Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Помогнете, котката ми е болнанови  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано08.03.09 15:00



Ангорската ми котка и пада козината на цели парчета и остава без грам косъм под гушата на места.
Чак до кожа е на някой места.
Разбрах май че са гъбички, помогнете как да се излекуват!!!





Тема Re: Помогнете, котката ми е болнанови [re: savi_9O]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано08.03.09 16:26



По-добре не се захващай да я лекуваш сам(а), защото може да има много лоши последици. Може да са гъбички, може да е котешко акне, може да е бактериална инфекция, алергия или подкожни паразити. Пет различни болести (за които знам) с подобен симптом, които се лекуват по различен начин.
Според мен, ако не сте сигурни за причината, не я мажете с нищо, че в един момент може да стане страшно.
Единственото, което можете да направите превантивно, е да не й давате да яде и пие в пластмасови съдове, а в метални, стъклени или керамични, защото може да има алергия към пластмасата.



Тема Re: Помогнете, котката ми е болнанови [re: Zhimi]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано08.03.09 21:04



За сега не я лекуваме с нищо, ще извикаме ветеринар да я прегледа и да каже какво и е! Тя не яде в пластвасови съдове, в метални яде попринцип!



Тема Re: Помогнете, котката ми е болнанови [re: savi_9O]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано09.03.09 09:16



Пиши след това какво ви е казал ветът. Стискам палци на маца.



Тема Re: Помогнете, котката ми е болнанови [re: Zhimi]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано13.03.09 18:44



Ами не сме я водили но ходихме при ветеринара да го питаме, казахме му симптомите и той каза че има многооо такива подобни болести с опадване на козината и като начало каза да я пудрим с едно против въшки и паразити - бял прах някакъв. Мисля че няма да и помогне защото не е от това ама...
все пак да видим резултата!



Тема Re: Помогнете, котката ми е болна [re: savi_9O]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.03.09 19:56



има многооо такива подобни болести с опадване на козината

И защо започвате да губите времето си? Че и парите си?

пс. Чудя се защо в България хората толкова трудно ходят с животните си на доктор. Отиват сами при вета с описание на болестта, но без котето. Че дори и в спешни случаи отиват трудно. Всъщност май знам защо, но пак ще бъда нападната. Вярно е май, че българите сме мързеливи...за жалост...

пс. Кожните болести са много наистина и изикват по-упорито лечение. Ако то се забави логично заболяването се задълбочава.



Тема Re: Помогнете, котката ми е болнанови [re: denii]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано13.03.09 22:03



Ами виж то не зависи от мен, аз бих искал но родителите ми, баба ми и дядо ми не искат. Колко пъти да им казвам вече, добре че беше брат ми да реве цял ден че поне и без котето да отидат, аз уча в друг град такаче ме няма в къщи през седмицата и немога да помогна, но ако е зависело от мен да съм я завел на момента!



Тема Re: Помогнете, котката ми е болнанови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано01.04.09 00:33



Ето я и радостната новина, нашата котка вече се възстановява, покарват и нови косми и с всеки ден растат все повече и повече. Ще се оправи





Тема Re: Помогнете, котката ми е болнанови [re: savi_9O]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано01.04.09 23:44



Много се радвам за вас. Благодаря ти, че писа за да разберем... Гушни я и я целуни от мен!



Редактирано от Живoтинka на 01.04.09 23:44.



Тема Re: Помогнете, котката ми е болнанови [re: Живoтинka]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано02.04.09 12:25



Ок, нямаш проблеми! Дори забелязвам че е бременна и сега обикаля по двора и търси местенце за котенцата






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.