Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 24.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Няма я вече...нови  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано22.04.09 19:14



Няма я вече нашата Мейси...
Просто си отиде ,въпреки всички наши старания да я задържим още малко при нас
Вярвам,че вече е спокойна и диша свободно...там някъде в котешкия рай...защото тук на земята и беше станало много трудно.Боже колко остаряла изглеждаше...
А после се разрових и извадих снимките-от времето когато и ние и тя бяхме млади...хубави,весели,усмихнати и игриви. Жалко ,че не мога да ви ги покажа,а може би не...това е наш спомен,скъп на сърцата ни,който ще пазим до края на дните си
Почивай в мир, красавице моя !




Тема Re: Няма я вече...нови [re: ДPaka]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано22.04.09 21:24



Милата тя! Нека почива в мир! Вярвам, че е достойна за котешкия рай!
Трудно и мъчително е да приемем, че въпреки нашите усилия и старания сме безсилни да помогнем на обичаните от нас същества...В такива моменти се чудим, защо светът е устроен така несправедливо и ни отнема най-скъпите неща...Но...такъв е живота...и той трябва да продължи за тези, които оставаме...и които винаги ще носим в сърцата си скъпи и мили спомени за тези, които са били с нас и които сме обичали...Нека те останат като светъл лъч и наш пътеводител в по-нататъшния ни живот! Нека, доколкото е възможно, не позволим на мъката да скове сърцата ни, а се помъчим топлината от споделените прекрасни моменти заедно ни дадат сили и вяра. Моменти и мили спомени, които ще помним до последния си дъх..
Още веднъж - нека почива в мир милата душица!



Тема Re: Няма я вече...нови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано22.04.09 22:38



Съжалявам за Мейси

Дано да е щастлива там, където е вече. Мъчно ми е .... много ...тя ми беше любимка ...



Тема Re: Няма я вече... [re: ДPaka]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано22.04.09 23:59



Много съжалявам. Съчувствам ти и ми се иска да те успокоя, но едва ли ще мога... Миличката, вярвам, че е щастлива сега... спокойна. Поне е имала един хубав котешки живот обичана толкова много..



Тема Re: Няма я вече...нови [re: ДPaka]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано23.04.09 09:59



Съжалявам за загубата ви, ДРака!
Нямам думи за утеха. Имате спомените си за Мейси, това е.
Дано да има мир милата й котешка душа!



Тема Re: Благодаря ви приятелинови [re: HaдяИ]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано23.04.09 11:44



за добрите думи!
Чувствам се много странно тези дни...

.По стечение на обстоятелствата тази седмица съм в къщи,т.е. бродя из стаите в които "винаги"сме били заедно с Мейси. Винаги...защото е било толкова много,че не помня животът от преди това или по-точно той ми се струва далечен и нереален. Ходя си аз из стаите,върша разни неща,а очите ми рисуват във всеки ъгъл и на всяко място някакъв спомен свързан с нея.Чувствам огромна празнота...сякаш къщата ми е станала по-широка
Приех смърта и някак спокойно, като нещо естествено защото тя беше много болна напоследък,дишаше с 1/4 от белия си дроб и поддържахме живота и с инжекции,но беше видно че той си отива от нея, така че тя просто беше изморена ...много изморена от тази борба...но до последно го обичаше живота- въпреки слепотата и частичната глухота-реагираше на отваряне на хладилника ,разтапяше се от удоволствие като я решехме и с наслада дремеше на стъпката на терасата на чист въздух. Последните дни все се натискаше да излезе на терасата,а мъжът ми се притесняваше,че ще се простуди ,а аз усещах че си отива и сякаш иска по-дълго да гледа белия свят ,птичките и всичките му хубости...
А сега ми е мъчно и празно и нелепо и нереално някак без нея...
Сигурно ще минат много дни преди да престана да се обръщам на шумове и звуци, които ми се струва че издава тя...
Човек живее с някакви "обикновени"неща във всекидневието и едва, когато ги загуби разбира,че те не са даденост и изобщо не са обикновени...
Обичайте се приятели,обичайте животинките си,обичайте живота си защото всеки ден и всеки миг са дар от Бога и нищо никога не се повтаря...



Тема Re: Няма я вече...нови [re: ДPaka]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано23.04.09 13:51



Съчувствам ти от сърце за Мейси.
Аз й бях голяма фенка. Едно време, когато помести тук снимката с яката където мацата се кокори и вика "искам и аз да си хапна" се влюбих в нея и си я записах на компютъра. Имам си място, където записвам снимки на котки - не просто защото са сладки и красиви, а такива, които са истински любимци - даващи и носещи щастие в дома, и това си личи само като погледнеш снимката.
Макар и на небето вече Мейси ще си остане голяма красавица и господарка на сърцата, които е спечелила, между които е и моето.



Тема Re: Благодаря ви приятелинови [re: ДPaka]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано23.04.09 23:55



Ей, ДРака, разплака ме с тези думи... Толкова истински...

Да можех да се отърся от ежедневното жужене и щукане за глупости и да ценя всеки миг... както си написала... де да можех...



Тема Re: Няма я вече...нови [re: Zhimi]  
Автор lospepina (momi4e)
Публикувано24.04.09 17:51



Драка, моите съболезнования.
Милата душица, мир на праха й.
Толкоква е тежко да се разделяме с лубимите ни същества.
Разплака ме с по-горния пост, колко истина в няколко изречения.
Милата си е отишла, но е оставила завинаги в сърцето ти, незабравимите спомени, заради , които всъщност живота си струва.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.