Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 09.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложба  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано01.05.09 09:09



Да взема та да ви напомня, че утре и вдругиден (2-3 май 2009 г.) ще се проведе поредната изложба в “Земята и хората”. Ще ми е много приятно да кажа лично "здрасти" на всички клубари които дойдат. (как ще ме намерите? ориентирайте се по тълпата!(ако не може да различите котка с козина и без))



Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: Людмил Ц]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано01.05.09 14:52



Ами ако има и други котки без козина?





Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: ofika]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано01.05.09 18:23



Ако има случайно и други котки без козина, то ще познаете Людмил по Радис, пък и

познаваме Людмил все пак...



Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: ofika]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано01.05.09 18:35



Ей, ама че съм и аз! Как не се сетих по-рано! ... Ми кво ще правим? Пък да вземете да питате по всички голи котки - Това ли са Софи и Радис? кофти! ...Добре, че предвидливо съм си направил таблички с имената. Значи, трябва да пише Sophia's Sky и Raddis. А ако има и други голи котки, това само би ме зарадвало!



Тема Снимки от изложбатанови [re: Людмил Ц]  
Автор DalPortaL (ALIEN)
Публикувано03.05.09 14:01








Тема Re: Снимки от изложбатанови [re: DalPortaL]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано04.05.09 20:32



Ето изложбени снимки и от мен











Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: Людмил Ц]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано04.05.09 21:24



Страхотни са! Дано радват Вас и семейството Ви дълги, дълги години. Вие заслужавате това - Вашата умереност, дружелюбност и отзивчивост много ми допадат.



Тема Re: Снимки от изложбатанови [re: Людмил Ц]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано24.05.09 20:16



Отдавна не бях влизала във форума и съм изпуснала "събитието" РАДИС!
Много готин мъжкар. Погледът му е респектиращ направо!
Лигави ли се? Изглежда сякаш е изключително сериозен...
А Софито просто си е порастнала и напълняла на коремче, или още нещо съм изпуснала?


Да са ти живи и здрави голотийките!



Тема Re: Снимки от изложбатанови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано26.05.09 08:07



Благодаря! Погледа на Радис е така да се каже бутафорен, вследствие на многото гънки на главата. Той си е излкючително добър, но като всеки мъж е малко резервиран от начало. Софи си е дебеличка, това си им е породна черта (Радис също има коремче), фигурата се подържа със сериозно хапване (кило храна стига за 3 дни). Първите им любовни занимания не донесоха чакания резултат поради една проста причина - Софи не знаеше как да застане. Към края се понаучи, но пък им мина периода. От края на февруари са в почивка, пак са си заедно по цял ден и се обичат, но без "секс". Така да се каже "не бързат", както би казал всеки родител "Вие първо си вземете титла, пък за другото има време".



Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: Людмил Ц]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано13.10.09 21:31



Кога ще е следващата котешка изложба в "Земята и хората"?

Там има промоции на Royal canin. Някой има ли представа, къде може да се закупи изгодно суха храна Royal canin?

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано13.10.09 22:10



Там има промоции на Royal canin

Това е единствената причина да се интересувам и аз кога е изложбата

. Мисля, че е на 14 и 15 ноември. Иначе изгодна цена за РК предлага борсата в Х. Димитър (Веден им е името мисля). Ама на мен музея "Земята и хората" ми е на удобно място с транспорт и мисля от там да си взема храна .



Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: MechoPuh.]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано15.10.09 09:04



Малко сте ми странни с подобни изказвания. Това означава ли, че ще си купите билетче, ще влезете и само ще си купите РК на далавера, без да погледнете котките (за едно здрасти на познатите от клуба, да не говорим). Ето тук може да научите датите -

. Теоретически може да изкарате далавера ако запишете някоя красива домашна котка. Категорията съвсем не е "препълнена", всъщност участват обикновенно само 2 котки, които си разменят двата дни "беста" и съответно чувала 15 кг. хубава храна (не само РК правят такава). Ако оставим далаверите настрани, ще ви кажа, че би било много хубаво ако в тази категория победи котка, именно спасена от улицата, това първо би било много добре за вашата кауза и второ - ще накара много хора (включително и мен) да се почувстват изключително горди. В тази връзка да вметна, че FIFe всъщност дава някакъв стандарт за домашните котки (естествено доста широк), приет е на асамблеята през 2008г., ще се постарая в най-скоро време да ви го покажа.



Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: Людмил Ц]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано15.10.09 09:31



... ако запишете някоя красива домашна котка. Категорията съвсем не е "препълнена", всъщност участват обикновенно само 2 котки, които си разменят двата дни "беста" и съответно чувала 15 кг. хубава храна (не само РК правят такава).

Може ли за невежите да обясниш какъв е този клас, при който не се изискват родословия на котките, как става записването и... ами и какво точно правят котката и собственика й (или и тук е хендлер?? или някоя по-специална думичка..) по време на изложбата.. как става оценявянето и т.н.

Извинявам се, ако въпросите са елементарни, но съм съвсем невежа на тая тема..

Редактирано от Miss Zhekova на 15.10.09 09:31.



Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: Людмил Ц]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано15.10.09 10:13



Означава точно това, което съм написала

. Миналата година стъпих за първи път на това чудо и най-общо казано не бях никак очарована. Не бих причинила на никоя котка подобен стрес. Освен това нека да си признаем, че никой не ходи на тези мероприятия да гледа обикновени улични котки. Което за мен си е съвсем ок. За всеки влак си има пътници. Да не говорим, че след това, което разказа за отношението на някои участници в изложението към животните им на миналата изложба този род хора съвсем ми паднаха в очите. Не всички, разбира се. Сигурна съм, че ти не би се държал по този начин с Радис и Софи. Много лошо впечатление ми направиха една групичка притежателки на персийски котки. Не знам от кой развъдник бяха, но по-начумерени арогантни и зле възпитани създания не бях виждала. Трудно ми е да повярвам, че изпитваха обич дори към собствените си животни какво остава за другите. Пък как бяха облечени ... Но както и да е. А познати точно от този клуб нямам. Или поне такива, които да не познавам и от другаде, че даже и персонално . Та така ... Не съм искала да засегна никой с изказването си, но за мен наистина основният стимул да посетя събитието е точно това, че има и премиум клас храни. Освен, че могат да се купят на преференциална цена си ъпдейтвам и информацията за новостите на пазара.



Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: Людмил Ц]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано15.10.09 10:52



Ще видя котките, естествено. Но въпросът ми е, за да си направя сметка, колко храна да купя на моята любимка от зоомагазина, за да и стигне до изложбата.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: MechoPuh.]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано15.10.09 12:13



на изложбата в Букурещ, на която присъствах имаше доведени 5-6 котки, напълно безпородни. на клетките им имаше надпис осиновени и хората раздаваха информация как всеки може да напарви това. информацията беше, че за двата дни през изложбата са минали около 10 000 посетители. смятам че това е много добър начин за популяризиране на въпроса, и по цял свят на всяка изложба има и такива котки. ако имате по-спокойни котки, които обичат да се показват и нямат страх от непознати хора и ситуации не виждам проблем да се покажат. тъй като конкуренция в този клас няма, най вероятно ще отидат на награждаването, където при обявяването им пред пълната зала може да се кажат две думи за това как всеки може да си вземе такава котка. въобще срещу много малко пари може да се направи една нелоша реклама.
а това кой колко е невъзпитан и колко си обича котките... не мисля че е тук мястото да се обсъжда.



Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: prAsino]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано15.10.09 14:02



Не знам с какви по-мили думи да сведа до знанието ви, че наистина не ме интересува изложбата освен по причините, които изтъкнах по-горе. Недоумявам защо го приемате толкова драматично. Иначе си мисля, че баш тук си е мястото за обсъждане и на изложителите и на другите свързани с изложбата ви проблеми. Не е никак лошо да се замислите за впечатленията, които оставяте у хората. Защото изложбата може да е или да не е мястото да се популяризира осиновяването на бездомни животни. За това съм сигурна, че ще има много и различни мнения. Но е точно мястото, където целите да популяризирате чистопородните животни и наистина е редно да не оствяте неприятни усещания в посетителите. Аз напр. останах с добри впечатления от момчето с бенгалските котки, но гореупоменатите 3 участнички успешно го тушираха и като цяло равносметката не беше положителна. Но това си е ваша работа. Може съвсем спокойно и да пренебрегнете мнението ми. Тази "кауза" ми е чужда и не мисля да участвам в обсъждането и. Писах само за да отговоря на едно конкретно питане на потребител, който се интересуваше кога се провежда.
Иначе благодарим за идеите, нооо ... може би по-скоро ще се въждържим на този етап от участия. Но кой знае ... не е изключено и да размислим по въпроса след като претеглим плюсовете и минусите. Ще се допитаме до мнението и на други съмишленици преди да решим окончателно.



Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: MechoPuh.]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано15.10.09 21:31



драматично в цялата тема е единствено последното ти мнение. аз просто реших да споделя какво видях в чужбина. и ми стана странно защо там може, а тук не... но както винаги вероятно има причини, макар и неясни за мен.
ако доброто ти впечатление от някого може да се разпави заради разказ на трети човек, когото не познаваш... радвам се че не се познаваме лично.
и никакви проблеми свързани с изложбата не се обсъждат тук. просто, колкото и да не ти се вярва, това не е бюро за обяви, а форум, където хората споделят мнение. и аз това направих. а когато се замислиш защо понякога отношението на изложителите към посетителите е дръпнато и резервирано и зададеш този въпрос публично съм сигурен че някой ще се намери да отговори. до тогава нямам никакво намерение да обсъждам този въпрос.



Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: Людмил Ц]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано07.11.09 00:37



Людмиле, има ли някакъв дневен ред на изложбата? В смисъл - кога се провежда явяването на котките пред журито?

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: ХIХ и ХХ Международна ФИФе изложбанови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано07.11.09 09:12



Ето как беше миналата изложба -

8.00 - 10.00 Вет. контрол
10.00 Откриване
10.30 - 15.30 Оценяване
16.00 Ринг - специално шоу
17.30 Определяне и награждаване Бест ин шоу
18.30 закриване

Общо взето през целия ден котките, когато им дойде реда минават през журито. Съобразно жребия всяка котка бива оценявана от един съдия. След всяка категория, те решават кого ще определят за номинация за Бест. В зависимост от котките и бързината на съдията той може да приключи по-бързо или по-бавно. Котките отсъстват една по една само в момента на оценяването. За съжаление доста изложители след това си отиват, а тези които остават обикновенно наблюдават награждаването. Най-добре е да се посети изложбата сутринта, веднага след отварянето, тогава има по-малко хора, а всички участници са свежи и с готовност ще ви отговарят на въпросите ви. На този адрес съм сложил статия "Изложбен етикет за посетители", за съжаление на английски (бях помолил на друг форум да ми помогнат с превода, но без резултат) -

.
Ние, за съжаление, ще пропуснем тази изложба, заради лични проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.