Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 30.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гризане на кабелинови  
Автор i__n__a ()
Публикувано11.03.09 17:13



Котката ми явно доста си пада по кабели. Гризе всичко наред. В чудо се видяхме. Дайте идеи как а я отучим от това. Положението вече е много сериозно.





Тема Re: Гризане на кабелинови [re: i__n__a]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано11.03.09 19:10



Контрол, много пръскане с вода и пошляпване по нослето



Тема Re: Гризане на кабелинови [re: Tapaлe Ж]  
Автор i__n__a ()
Публикувано11.03.09 23:01



Контрол - трудно, тъй като по цял ден е сама вкъщи и си гризе на воля. Пошляпване... и сериозен бой не помага. След 2 мин пак си прави каквото иска.



Тема Re: Гризане на кабелинови [re: i__n__a]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано12.03.09 09:22



Има едни неща, кабелни канали май се наричаха. Могат да помогнат да скриете поне определена част от кабелите и няма да може да се докопа до тях.



Тема Re: Гризане на кабелинови [re: i__n__a]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано12.03.09 09:38



В зоомагазините продават едни тънички "кокалчета" за кучета, които представляват навита на спирала много твърда кожа - те са им приятни за гризане, защото миришат на кожа и могат да отвлекат донякъде вниманието.
Иначе изключвате всичко, което позволява да бъде изключено от контакта преди да излезете от къщи. При нас гризането на кабели беше временно явление, така че, надявайте се по-скоро да отмине от само себе си.





Тема Re: Гризане на кабелинови [re: Zhimi]  
Автор i__n__a ()
Публикувано12.03.09 09:56



Изобщо си нямате представа що за котка имам. Това не е котка! Имала съм много котки, повярвайте ми. Такова чудо не съм и сънувала. Първо - гризе всичко. Просто кабелите няма как да ги скрием. Всичко, което може е прибрано в кабелни канали, но все пак остават отвън много други кабели. Говоря ви кабели за компютри, интерент, китари, колонки - всичко е изгризано, защото няма как да се скрие, доколкото можем сме ги прибрали. Освен кабелите гризе и всичко останало, което става за гризане - книги, списания, чехли. Най-много страдам за една готина нова дамска чанта, която направи на решето. Играчки има вече 1 млн. (то за нея всичко е играчка), но нищо не може да и отвлече вниманието.
Същото е и с драскането. Купихме и драскалка - Супер! Много я кефи! Постоянно виси на нея или я драска. Да, ама и мебелите са супер за драскане...та си ги редува... малко по драскалата, после малко по мебелите...
Мъкаа....


Пропуснах да поясня, че котката е сиамка на 1 година и 4 месеца. Имаме я от 2-месечно бебе и винаги си е била такава откачалка. По характер изобщо не прилича на котка! И не подлежи на никакво възпитание! Каквото иска, това прави. Кротна се за малко само като си счупи крачето (това е друга история). Месец след това лудееше на 3 крака с външна екстензия на четвъртия крак + 2 плаки вътре в него.
Абе, хора, тази котка като я качим в колата, за да я водим някъде е супер щастлива. Не позлваме дори клетка. Вземам я в ръце и я слагам в колата и тя си умира от кеф. Залепя се на стъклото и оглежда всичко супер любопитно. Като куче! А хората се блещят като спрем някъде и видят това коткокуче в колата.
Много се отплеснах...
Между другото вчера взех някакъв нов (за мен) отблъскващ спрей. Очевидно не го понася. Напръскали сме всичко. Ще ви кажа, ако има ефект. Стискайте палци!



Тема Re: Гризане на кабелинови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор i__n__a ()
Публикувано12.03.09 09:59



Няма как да се скрият всички кабели.

У нас сме "техническа нация" и кабели колкото щеш.



Тема Re: Гризане на кабели [re: i__n__a]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано12.03.09 10:10



И моята по едно време дъвчеше кабели, бях и купил от железарията един метър кабел доста дебел и и го бях оставил за играчка..

А за драскането - моята е почти на две години, по принцип драска малко и си ползваше драскалката но уви - в последно време е решила че най-подходящ за драскане е гърба ми.



Тема Re: Гризане на кабелинови [re: i__n__a]  
Автор Maцa1 (непознат)
Публикувано12.03.09 10:41



Как се казва спреят?Моето диване от спрей не се впечатли изобщо-аз пръскам и кихам,котката дере.Кажи вашия да го пробвам.



Тема Re: Гризане на кабелинови [re: Maцa1]  
Автор i__n__a ()
Публикувано12.03.09 12:09



Спреят е на Beaphar. Специално за котки. Не помня как се казваше, ще видя довечера. Видях, че се внася от "Миазоо". 100 мл - 12 лв.
Като пръснахме, котката изръмжа и избяга далече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.