Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 24.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема За препаратите и котките  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано08.08.09 14:20



Днес се престраших да измия пода с Доместос (преди го миех само с вода) и Локи веднага започна да се въргаля. Знам, че белината привлича котките, но доколко е безопасна за тях? И след като Локи се овъргаля и после се оближе, има ли опасност да й стане нещо? Има ли препарат, който да препоръчате да ползвам без да е вреден за котките?



Тема Re: За препаратите и коткитенови [re: Mor-Rioghain]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.08.09 16:41



Предлагаха ми веднъж такъв в зоомагазина. Бил щадящ, предназначен точно за домове, в които има животни. Стори ми се скъпичък (май беше 17 лв). Не му помня името, но в зоомагазините ще те насочат предполагам. Аз ползвам бабешки метод - вода с оцет. Е, не ухае като препаратите, но пък смятам, че е безвреден.



Тема Re: За препаратите и коткитенови [re: Mor-Rioghain]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.08.09 13:57



аз години наред си миех с Доместос, но явно кюфталин беше свикнал и не се въргаляше в него. А и за всеки случай правех доста рядък разтвора, понякога го затварях в хола докато изсъхнат коридора и кухнята.
Обаче съм чувала за по-чувствителни котки, на които им се възпалявали очите от силен разтвор на белина.



Тема Re: За препаратите и коткитенови [re: Mor-Rioghain]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано10.08.09 13:15



Лично аз ползвам мистър пропър от време на време и не съм забелязала Досадчето да проявява някакъв интерес


От друга страна не мисля,че ще му стане нещо на твоето коте от хлора,още повече в толкова разреден вариант, освен ако няма конкретна алергия.



Тема Re: За препаратите и коткитенови [re: ДPaka]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано10.08.09 20:48



Ами не, няма алергия. Пък и прави сте, аз също правя много слаб разтвор, за всеки случай.

Но е добра идея да ги затварям в едната стая, докато подът в другата изсъхне.



Тема Re: За препаратите и коткитенови [re: ДPaka]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано10.08.09 22:06



И аз ползвам Мистър Пропър. Нашата не се впечетлява от препарата, но се заиграва с мен докато чистя и от време на време минава като "бърз влак", догато е мокро. Досега не сме имали проблем. Понякога я затварям в другата стая, но започва един концерт....





Тема Re: За препаратите и коткитенови [re: la_gata_negra]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано11.08.09 21:52



И дебелия притичва през току-що измитото, даже боксува на моменти, аз затова го затварям докато е мокро





Тема Re: За препаратите и коткитенови [re: gamina]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано12.08.09 08:41



Да, много са сладки като тръгнат да се гонят на мокрото

Едни такива се подхлъзват със спирачен път метър и половина, блъскат се в стената... Хаха, големи са сладури



Тема Re: За препаратите и коткитенови [re: Mor-Rioghain]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано13.08.09 12:09



Да кажа и аз - мия редовно с Доместос подовете, които са с плочки, а с Мистър Пропъл паркети и дюшеме. Обаче ме е страх от Доместоса и гледам моя Лео да го затварям някъде докато изсъхне напълно. Или ако е заспал и не ме усети, че чистя няма проблем. Веднъж тръгна по мокрото и веднага му измих лапите. Страх ме е от Доместоса да не се отрови, но като изсъхне няма проблем... Има различни препарати, но за никой не мога да съм сигурна, че е безвреден... А има и друго - ако наистина е толкова безвреден, то тогава как ще чисти? За това - Доместоса и пълен контрол да не ходи върху него.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.