Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пикльонови  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано24.04.09 13:01



В края на миналата година започнахме ремонт в апартамента. Когато нещата напреднаха, занесохме наш Блеки при родителите на приятеля ми. Те го обожават и бяхме сигурни, че ще се грижат повече от добре за него. Както и правят. Котето остана доста време там - може би повече от месец. А там е едно глезене,едно галене и игра. Докато в един момент не ни изненада с неприятната новина, че е опикал навсякъде. Пишкал е на две от леглата и, на диванчетата в хола. Понеже стаята почти не се използва, късно са забелязали. Взехме си го обратно и беше под постоянно наблюдение дали и вкъщи ще прави така. И всъщност какво точно прави-пишка не на място, или маркира.
Дълго време си се държа съвсем прилично. Решихме, че е станало така, защото му е домъчняло за нас. В последно време често ходехме да го видим, а после ни разказваха как стоял срещу входната врата и гледал тъжно.
След това направи първата си издънка - изпишка се под една покривка. Свалих и изпрах всичко и на другия ден му слагах храна там. Чела съм, че не пишкали там, където ядат. И пак дълъг период с прилично държане.
По Великден пътувахме и отново го оставихме на родителите, но в друг апартамент. И там пишкал по малко-на дивана, килима и леглото. Вече ми е неудобно от хората


Прибрахме се ние, прибрахме си го и него. Докато разопаковах багажа, гадинката се е изпишкала в големия сак. По принцип обожава всякакви кутии, пликчета и сакове и не предполагах, че ще пишка на място, което харесва. Но уви... Решихме, че е отмъщение, заради пътуването. По принцип е много страхлив и хич не обича, докато го пренасяме от едно на друго място.
Тази сутрин изхвърлихме покривката от стария диван, който сме приготвили също за боклука. Миришеше ни, и дори да не съм видяла локвичка, съм сигурна, че и там е пишнал. Слава богу, това са стари мебели, но тепърва ще обзавеждаме и ще ме заболи сърцето, ако ми опикае нещо ново.
Не мога да разбера дали маркира или просто си пишка на воля. Как да разбера разликата? Ветеринарят ни каза, че вече отдавна е полово зрял, та дори и се е позабавил малко. Не съм сигурна, че кастрацията ще помогне, защото все ми се струва, че просто пишка. А идея си нямам как да се справя с проблема. Помощ...
Друг е въпросът, че в момента, в който дойде и се гушне в мен, или протегне лапичка към носа ми с неговото въпротително мърмяу-съм готова да му простя всички бели на света.




Тема Re: Пикльонови [re: Джaя]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано24.04.09 14:42



При маркирането опашката е вдигната нагоре и трепери, като течността се "пръска" предимно назад. Маркираното е малко като обем, мирише повече от чистата урина и на пипане е с различна консистенция - по-скоро мазно и гъсто.



Тема Re: Пикльонови [re: Джaя]  
Автор Бaлkaнcka (Бяла птица)
Публикувано24.04.09 16:45



Проследи дали котака пишка или маркира. аз предполагам, че е започнал да маркира и тогава единственото според мен спасение е да го кастрирате. Или да му намерите къща на село





Тема Re: Пикльонови [re: Бaлkaнcka]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано24.04.09 19:20



В отговор на:

Или да му намерите къща на село


Еваларката!
На улицата е по-лесно, няма да плащаш бензин.



Тема Re: Пикльонови [re: bushkata]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано24.04.09 21:41



Аз пък съм ЗА къщата на село, ако може обаче, някой и мен да ме командирова. Ще си взема цялото котешко стадо и ще ги извеждам всеки ден да пасат на полето мишки. Не държа на телевизия, но би било добре да има и-нет та да ви пращам идилични снимки да ви дразня!

Относно черния убавец, аз бих заложил на разгонка. Не е маркиране в истинския смисъл щото котьо е възпитан, ама пък като му падне пердето...



Тема Re: Пикльонови [re: Джaя]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано25.04.09 12:38



Ние имахме същият проблем преди година с нашия котак. Започна просто като пишкане по различни места в къщи долу горе по това време на година, даже малко по-рано. Всеки ден имахме по една локвичка я на леглото, я на фотьойла, я в дамската ми чанта. Вмириса апартамента. Кастрирахме го и от тогава, да не казвам голяма дума, не е пишкал повече извън тоалетната си. Така че аз препоръчвам кастрация, ако нямаш намерение да го правиш татко. После ще ви е мирна главата, а колко игриви стават не е истина. Нашичкият сякаш се върна в първите си 3 месеца и все още продължава да си е такова игриво диване.



Тема Re: Пикльонови [re: Людмил Ц]  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано25.04.09 14:32



Ама наистина е възпитан

. Като ходи по нужда в тоалетната си после пада едно зариване, имам чувството, че тунел ще прокопае.
Не съм го хващала точно в момента на пишкането, за да видя нагоре ли му е опашката и трепери ли. Но като консистенция определено си е пишкано, не по-различно. не го прави често, но достатчно, че да е неприятно.
Не сме мислили никога да го правим татко. Просто ни е мъчно, че ще му причиним болка с кастрацията. А и продължавам да не съм 100% сигурна че това ще свърши работа.



Тема Re: Пикльонови [re: Mutzka]  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано25.04.09 14:35



Аз пък мислех, че стават мързеливи и дебели след кастрация





Тема Re: Пикльонови [re: Джaя]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано26.04.09 07:11



това не разбирам с каква цел се разпространява като информация .... стават по-лакоми, но храната при домашните може лесно да се контролира ... Моя мъжки кастриран кот вече е на почти 9 години, а все още е толкова луд, че често ме изумява ... дебел е, но не мога да кажа, че е мързелив ... като започне да тича съжалявам съседите отдолу








Тема Re: Пикльонови [re: Джaя]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано27.04.09 10:00



Абсолютно грешно разбиране е това, че стават мързеливи. И аз така си мислех, но бях много изненадана като видях, че е по-активен и от малко коте, просто спират да мислят за мацки и съсредоточават енергията си в игри

И моят малко наддаде, но в рамките на допустимото. Има си специални храни за кастрати, така че и теглото отпада като проблем. Операцията също е много кратка и няма рани след това. Единственото, което остава, е да се преборим със своята собствена съвест.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.