Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 16.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Котка и бебе?нови  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано10.07.09 11:05



Привет от нас с Бебо!
След няколко месеца ще имаме нов член в семейството, нов Бебо, но този път човешки

Искам да се посъветвам с вас, какви мерки трябва да взема, за да съжителстват котака и бебето нормално. Много четох къде ли не, но все нещо ми остава неясно. Ако някой има подобен опит, моля нека сподели. Нямам намерение да се разделям с котьо, ама никакво. Трябва ли да му направя ваксини, защото няма никакви, а вече е на почти 3 години? След като се роди бебето, как да действам? С тази дълга козина, какво да правя, как да намаля разнасянето на косми? Мисля да го подстрижа, но дали е уместно? Ще живеем в 2 стаи и се чудя, как ще свикне Бебо примерно да не влиза в стаята на детето, след като никога не е делен, до сега все при нас е спал, все около нас се е въртял?! Ще се консултирам и с вета, но все пак дайте идеи и опит моля.
Благодаря предварително



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор ckипaджиятa (новак)
Публикувано10.07.09 11:45



Котките са удивително внимателни и любвеобилни към бебетата и малките дечица, а те от своя страна отговарят на любовта и развиват прекрасно разбирание с котките.

Семейната им котка научи детето на едни приятели да пълзи. Тя първо го заглеждаше сериозно, после пълзеше от единия ъгъл на килима до другия, после пак го заглеждаше сериозно и (ако детето не почваше да пълзи) измъркваше едно "Мърръррррмрррък! Мррр!", докато то не съобрази и пропълзи до нея! Следваха целувки нос в носа и милвания за награда, докато не се усвои материала! То и храни се разнасяха...

Същата котка спеше в детското креватче (не, че не я гонеха отначало, но то няма махане, та вдигнаха ръце) с възпитаника си и бе развила известна ревност спрямо майка му! Инак гордо ходеше насам-натам с мама и бебока и изобщо по всичко личеше, че споделя радостите на майчинството.

За котаците хмм-м...

Ваксините са абсолютно необходими, особено срещу кожни болести. Подстригването е неуместно. Космите се махат редовно с прахосмукачка и обезкосмителна четка. Котак, свикнал със спалнята няма махане -- все едно да Ви изхвърлят от къщи! Мъжкарите обичат да си играят с нокти и зъби, та надявам се Вашият да има добър нрав и да играе "на меко" със свити нокти и без много хапене.

Котакът ви е великолепен и изглежда вълшебно мек!



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор peppie (непознат)
Публикувано10.07.09 12:28



Здравейте Бебовци и Муцка!


Много хубава новина за новия член на семейството! Едни приятели скоро бяха изпаднали в същата ситуация. След разговори с човешки лекари и ветеринари и много изчетена литература по въпроса, мога да обобщя следното:
1. Всички човешки лекари категорично казват котето да се махне (мнение, което веднага беше отхвърлено)
2. Единствената по-сериозна опасност е токсоплазмозата. За целта мамата, дакато е бременна не трябва да сменя тоалетната на котето. С това нека се занимава таткото. А и другото което разбрах е, че момичета, които от доста време живеят с коте си изграждат имунитет.
3. През бременността котето на познатите ни, а и нашата маца проявяваха голям интерес към корема на бъдещата мама. Много обичаха да легнат и да мъркат върху коремчето
4. Когато се бояви новия Бебо, е хубаво първите 1-2 месеца котето да не ляга при него от хигиенична гледна точка. След това вече няма как да го спрете. А и има някаква вероятност котето да почне да ревнува и да се държи лошо с бебето. Котето в никакъв слечай не трябва да се пренебрегва, за да не се пъчувства нежелано и нещастно.
5. След няколко месеца вече става по-интересно. Стоиш и наблюдаваш общуването между коте и бебе. Невероятно е.
6. Котето задължително трябва да е васкинирано и редовно обезпаразитявано (външно и вътрешно). Относно космите - не го подстригвайте. Просто по-честичко го решете.
Това са в общи линии нещата, които мога да кажа по въпроса бебе-коте. Ние също се подготвяме за бебе и мисля да спазвам тези правила Без да слушам баби и човешки лекари, които обясняват всеки въъзникнал проблем с коте.
Пожелавам ти лека бременност и много весели моменти с Бебо и Бебо



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: peppie]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано10.07.09 12:42



Благодаря за пожеланията

Направила съм вече всички изследвания за токсоплазмоза, имам някакви антитела според лекаря, но наистина от както разбрах, че съм бременна не пипам тоалетната на котака. Тези мерки си ги спазвам. Повече ме притеснява, след раждането. Много косми хвърчат от него и въпреки, че го решем много често, няма спасение. Това е най-вече, което ме притеснява. За мен няма проблеми, свикнала съм с тях, но за бебенце, което няма още имунитет, не е ли лошо?



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано10.07.09 13:06



Радвам се за Вас! Непременно ваксинирайте пухкавия сладур, на когото се радвам винаги, когато пишете във форума. От космите няма как да се отървете.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: ckипaджиятa]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано10.07.09 13:29



Ох, той е малко дедодялан в игрите, но никога умишлено не би наранил някого. Надявам се с това да нямаме проблеми. Към 5 годишния ни племенник се държи много добре. Умилква му се, но в същото време спазва някаква дистанция. Майчински инстикт не може да развие уви, все пак е мъж

То май като ни дойде на главата и нещата се наредят от самосебе си малко по малко.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор peppie (непознат)
Публикувано10.07.09 14:30



Както е написала lady_bird "от космите няма как да се отървете". Само в първите 1-2 месеца гледайте да няма много контакти между Бебовците. Поне докато малкият човек позаякне и се аклиматизира



Редактирано от peppie на 10.07.09 16:51.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано10.07.09 18:26



хей, просто искам да те поздравя

другите са ти дали добри съвети, така че ще се справите ... аз все още нямам опит в това, но като теб съм твърдо убедена, че няма да се разделя с котките си при бременност.






Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано11.07.09 15:51



Поздравления и от мен!
Ще се присъединя към съветите на другите, защото те са наистина доста изчерпателни. Надявам се, че всичко ще бъде нормално и най-вече, че Бебо няма да е прекалено голям ревнивец

и че в най-скоро време че се радваме на хубави снимки как Бебо и бебче си играят в захлас
Още веднъж най-искрени поздравления, а на батко Бебо - много целувки и прегръдки



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано11.07.09 22:22



Отгледахме нашата дъщеря с котка и куче. Взех жена ми от родилния дом с бебето и се прибрахме в апартамент 2 стаи и кухня с котка на две години и куче на 9 месеца. Не съм имал никакви проблеми. Кучето беше редовно обезпаразитявано и ваксинирано, но котката - не. Така си и отиде любимата ми Сиса преди 3 седмици на 18 години и нито веднъж ваксинирана ..... Разви майчински инстинкт към бебето и постоянно опитваше да влезе при него в кошчето.... Не и разрешавахме докато бебето не започна само да се обръща - след това ограниченията отпаднаха. Това беше във връзка с приказките, че котката може без да иска да затисне бебето. Не сме имали никакви проблеми с алергии, косми и т.н. ..... Когато бебето проходи котката започна да го избягва панически и отново го прие чак когато дъщеря ми стана на 5-6 годишна възраст. Явно не харесваше грубите ласки и хващането за опашката ....

Така че няма никакви проблеми да имате бебе и котка едновременно .....

P.S. Сега "бебето" е мома на 16 години, а Сиса наскоро се пресели в един по-добър свят и ни е много мъчно.....

Редактирано от Чpeвoyroдниk на 11.07.09 22:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.