Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 25.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Опит за къпане...нови  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано21.07.09 14:26



НЕУСПЕШЕН!


Малкото глупанде, което вече, ако може да се рече малко е малко ама слонче беше крайно време да бъде изкъпано. Не му се случва за първи път, но за първи път от как е само . Нагласих легена,защото предният път ми прави фасони в мивката ,а то през цялото време заничаше в банята какво правя. Взех го най-кротко и любезно му заобеснявах ползата от къпането,но когато го наведох над водата , то изведнъж отскочи от ръцете ми,бухна се в легена и с бърз,мокър скок се измъкна и понесе в галоп из апартамента...
Имаше втори опит -още по -плачевен
Смятам да сменя тактиката,но за сега съм оставила диването да си почине и забрави...ама и приключение...



Тема Re: Опит за къпане...нови [re: ДPaka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано21.07.09 16:13



при последното ни къпане преди около месец и двамата се държаха много прилично ... но това с легена ми изглежда като мъчение. Като за начало - намери си помощник. Ние го направихме така - моя мъж държеше котака за предните лапи, а аз поливах с душа и търках с шампоан .... Мая не гъкна изобщо, а Наньо само към края каза едно нежно "мау" ...

за сефте успяваме да ги изкъпем без изподрани ръце и крака ... А вратата на банята се затваря, за да избегнеш бърсането на локви из апартамента






Тема Re: Опит за къпане...нови [re: angel_sin]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано21.07.09 20:39



При мен коронния номер е като си запречи лапите на легена - а сега вкарай ме вътре, а е звер десетина кила


Последното къпане беше в мивката - сравнително добре мина, само брат ми го отнесе, но 2-3 лепенки оправиха нещата.
иначе - ето го моя опит по темата:


А една от временно прибраните от улицата - Кифла, с кодовото име Мърличка (вече официално Софка при новите стопани) - с нея се къпехме заедно, никакви грижи.
Иначе моя дебелия обича вода, гази в легени, спи под капещ душ, в мокра мивка. Обаче усети ли къпане и пощръклява от ужас.



Тема Re: Опит за къпане...нови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано22.07.09 09:32



Определено къпането на котка не е за сам човек. Вземи си помощник, който да го натиска като реши да гъкне някак си. Ние се къпем в мивката (е малко я задръстваме, ама няма как). Нямаме проблеми, стои примирено и си трае, но мъж ми го държи през цялтото време за всеки случай. Готов е сам да влезе в мивката и да стои под струята вода, но като види леген с вода и бяга от раз. После малко сушенето ни е зор само, че бяга от сешоара, затова само се попиваме с кърпата и сме готови





Тема Re: Опит за къпане...нови [re: ДPaka]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано22.07.09 12:11



Нашата котка пусна "ръчни спирачки", като видя леген с вода, но не възразява да я къпем с "телефонната слушалка" на душа (естествено при поодходяща температура).
Колкото до сешоара, няма уважаваща себе си котка, която да приеме такова изтезание. Пък и не е необходимо - подсушаваме я с кърпа, а тя сама си отива на най-слънчевото място и се изблизва основно. Къпем само при слънчево време, защото е много зиморничава - даже в летните жеги си лежи на слънце.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Опит за къпане...нови [re: ДPaka]  
Автор peppie (непознат)
Публикувано22.07.09 13:01



За разлика ото всички нормални котки, които не обичат особено водата, нашата маймунка я обожава. Нямаме никакви проблеми с къпането. Най-много обичаме да се къпем в мивката. Хваща се за батерията и си стои докато приключим със сапунисване и плакнене.

А най-любимо ни е да се изтъркаляме по пода на банята, след като някой се е къпал. Със сешоара също нямаме проблеми. Много обича да си легне и ние да си я духаме. Понакога даже ляга и по гръб, за да й сушим коремчето. Това е, защото сме и малко мързеливи. Омръзва ни да се ближем и да се подсушаваме сами.
А на вас ви пожелавам безпроблемно и успешно къпане.



Тема Re: Опит за къпане...нови [re: ДPaka]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано22.07.09 14:52



Същата работа с легена !
Засега работещия начин е с двама души, котката стои в душ-кабината и е поливана с кофичка от предварително налята темперирана вода. Ако къпането продължи повече от 5 минути започва едно мааааууу-кане и то от двете страни на вратата - мацата от вътре се жалва, тази от вънка съчувствено й отговаря...


Сушенето - само с кърпа.



Тема Re: Опит за къпане...нови [re: ДPaka]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано23.07.09 22:30



И при нас е проблем къпането.. как мразим легена...Засега успявам с подвижния душ и задължително затворена врата на банята

А сушенето.. само с кърпа, че като види сешоар...става страшно (по - страшно и от самото къпане). Успех следващия път



Тема Re: Трети опитнови [re: ДPaka]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано10.08.09 13:26



УСПЕШЕН !
още миналата седмица,но все нямах време да мина,да драсна...
Този път решихме да ползваме само подвижния душ и се получи съвсем нормално,дори нямаше протести

.
В последствие, като си разсъждавам все си мисля,че котакът се уплаши от легена,защото ме заподозря,че искам да го удавя за някакво негово непростимо прегрешение
Сега вече сме чисти и забравили този ужас ( да не говорим,че трябваше тази седмица да преживеем и ужаса от посещението на ветеринарна клиника за ваксина, от който ми беше много по-сърдито добиченцето,а колко беше уплашено...не е истина).Но лошите неща останаха назад (метнала се е на мен-с лек и простителен характер )
и отново се обичаме



Тема Re: Трети опит [re: ДPaka]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано10.08.09 21:59



Честита баня!
Относно: В последствие, като си разсъждавам все си мисля,че котакът се уплаши от легена,защото ме заподозря,че искам да го удавя за някакво негово непростимо прегрешение - не бях се замислила, явно и моята подозира това






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.