Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 28.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано12.07.09 13:17



Съжалявам за Сиса! 18 години не са никак малко за една котка, което значи, че е живяла обичана, обгрижвана и щастлива. Вашият опит наистина ми вдъхва кураж, че всичко ще е наред, щом човек има желание. Вярвам, че с малко повече грижи, внимание и усърдие и ние ще се справим





Тема Re: Котка и бебе?нови [re: HaдяИ]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано12.07.09 13:20



Благодаря на всички за съветите и подкрепата

Живот и здраве януари месец ще се радваме на новия бебо, но все пак исках по-отрано да се подготвя с идеи за съвместното ни съжителство. Силно се надявам Бебо да е все така добричък занапред и по-малко палав



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано12.07.09 19:09



Включвам се и аз, за да Ви честитя хубавата новина! Съвет, за съжаление, не мога да дам, нямам опит в тази област. Като взехме предишната ни котка, детето беше на две годинки. Спяха заедно от самото начало, непрекъснато се играеха (и тормозеха) взаимно...а като порасна мацата...взе да се изживява като негова майка. При най-малкия намек за плач от страна на детето..тя се появяваше на секунда за да го мирише, целува и пр. Страшна картинка бяха

. Мисля, че няма за какво да се безпокоиш, просто ограничи достъпа първите месеци, а после...смело напред



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: la_gata_negra]  
Автор vazduharka (съобразителна)
Публикувано14.07.09 12:15




Да Ви е честита хубавата новина!
Мисля тук мога да се включа и аз.
Имаме много голяма разлика с брат ми. Естествено, когато той се роди, никой през ум не му мина да ми вземе по някакъв начин котката :) Кари, тогава беше младичка на 2 годинки. Тази моя маца, иначе агресивна към целия свят, не понасяща чужди хора, и не криеща, че не ги понася, пазеше бебето. Пазеше го....топлеше му гръбчето и не даваше друг, освен нас да се приближи дори :) Така си и порастна бебето, с котката в кошарата. Като проходи, тя се оставяше да я тормози, и за опашката да я дърпа и да се подпирпира на нея... :) Абе никакви проблеми не сме имали...
Но преди да ги запознаем изчакаме 45 дни...така е прието.

Поздрави и много усмивки!

Редактирано от vazduharka на 14.07.09 12:17.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано14.07.09 13:02



Котешките ваксини са за котешки болести. Т.е. ако решите да ваксинирате котката, то ще е заради нея самата, няма връзка с бебето (ако бъркам - някой да ме поправи, лаик съм в това отношение).
Ваксините за гъбички са нещо отделно. Макар че някои лекари ги слагат превантивно, аз лично предпочитам да не го правя. Всяка излишна намеса в имунитета бих избягвала, ако не се налага. Самите лекари са на два лагера дали изобщо има полза от тези ваксини, така че преценката пак си е ваша.
Бих залагала повече на здравето й - психическо и физическо и хубава храна.


А защо да е проблем да се подстиже котката?Много хора ги стрижат - заради жеги, заради сплъстяване и по други причини. Осигурявате си няколко месеца без косми, а коизната после отново расте.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор Maцa1 (непознат)
Публикувано14.07.09 13:59



Аз да се изкажа като докторка-напоследък излязоха проучвания,че децата отгледани от малки с домашни животни,много по-рядко развиват алергии и астма,защото имунната система на детето се адаптира към алергените.Мога да кажа от личен опит,че е вярно.Не се притеснявай от космите,от тях май наистина няма спасение.Ако котаракът не излиза от жилището,той не може да донесе в къщи инфекции,паразити и пр.и следователно ваксините са излишни.Радвайте се на котката и бебето и чакаме с нетърпение снимки





Тема Re: Котка и бебе?нови [re: bushkata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано14.07.09 14:34



за ваксините и аз съм на същото мнение, че няма значение за бебето. А за стригането - това е идеален вариант, особено в летните жеги. Зимата може да му е малко некомфортно, но нали си е вътре на топличко

при нас пострижката свърши работа за месец - почти няма косми, но след това бързо си порастна. Сега се изкушавам пак да го острижа, нищо, че изглежда много тъпо без козина






Тема Re: Котка и бебе?нови [re: bushkata]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано14.07.09 14:39



Честито, Mutzka, и от нас! Много се зарадвах на новината !
Не мога да помогна много със съвети, но май не е и нужно, защото вече има много отговори, които и на мен ми беше интересно да изчета.
По въпроса за ваксините се присъединявам към мнението на Бушката, тъй като всички болести, включени в котешките ваксини, са заразни единствено за котки. Изключение прави само ваксината срещу бяс, но тя според мене е излишна, тъй като заразяването става само ако котката бъде ухапана от бясно животно, за което вероятността е твърде нищожна.
По въпроса за подстригването и аз мисля, че ако искате, можете да го подстрижете без това на Бебо да му навреди.
Хайде, да сте живи и здрави и да се носите с лекота и без проблеми.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано14.07.09 15:26



Благодаря, Zhimi


И аз изпитвам противоречиви чувства към тези ваксини. Чудя се за ваксините протич гъбички ... Ако котката се зарази по някакъв начин с гъбички, те не се ли предават и на хората, пък особено на бебе, което още няма имунитет примерно. Аз пак ще се консултирам и с вета, че ще го умуваме пак.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: vazduharka]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано14.07.09 15:52



Благодарим


Тук и други споделиха и аз съм чувала, че женските котки развиват такова отношение към бебетата. Но ние сме с мъжкар и не знам там, дали ще се получи същото. Надявам се да се спогодят някак




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.