Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Animal Defenders International: Петиция...нови  
Автор animalprograms (член)
Публикувано11.08.09 16:57



ADI - Animal Defenders International

Спешно: Петиция за прекратяване на експериментите с животни

Скъпи Приятели,

СПЕШНО: Най-важната петиция, която ще бъдете помолени да подпишете през тази година. Новите правила за експерименти с животни в цяла Европа трябва да бъдат съгласувани от Европейския парламент и Съвета на министрите. Това е изключителна възможност за оказване на влияние върху експериментите с животни в цяла Европа и за осигуряване на задължения за замяна на животните, преди въпросът да бъде безвъзвратно прокаран при закрити врата.

Моля, подпишете тази петиция и я разпространете, колкото е възможно.

Не оставяйте тази възможност да бъде пропусната.

Подпишете тук днес.









Моля, предайте това съобщение нататък.

Благодаря Ви,

Тим

Tим Филипс
Директор Кампании
Animal Defenders International
Millbank Tower
Millbank
LONDON, SW1P 4QP, UK.
Tel: +44 (0)20 7630 3340
Fax: +44 (0)20 7828 2179
www.ad-international.org


(Забележка: Горният линк отваря българската версия на петицията с бланка за подписване на английски. Първите четири полета в бланката са съответно за името, фамилията, имейла и потвърждение на имейла. Вторите четири са за адреса, града, пощенския код и страната.)

Редактирано от animalprograms на 11.08.09 16:58.



Тема Re: Animal Defenders International: Петиция...нови [re: animalprograms]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано26.08.09 19:03



Трябва да уточня, че котките също са "материал" в експерименталната индустрия. Нека всеки, който все още не е подкрепил тази кампания, да се включи навреме.



Тема Аз съм човекнови [re: animalprograms]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.08.09 22:56



и като човек, съм наясно, че без опити с животни, няма да има нови лекарства. Прогреса на медицината до момента е възможен само благодарение на опитите с животни. Много заболявания вече са минало, други се лекуват поне частично - именно благодарение на опитите с животни.
А всеки може да се разболее от нещо което в момента не се лекува, или се лекува с малки шансове за излекуване.
Който желае медицината да си остане на това ниво - да подпише петицията в този и вид.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Animal Defenders International: Петиция...нови [re: animalprograms]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано27.08.09 11:08



Подписах петицията! Подкрепям я на 100%. Доста съм се интересувала по въпроса и мога доста рационално да напиша защо подкрепям, но ми се вижда излишно да го правя точно тук. За да подразня обаче ограничените си опоненти ще кажа само, че особено стимулиращо ми подейства поста на Бирата

! Припомних си колко жалки и посредствени са лекарите, практикуващи традиционна медицина и лекуващи насляпо симптоми, а не причини и как отдавна ме отказаха от нея! Макар, че и Бирата и рапидфайър май са лекари колкото морските свинчета са морски и са свинчета . No hard feelings, хора ... ама вече се намирате много долу в моите очи и не мога да си сдържам сарказма ...

ПС: В псевдофилософски псевдодискусии с ограничени хора няма да участвам. Ценя си времето, а и вече съм си изградила мирогледа, така че на въпроси дали убивам комари или дали се движа с топлинни детектори та да не насъпя някоя мравка няма да отговарям !



Тема Re: Animal Defenders International: Петиция...нови [re: MechoPuh.]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.08.09 13:43



Само не ми е ясно кой те е излъгал че медицината лекува само симптомите?
Между другото има едно интересно последствие от подобни действия - научно изследователската дейност се пренасочва към страни с по адекватен режим спрямо опитните животни. По някога разбира се и към страни без никакъв режим. Така че - в страната с "висок морал", опити не се провеждат, за сметка на това се ползват резултатите от безконтролни (ама наистина безконтролни) опити в страни без режим.
Е руснаците имат много точна дума за такива хора - чистоплюй.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Аз съм човекнови [re: bira_more]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано27.08.09 17:45



Бира, Вие по-вероятно сте ЗЛОНАМЕРЕН И/ИЛИ БЕЗПРОСВЕТЕН човек, и като такъв внушавате бойкот на петицията, защото изобщо не Ви интересува

- че експерименталната индустрия обслужва фармацевтичната индустрия, което далеч не се припокрива със задравеопазване;
- че експерименталната индустрия обслужва козметичната и химическата индустрия;
- че има алтернативни тестове и компании, които отдавна са ги избрали;
- че експерименталните центрове предпочитат питомни домашни любимци, изкупувани от приютите, отвличани от собствените им дворове, или събирани чрез измама от обявите "подарявам на грижовен стопанин."



Тема Re: Аз съм човекнови [re: animalprograms]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.08.09 18:10



А ми не съм. Напротив - запознат съм в дълбочина на проблема.
Работил съм известно количество години и с опитни животни.
Към опитните животни има редица изисквания. Отглеждат се специални линии. Например хипертонични плъхове.
Просто няма как домашно животно да е подходящо за определен вид изследвания.
В същност тази петиция е петиция за смъртна присъда за редица генетични линии, специално отглеждани животни.
Тестовете са задължителни. Много неща могат да се направят in vitro. И трябва да се правят инвитро. Ама има неща които не могат да се правят инвитро. Няма как да наблюдаваш например регенерация на черен дроб инвитро. Нито тестовете за противотуморни лекарства могат да бъдат само инвитро. Нито антибиотиците.
И пак казвам - може да бъдат забранени в някои страни, и тогава изследванията ще отидат в други страни - без контрол.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Аз съм човекнови [re: bira_more]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано28.08.09 15:14



Горното може да бъде квалифицирано като лукави кандърми. Действително, у нас почти нищо не се знае по тези въпроси. Но при всеки повод у нас ще се изказват КОРИСТНИ специалисти, ползващи терминология, които да ни внушават: "Няма такова нещо, и нямайте грижа за това!"

Но по света хората знаят, че ситуацията е ужасна:



А котетата от сайта на PETA с тумор на клепачите вследствие тестовете на боя за коса?

Накрая, каква е безумната кауза, защитавана тук от Бира?



Тема Re: Аз съм човекнови [re: animalprograms]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.09 16:59



Ами моята кауза е за строг контрол.
Тоест вместо да се правят безразборни опити с животни, както се правеха в България в началото на 90-те години, да се правят само когато наистина са нужни.
И аз за козметика не говоря. Говоря за медицина.
Интересно ми е каква е твоята идея за съдбата на генетичните линии опитни животни. Има такива линии, колкото и да не ти се вярва - хипертонични плъхове, плъхове податливи на туморни заболявания.
В Швейцария е имало и референдум за опитите с животни. Е Швейцария е демократична държава, и там нещата ги решава народа. Колкото и да е странно - опитите остават. Но под контрол!
Та - това е моята кауза.
И между другото - предпочитам плъхове да мрат от раци, или хипертония, от колкото хора. Колкото и да е странно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Аз съм човекнови [re: bira_more]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано28.08.09 17:17



Ако е така, озадачен съм, че побърза да се противопоставиш на петицията.

Там настояват именно за контрол + насърчаване на алтернативните методи; не за някаква фантасмагорична тотална забрана, каквато тукашните разбиратели бяха предложили в Законопроекта за защита на животните.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.