Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Отвратително насилие в/у котка!  
Автор Haunter™ (нагъл тип)
Публикувано26.05.09 20:11



Малко предистория: около блока ни в кв. Иван Вазов (по-точно в едно от необитаемите мазета) преди няколко месеца се приюти една много красива котка. Женска, видима възраст около 3 години, с бяло-черно-оранжева окраска. Невероятно мило и добро същество, много доверчива, явно е свикнала с човешкото общуване. Всички от блока й изнасяме по нещичко за хапване. Идвало ми е да я прибера у дома, но вече имам коте, а повече от една котка нямам възможност да отглеждам. Както и да е, все пак не е изцяло на улицата, вечер се прибира в своя импровизиран дом (въпросното мазе, където й поставихме един стар пластмасов леген, постлан с няколко стари хавлиени кърпи). През зимата не й беше студено, защото през това мазе минават тръбите от абонатната станция. Все е по-добре, отколкото да е изцяло на улицата.

Ето и тъжната част на историята: прибирам се преди няколко дни от работа и щях да колабирам от това, което видях. Две хлапета (бих ги нарекъл две изчадия!) на по около 13-14 години бяха хванали котката, бяха я вързали с въже за задните крака и я бяха обесили с главата надолу на лоста за тупане на килими и я люлееха напред-назад, като държаха и парчета от маркучи от твърда гума, с които явно са имали намерение да я пребият! Горкото коте беше прегракнало да крещи от ужас! Ошамарих ги здраво и копеленцата избягаха, освободих котето, няма да ви обяснявам колко стресирана беше и как трепереше! От тогава не излиза от мазето, хвърляме й храна вътре, хапва съвсем по малко, пуснахме и едно канче, в което отгоре й наливаме вода, но много се притеснвам животното да не умре от преживения ужас! :(

Питам се - що за хора ще станат един ден тия келеши, що за родитли са ги възпитавали, що за общество сме изобщо! Просто нямам думи!





Тема Re: Отвратително насилие в/у котка!нови [re: Haunter™]  
Автор denii (писанка)
Публикувано26.05.09 21:03



Хубаво си ги ошамаралила, ама им е малко! Браво на теб! Добре че си се появила в точния момент. Защо не снимаш котето и не се пробваш да му намериш дом? С малко повече реклама и търпение вярвам, че може да се получи. Случилото се може отново да се случи. Че и по-лошо...Но това е действителността в БГ...



Тема Re: Отвратително насилие в/у котка!нови [re: denii]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано26.05.09 21:52



Действителността е такава не само в БГ. Айде да не се оплюваме, щом искаме чужденците да ни уважават.
Наскоро се върнах от Италия, където живее сестра ми. Гостувах й половин година. Във вътрешния двор на 4 кооперации живеят 3 котки, едната си роди бебенца преди 2 месеца. Дечурлигата, играещи в този двор убиха с камъни 3 от 5-те котенца и раниха с нож майката. Възрастна жена им се скара, а те метнаха камък и по нея. Добре че не я улучиха.
Всичко е до възпитание и манталитет. Жестоки варварства - като това на изродчетата измъчвали котаната, има навсякъде. Българите не сме по-големи отвратяги от представителите на другите нации. Страшно ми е неприятно когато някой сипе помия по сънародниците си. Моля по-кротко.
Дано стресираната котанка се оправи. Стискам палци.



Тема Re: Отвратително насилие в/у котка!нови [re: lady_bird]  
Автор denii (писанка)
Публикувано26.05.09 22:57



Ох, мале!

Извинявам се, но аз страшно много си обичам родината и сънародниците. Затова и съм още тук. Това обаче не може да ме накара да си затворя очите пред действителността. Подписвам се под думите си, че масовия българин е неграмотен, нахален, мързелив, самодоволен, подмолен. Добрите дела и добрите хора вече се срещат твърде рядко. Това е моето наблюдение и мнение. Не е приятно да плюеш народа си, но това е, което виждам всеки ден. Например вчера. Излизам от хранителен магазин. Жена върви с хъскито си. Кучето започва да се заяжда с един бездомник и драпа да го яде. Жената едва удържа кучето си да не се сбие с бездомника. Отстрани седят двама младежи, добре облечени, около 30-годишни, не хлапетии. Чувам "пусни го ма, пусни го ма, пусни го да видим малко кеч". Вместо да се намесят, да помогнат на жената както аз се засилих, макар че ме е страх от кучета, те седят сеирджийски и "пусни го МА". Това не се случва в краен квартал, моля. Е, какво - да седна и да кажа колко прекрасни са сънародниците ми ли? Може би когато си отворим очите и признаем пред себе си нещата, които не са в ред, тогава ще можем да започнем да ги променяме. Има и прекрасни хора в България все още. И прекрасни места - някои все още незастроени и незамърсени. Или останаха ли от последните всъщност? Но и първите и вторите аз лично ги срещам все по-рядко. Не знам, може и да съм песимист, но за мен нещата не вървят на добре в тази страна. Скоро гледах предаване по ТВ. Там се каза - и в другите страни има извратении, но те се случват еднократно, защото човекът поема наказанието за стореното според съдебната система.

И друг пример, за който се сетих току що. Около работата ми живее дребен дилър, който събира дечурлига пред магазина си и им продава разни боклуци. 3 пъти този човек бе пребиван явно от конкуренция. Дори във вестниците писаха за един от тези пъти. Два пъти му палиха магазина. Човекът си е съвсем добре и всяка вечер минавайки покрай магазина му виждам дечурлигата и усещам смърдящата трева. Е, когато подобни неща станат видими за обикновените хора трябва да се глупаци, за да продължим да се преструваме и да говорим хубаво за сънародниците ни.

