Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 16.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема WNIMANIE!!!нови  
Автор Kseniq Fanko (i m e Kseniq)
Публикувано22.08.09 07:53



ПОДАРЯВАЩИ КОТЕТА - ВНИМАВАЙТЕ И БЕЗ ДОГОВОР И ПРОВЕРКА НА АДРЕСА НЕ ПОДАРЯВАЙТЕ КОТЕТА, ЗАЩОТО ЕДНА ТРЕТА ОТ ТЪРСЕЩИТЕ ПОДАРЪК КОТЕТА СИ ХРАНЯТ ЗМИИТЕ И СВИРЕПИТЕ КУЧЕТА С ТЯХ!
СТАРА ЗАГОРА - К. ФАНКО





Тема Re: WNIMANIE!!!нови [re: Kseniq Fanko]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано22.08.09 08:40



Какъв договор и каква проверка?! Кой нормален човек ще се съгласи да подпише договор за подаряване на коте (куче)? Лично аз не бих подписвала нищо и не бих допуснала някой да проверява как се грижа за милата ми котанка. Смятам, че повечето от нас са сериозни и съвестни хора, а не изверги. О, да, изверги има, но те не са мнозинство. Нито пък са мнозинство хората, отглеждащи змии и хранещи ги с котенца.
Важна подробност: законът за защита на личните данни не позволява събирането на информация, включена в документите ни за самоличност. Ако някой си позволи да се интересува от тази информация, рискува да си навлече неприятности. Справка - Комисията за защита на личните данни.



Тема Re: WNIMANIE!!!нови [re: lady_bird]  
Автор Kseniq Fanko (i m e Kseniq)
Публикувано22.08.09 08:44



Говорите като засегната и не ме плашете със закони - при добро желание има начин да се разбере къде отива животинчето



Тема Re: WNIMANIE!!!нови [re: Kseniq Fanko]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.08.09 09:45



Toчно така. Аз винаги подписвам договор и ходя на посещение ПРЕДИ да дам котето. Радвам се, че хората започват да осъзнават колко бързо чужд човек може да съсипе животното, в което си вложил толкова много.



Тема Re: WNIMANIE!!!нови [re: denii]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано22.08.09 10:09



Хаха ама вие наистина сте уникални тука



Тема Re: WNIMANIE!!!нови [re: Kseniq Fanko]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано22.08.09 10:29



Засегната?! От Вас?! Ха-ха-ха! Първо, не говоря, а пиша. Второ, един договор за осиновяване на живинка не означава нищо. Можете да си беседвате и подписвате колкото си искате с лицето Х, то може да Ви се прави на ангел небесен и после да измъчва и/или изостави домашния си любимец. Трето, само напомних за закона за защита на личните данни. Никого не плаша, Вие би трябвало да сте наясно с него. Всички, които подписват каквито и да било договори, изискващи лични данни под защита на въпросния закон, следва да знаят, че са в нарушение на този юридически документ. Същото се отнася и за всички, които предлагат някому такъв документ за подпис.
Отговаряйки Ви - и първия път, и сега - съзнавах и съзнавам, че ще разлая кучетата. Но, както е известно, кучетата си лаят, керванът си върви.
Написах каквото трябва и приключвам с тази тема.



Тема Re: WNIMANIE!!!нови [re: Kseniq Fanko]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано23.08.09 19:16



Договор? Проверка? А нотариус - нали знаеш, договор м/у две страни които не са юридически лица няма никаква стойност без нотариална заверка.

Това са глупости. Трябва да опознаеш човека и да избереш дали да му се довериш или не. Никой не може да задължиш да те пусне в дома си и да подпише договор.
Както и можеш да не му подариш животниката, което си е твое право.

В тези неща винаги е добре да гледаме и да се стремим към положитленото - т.е. да си съдействаме, да си помагаме и да си вярваме. Хубавите неща така стават, не със забрани и насила.



Тема Re: WNIMANIE!!!нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано23.08.09 22:36



Я като си толкова на ти в правната материя (колкото и във всяка друга предполагам ама ... ) ми обясни как тогава договора ми с напр. интернет доставчика не е невалиден след като аз не съм юридическо лице пък го сключихме у нас на кухненската маса, а нотариус не водеха. И имам ли право да ги съдя като ми поисках личната карта, за да попълнят договора? Ами с мобилните оператори?! Аз наистина не съм на ти с тези неща и ще ми бъде безкрайно полезно да си науча правата. lady_bird също виждам е компетентна та въпросите са ми отправени и към двама ви. Предварително благодаря!!!!! Надявам се на достъпен език да ми обясните кога трябва и кога не съм длъжна да си предоставям личните данни.



Тема Re: WNIMANIE!!!нови [re: MechoPuh.]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано24.08.09 10:15



Не съм юристка, но служебно ми се наложи да прегледам Закона за защита на личните данни. След това шефът ми възложи да звънна за уточнение на Комисията за защита на личните данни. Поради тази причина съм "светната". За това, от което се интересувате, най-добре може да Ви информира специалист в областта на правото. Впрочем, скромното ми мнение е, че мобилните оператори и други подобни не би трябвало да изискват лични данни под защитата на споменатия закон. Но за съжаление го правят.



Тема Re: WNIMANIE!!!нови [re: MechoPuh.]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано24.08.09 23:41



Договора с доставчика ти е сключем м/у теб физическо личе и тях - юридическо лице и е с пореден номер , заведен в тяхното деловодство и подкрепен с техния печат. И си е валиден.

Регистрацията по закона за защита на личните данни е малко като регистрация по исо ако трябва да го сравнявам с нещо - удостовереваш пред някакви трети хора че спазваш определени вътрешни правила. Глупаво е че се регистрира юридическото лице а не служители му. На практика лесно може да се правят злоупотреби.

Телекомуникационните оператори имат право да изискват лични данни по постановки от други закони, както и хотелите когато те настаняват за регистиране. Но нямат право да ти искат лични данни СКГТ например както и брокерите на недвижими имоти когато те водят на оглед. (освен ако не ти представят картончето с регистрационния номер)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.