Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Черно коте?нови  
Автор lazarovatania (непознат )
Публикувано30.05.09 18:14



Много искахме да си имаме коте. Днес случайно на улицата от един двор изкочи едно малко, сладко мъниче ама чисто черно. Взех си го в къщи и децата много му се радват. Кръстихме го Снежко. Много е сладко. Ама все ми се въртят из главата някакви си поверия за лош късмет и т.н. По принцип не съм суеверна ама.....Дали да си го оставя или да го върна и да си търся друго.



Тема Re: Черно коте?нови [re: lazarovatania]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано30.05.09 19:17



Не обръщайте внимание на тия глупости. Точно обратното е - точно черните котки са тези, които лекуват и събират отрицателната енергия от хората.

Разбира се ако си внушите да повярвате в това суеверие, може и точно така да стане, но защото самовнушението е наистина голяма сила, а не защото суеверието е вярно.



Така че, това е, от което трябва да се притеснявате - от себе си и от това в какво ще решите да повярвате.

Аз съм гледала и дкументален филм по въпроса - черните котки по принцип са най-лековити за човека, ако мога да използвам такъв термин

Моят съвет е да повярвате в съдбата - мислели сте си за коте и то буквално ви е намерило, изскочило е изневиделица точно пред вас - предполагам, това е вашето коте и ще сгрешите, ако потърсите друго. Аз в това вярвам - в случая, в съдбата, в шанса именно то да се появи пред вас

Редактирано от Florinda на 30.05.09 19:20.



Тема Re: Черно коте?нови [re: lazarovatania]  
Автор lazarovatania (непознат )
Публикувано30.05.09 19:29



И аз си мисля, че няма случайни неща. Надявам се да ни е на късмет.





Тема Re: Черно коте?нови [re: lazarovatania]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано30.05.09 20:31



А дали хората, от чиито двор е излезнало, не си търсят котето





Тема Re: Черно коте? [re: lazarovatania]  
Автор Haunter™ (нагъл тип)
Публикувано30.05.09 20:34



Не вярвай на тия глупости, дето се дрънкат за черните котки. Котката си е котка, все едно каква е на цвят. Щом всички му се радвате, в никакъв случай не се отказвай от него. По-горре ти казаха - самата съдба ви е срещнала.

Щом е улично коте, задължително го води на ветеринар за обезпаразитяване - вътрешно и външно. Там вече ще ти обяснят подробно какво друго е необходимо.



Тема Re: Черно коте?нови [re: lazarovatania]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано01.06.09 07:40



"Две черни котки стоят на покрив. Едната казва:
-Днес е такава скука...
-Тогава да отидем до улицата и да пресичаме пътя на преминаващите - и отговаря другата"

още тук -



лично аз не вярвам, че черните котки могат да причинят нещо повече от радост и възхищение.



Тема Re: Черно коте?нови [re: Людмил Ц]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано01.06.09 14:24



Поверието е, че ако ти пресече черна котка път носи лош късмет, но ако имаш такава в къщи, това дава имунитет против лошия късмет



Don't tell me what I can't do

Тема Re: Черно коте?нови [re: lazarovatania]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано01.06.09 21:11



Аз имам черна котка и все още не ми е падала тухла на главата

Е, да, падало ми е пердето и магнитчетата от хладилника най-редовно падат, но според мен причината не е само в черната маца, и другата има пръст в тази работа

Има една руска песничка, в която се пее как нещастието не е за теб, а за черното коте. Защото колкото пъти го видят, все го пъдят, замерват и бягат от него

А за поверието - чувала съм, че за тези, които имат черна котка, е на късмет да им мине път друго черно коте.

Честита маца и дано някой не си я търси.



Тема Re: Черно коте?нови [re: lazarovatania]  
Автор Blandy (непознат )
Публикувано03.06.09 12:14



Черната котка носи късмет на къщата, пази от зли сили

. Късмета ви е намерил, не го връщайте обратно. Обичайте го и той/тя ще ви радва




Тема Тъкмо напротивнови [re: lazarovatania]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано03.06.09 16:55



само в нашата култура се мисли, че черната котка носи лош късмет.

Всеки запален по окултизма, ще ти каже, че най-добрият фамилиар (магически спътник, пазител) е точно този, който сам те намери.

В случая това коте ще ти донесе късмет. Самичко е дошло при теб и те е избрало за негов човек. Обезпаразитяваш, кастрираш (ако решиш) и си оставате приятели.

Привързва се много силно, само към човека който го храни. Аз имам една черна дивачка, енергична, щура, скоклива. Само желание за игра да имаш.

Не бих казал, че имам лош късмет.

Също така и хлебарки нямам.

И цветя много не останаха.

...

Прочее. Изчети другите теми във форума, ако намериш време.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.