Ще се радвам да ме обориш с факти, а не само с "неприятно ми е да...". И на мен са ми неприятни гореспоменатите неща.

Съжалявам за спама. И междудругото стилът ви много ми напомня на една журналистка, която реши да ми пише на мейла търсеща дискусия или и аз не знам какво, само за да ми сподели как се чуди защо правя нещата, които правя вместо да правя други неща и защо съм била плюела по сънародниците си, като в същото време не усетих тя да допринася с нещо за добрата репутация на държавицата ни.

Редактирано от denii на 26.05.09 23:15.



Тема Re: Отвратително насилие в/у котка!нови [re: Haunter™]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано26.05.09 23:36



Поздравявам ви за постъпката! Изроди има навсякъде, но мен лично най-много ме плаши това, че у нас т.нар. нормални хора, които никога не биха извършили насилие иначе остават тотално безучастни, когато станат свидетели на такова. И то независимо дали върху хора или животни! Така че още веднъж поздравления за това, че вие поне още не сте загубили човещината си и способността да реагирате адекватно на такива ситуации. Снимайте, моля ви, котката при първа възможност. Искрено вярвам, че щом е добричка и социална може да и се намери дом. Котето не заслужава да живее в този кошмар.



Тема Re: Отвратително насилие в/у котка!нови [re: Haunter™]  
Автор Haunter™ (нагъл тип)
Публикувано27.05.09 01:20



Благодаря на всички за добрите думи!
За denii само да уточня, че съм от другия пол, а не от този, който тя предполага...


Ще я снимам, естествено, ама за да стане това, Лиска (така я кръстихме с комшиите навремето, когато дойде при нас) трябва да позабрави този кошмар и да се престраши да излезе от мазето. Не че не можем да влезем да я измъкнем, но засега нека поседи на спокойствие, пък ако много се заседи, тогава ще му мислим.
Така и не се разбра откъде дойде Лиска, но очевидно е, че не е улична котка. Може да е изгонена, може стопанина да е починал, може всичко да е. Както и да е, това едва ли е най-важното. Засега ще пусна обява без снимка, но с подробно описание на котката и с факти от живота и с нас. Няма да спестя и последната история, пък дано се намерят състрадателни хора, които да приютят Лиска. Пак казвам - котето не е на улицата, има си засега уютно топло местенце и покрив над главта, аз и хората от блока я храниме, за съжаление никой няма възможност да я прибере. Аз и още няколко съседи имаме домашни любимци, на други децата им алергични и т.н. Но все някой ще се отзове, надявам се.
Като споменах домашните ни любимци, от входа само аз и една възрастна жена гледаме котки, три семейства гледат кучета - немска овчарка, лабрадор и йоркширски териер. Дори кучетата намериха общ език с Лиска и никога не я нападат, когато стопаните им ги извеждт, а и тя не се бои от тях. Сами си правете изводите през призмата на разказаната в заглавния постинг история...

Иначе ето снимка на моята принцеса Леа (на снимката е на 2 месеца):


Редактирано от Haunter™ на 27.05.09 02:00.



Тема Re: Отвратително насилие в/у котка!нови [re: Haunter™]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.05.09 09:57



Извинявам се за грешката, някак съм решила, че повечето състрадателни хора са от ж.пол. Заради това вашата история още повече ме радва и изпълва с надежда. Ще стискам палци Лиска да намери прекрасен дом. А в това съм сигурна. Само внимавайте когато избирате стопани (знам, че това е твърде далеч за вас в момента, но все пак да кажа), че има безкрайно много несериозни хора, да не говорим за тия дето търсят котета за храна за змии и разни други простотии.

пс. Тигровите котета са ми слабост и се радвам когато видя осиновено тигърче.



Тема Re: Отвратително насилие в/у котка!нови [re: denii]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано27.05.09 10:40



Не е нужно да съм журналист за да мисля и пиша така. Научен работник съм.
Що се отнася до безобразията в цивилизованите държави само като си спомня за онзи "сладур" който не еднократно, а многократно и в продължение на години изнасилвал родната си дъщеря и тя му раждала деца... Страшна цивилизованост, няма що. Такива случаи са констатирани в много "бели" държави.
Повече не коментирам по тази тема, ще следвам принципа "плюй и отмини".
Радвам се, че в този форум пишат и интересни, симпатични хора. С удоволствие следя мненията на на някои от тях. С още по-голямо удоволствие гледам снимките на техните любимци. Много ме радват фотографиите на невероятните котани на Людмил например.
На всички - спорен ден!



Тема Re: Отвратително насилие в/у котка!нови [re: lady_bird]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.05.09 11:53



Да, и този човек няма да излезе от затвора вече. Да предположим ли какво ще се случи с онзи, който уби двете си невръстни деца на центъра на града и подпали цялата си фамилия? След колко време ще го видим навън? Или онзи, който изнасилил една камара бабички и му дали 2 години? А той дори не помнел как почернил жените в залеза на живота им?! Или...или...достатъчно е да прелистиш вестник, за да ти се обърне корема. Когато нещо такова се случи в "онези" страни го запомняме, защото не е практика. При нас насилието над животни, над хора се превърна в такава.

Плюй и отмини...



Тема Re: Отвратително насилие в/у котка!нови [re: Haunter™]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано27.05.09 13:01



Позволих си да разкажа историята на тази нещастна душица и в друг форум с надеждата, че колкото повече хора я прочетат толкова по-голям е шансът на котето да се махне от ареала на действие на малките изчадийца. Дайте ми, моля Ви, на ЛС някакви ваши координати за връзка за в случай, че някой прояви желание да помогне. Или пък може аз да ви дам на ЛС линк към темата в другия форум и вие сам да пишете там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.