



Снощи, докато писах поста си мислех, че Монката отдавна не е получавал това - вече два месеца и като че ли дръпнах дявола за опашката

Нощес в 2:45 ч. то се случи И за първи път си беше захапал (може би несъзнателно) лапичката и освен че се тресеше с пълна сила, си хапеше жестоко лопичката. Едва я измъкнах...
И за първи път на сутринта беше много агресивен! Дали от случилото се през нощта, дали от нещо друго, но такъв никога не е бил - направо ме беше страх да тръгна на работа и да ги оставя с батко му сами, защото Мони непрекъснато ръмжеше като сърдит мечок и налиташе жестоко да го бие - дори му разкървави основата на едното ушенце. Беше като побеснял и не мога да си обясня причината, защото предните пъти никога не е ставал агресивен, всякаш нищо не е било! Та сега направо се притеснявам какво ще заваря като се прибера...



Тема Re: Гърчовенови [re: HaдяИ]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано26.09.09 20:59



Как е котето?





Тема Re: Гърчовенови [re: Aмpитa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано28.09.09 11:15



А, той иначе си е добре - просто на около 2 месеца му се случва, но иначе си е добре. Казаха да го наблюдаваме и ако започнат да се случват по-начесто, тогава вече да мислим за нещо.
А вие как сте?



Тема Re: Гърчовенови [re: HaдяИ]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано04.10.09 15:03



Малката оттогава е добре. Но се оказа голямо дзверче...

Не мога да я погаля без да ме одере и ухапе...



Тема Re: Гърчовенови [re: HaдяИ]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано18.10.09 01:56



НадяИ, как е Монката? Имал ли е отново гърчове? Дано миличкият да е наред. Пиши как сте. Нацелувай го от нас и баткото също





Тема Re: Гърчовенови [re: Aмpитa]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано18.10.09 01:56



Как е малкият?



Тема Re: Гърчовенови [re: la_gata_negra]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано19.10.09 10:48



Ами онази нощ пак се случи - повтарят се горе-долу на 2 месеца. Иначе е добре - лаком и игрив

И голям разбойник!
Благодаря - топли прегръдки в тези студени дни и на Тоти!



Тема Re: Гърчовенови [re: HaдяИ]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано19.10.09 13:10



А лекарите не правят ли някакви предположения за причините въз основа на това, че се повтаря циклично и то все през един и същи интервал? Наистина много странно.



Тема Re: Гърчовенови [re: MechoPuh.]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано19.10.09 14:48



Да, интересното е, че се повтарят горе-долу на равни интервали и винаги по време на сън, през нощта или рано сутрин.
Ходихме при 3-ма лекари. И тримата са категорични, че не е епилепсия. Лятото правихме и кръвни изследвания - няма нещо притеснително. Другият вариант е да се направи някакъв скенер или нещо от сорта...знам ли и аз. На този етап не сме предприели нищо. Казаха да го наблюдаваме и ако зачестят - тогава. На този етап той си е добре, жизнен си е, храни си се добре, лудува...няма някакви проблеми...



Тема Re: Гърчовенови [re: la_gata_negra]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано26.10.09 07:33



Котето е добре.

Не е получавало гърчове след онзи случай. Само два поредни дни си повръщаше храната, но и това отмина.

Една близка с няколко котки счита, че го храня прекалено, тя дава на нейните котки само два пъти дневно храна.

Наистина малката яде повече от голямата ни котка, вечно е гладна. Но пък нали сега расте, не знам какво е правилно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.