Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 16.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Спешно търся майка- котканови  
Автор Merи@ ()
Публикувано29.08.09 23:45



Отглеждам си едно коте на около 15 дни.Вече от няколко дена е без майка и не му понася въобще.Има ужасно разтройство и не му минава въпреки лечението.Не може да свикне да яде с биберон.Крещи по 20 часа в денонощието.Страх ме е да не се случи най-лошото.
Не съм мигнала две нощи.На всичкото отгоре уча за изпити и в други ден заминавам и с това пищялниче ще ме изхвърлят от автобуса.Вече съм отчаяна.Моля ви сещайте се за някоя майка- котка.Разпитайте познати, все някъде има родила котка.После обещавам да помагам за задомяването на всички бебета, а това си го взимам като прояде и е готово да се отбие.Моля помагайте.
_________________



Тема Re: Спешно търся майка- котканови [re: Merи@]  
Автор 1639 (непознат)
Публикувано30.08.09 13:42



Направете нещо! Диарията може да убие животинчето! Вода пие ли? Прясно мляко върши ли работа? Може би биберона е прекалено голям за устичката му?!

Живо ли е още?



Тема Re: Спешно търся майка- котканови [re: 1639]  
Автор Merи@ ()
Публикувано30.08.09 13:56



Знам , че диарията може да го убие.Котето е на антибиотици, прахче стумизан, оводнява се със ситеми подкожно и т.н.Разтройството му е докарано точно от прясното мляко.Аз го храня със сухо мляко за малки котета.Биберона не му е твърде голям, той е специално за котета и с такъв съм отгледала не едно и две.Просто не е свикнало, защото деосега си е бозало от майка си и не може да разбере какво да прави с този гумен биберон.
Живо е, но разтройсвото продължава.



Тема Re: Спешно търся майка- котканови [re: Merи@]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано31.08.09 08:57



Моето кото поема малко мляко (с една спринцовка му слагам в устата и то с език лочи и като го държа до чинийката, малко лочи), яде по една чаена лъжичка храна "джуниър" (3 пъти му давам), но не поема вода никак и въобще нито пишка, нито се изхожда - от 2-3 дни...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Спешно търся майка- котканови [re: BlackWolf]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано31.08.09 09:41



В този форум има тема за отглеждане на котенца-бебета. Всичко е обяснено много подробно - с какво и как да се хранят, как да се масажират, за да се изпишкат и изакат. Намерете и прочетете.
Дано котачето е добре и Вие да се успокоите.



Тема Re: Спешно търся майка- котканови [re: Merи@]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано31.08.09 10:04



Тъй като не разполагаме с котка-майка, да дадем някой съвет и ние.
Сещам се за две неща, които можеш да опиташ.
1. Да му правиш млякото с оризова вода.
или
2. Да му даваш кисело мляко, вместо прясно.
Аз имах такъв проблем, но котето вече беше станало на около 25 дни. Котешкото мляко не помогна, преминахме на размекнати гранулки бебешки Роял Канин с кисело мляко и се реши проблема. (е, и антибиотика не ни се размина).



Тема Re: Спешно търся майка- котканови [re: lady_bird]  
Автор Merи@ ()
Публикувано31.08.09 10:18



Това не ми е първо бебе коте, отгледала съм много досега.Знам какво да го правя само незнам защо това разтройство не минава.Вчера сменихме антибиотика и все пак има някакво подобрение.Вече не ака кръв.



Тема Re: Спешно търся майка- котканови [re: BlackWolf]  
Автор Merи@ ()
Публикувано31.08.09 10:20



Вашето коте явно е по- голямо щом яде твърда храна.Вода му давайте насила.А щом не иска да ака бързо отивайте на доктор.Може да се е запекло, а това също е много опасно.



Тема Re: Спешно търся майка- котка [re: Zhimi]  
Автор пpackoвka (непознат )
Публикувано04.09.09 23:40



само с антибиотик ще се оправи




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.