Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 26.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Помощ микроспориянови  
Автор coffe (любопитна)
Публикувано15.08.09 14:11



Много моля дайте ми някакъв съвет в лекуването на тези проклети гъбички защото вече не знам какво да правя.Март месец се оказа че че сме с микроспория след направено изследване на котарака.Лекаря каза че трябва да му бият ваксина,направихме четири инжекции през две седмици интервал всяка и уж всичко беше наред,но след около месец и нещо след края на последната ваксина какво да видя ,пак същите ранички по тялото само че този път му избили от другата страна.Хващам аз горгия Себастиан и хайде на лекар отново,там като ни видяха и казаха че сигурно не е хванала ваксината и наново трябва да му се направи нов курс от ваксини който този път бил само от две инжекции.Като отидахме обаче за втората ваксина се оказа че ще трябва да бием и трета защото не се подобрявал

И аз вече не издържах защото не стига че горкичкото ми лигаве през две седмици го подлагах на невероятен стрес защото той изпитва панически ужас от ходенето на доктор ами и без никакъв ефект.Мислех да го изкъпя с низорал само че ми казаха че е отровен за котки......Четах постовете назад и видях че там се препоръчва мазането с имаверол,сега съм взела и започнах да го мажа .Моля ако някой знае нещо по-ефикасно с което да се отървем от тези гъби нека да каже.



Тема Re: Помощ микроспориянови [re: coffe]  
Автор tara_ta (нов)
Публикувано15.08.09 23:35



Преди години моята котка имаше микроспория. Водих я във Ветеринарния институт на Пенчо Славейков /между Баня Мадара и Пирогов/. Взеха й проби и след няколко дни получихме един мехлем. Докато чакахме резултатите я мазах с клоттримазол. Мисля, че низорал шампоан и низорал крем върху раничките няма да й навредят. Твърде пресилено е да се твърди, че низоралът вреди на котки. Бих го определила като твърде тенденциозно.



Тема Re: Помощ микроспориянови [re: coffe]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано17.08.09 11:48



Шампоанът Низорал не е отровен за котки и е доста ефективен, ако това което имате е само гъбички. За да има ефект трябва да се къпе с него през няколко дни (4-5). Крем Низорал също може да се използва за мазане на петънцата, но трябва да се втрива добре в кожата, защото котките много обичат вкуса му и го изблизват. Кетоконазолът - активната съставка на Низорала, е антимикотично лекарство, лицензирано и за кучета и котки, независимо от това, че ветеринарните му форми не се внасят в България. Той е токсичен само когато се приема в по-високи концентрации, т.е., когато се прилага под формата на хапчета през устата, но от шампоана и от крема няма опасност.
Нашите ветове тук твърдо са избрали лечение с ваксини, но те сами признават, че то е ефикасно в около 70% от случаите. Ако попаднеш в другите 30% пиеш студена вода.
Аз мисля, че това с противогъбните ваксини е опасно и не зная защо се прилага така масово, особено при котките. Като се има предвид, че гъбичките се появяват преди всичко при подтиснат имунитет, допълнителното заразяване (каквото е ваксината) ми изглежда рисковано.
А и не всички гъбички, които се срещат по котките са включени в тези ваксини.



Тема Re: Помощ микроспория [re: Zhimi]  
Автор coffe (любопитна)
Публикувано19.08.09 14:36



Благодаря много и на двамата за полезната информация

Надявам се благодарение на нея да успеем да се справим с проблема




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.