Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Издънихме се! Проблем със зъбитенови  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано22.02.09 18:36



Тоти има зъбен камък и то според мен сериозен. Устата й вони на умрели лебеди, а тя обича да ни целува непрекъснато. Прегледах й зъбките и положението не е розово...Четох всичко, което намерих днес в нета и почти навсякъде пише, че само лекарска интервенция би оправяло нещата (наркоза и почистване). Някой да се сблъскал с този проблем?
Ние се храним комбинирано със консерви на гурме и гранули. Цял ден има храна в купичката. Явно сбърках и начина й на хранене не е правилен

. Сега и купих на РК за зъбен камък, но се чудя, дали да спра консервите и другите гранули и да я храня само с нея...или...уф, тя е толкова капризна, че на третия ден ще откаже да се храни...(обича всеки ден да или през ден да й се сменя храната, не обича да повтаря ). Ако някой може да ми препоръча нещо, ще съм благодарна. Ще се консултирам и с вета, но засега...



Тема Re: Издънихме се! Проблем със зъбитенови [re: la_gata_negra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.02.09 18:47



На мен също ми е голям проблем зъбния камък. Моите са на 6 год. (дай Боже ще ги направят това лято) и зъбките им са бели, не им миришат устите, но знаеки на първия ми сиамец колко зле беше положението само на 9 години когато беше...Мога ли да попитам твоето коте на колко години е и колко пъти на ден е хранено с пастети? Пастети и консервите са основен причинител на зъбния камък. Моят личен съвет е, че трябва да го заведеш, за да го махнат. В противен случай при сиамеца ни започна разваляне на зъбите един по един, придружено с ужасна воня.

Пс. още един съвет - РК и Хилс имат няколко вида храна за зъби. Едната е лечебна от вет серията, другата е за профилактика. Според мен първата е за вашия случай. Когато взех Сиси зъбите й бяха доста зле. След година хранене предимно с гранула висок клас преди седмица когато я заведох на доктор го помолих изрично да погледне и зъбите й. Каза, че единственият проблем с тях е, че са изпочупени, долни няма, а кучешките й са наполовина счупени.

Редактирано от denii на 22.02.09 18:49.



Тема Re: Издънихме се! Проблем със зъбитенови [re: denii]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано22.02.09 18:56



Тя е на три години. Всеки ден яде пастети и консерви на гурме+гранули в двойна купичка и сама си ги редува. Тя обича само консерви на дреби късчета или пастет. Голяма глезла е. От малка е така. Сега ще й спра всичките и ще я оставя само на гранули. Дано има резултат. Днес взех тази на РК за проба, да видя дали ще я яде....хапна в интерес наистина...ще видим по-нататък.



Тема Re: Издънихме се! Проблем със зъбитенови [re: la_gata_negra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.02.09 19:16



Млада е за зъбен камък. Може би си има предразположеност. Говори с вета да ти препоръча ЛЕЧЕБНИТЕ ЗЪБНИ гранули, а не тези, които са за профилактика.



Тема Re: Издънихме се! Проблем със зъбитенови [re: denii]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано22.02.09 22:10



Ще говоря с вета още утре. А мислиш ли, че е разумно отведнъж да й спра консервите? Ти твоите само с гранули ли ги храниш? Не знам, как ще реагира моята на наложена диета...

. Винаги съм мислила, че консервите са по-полезни и затова ги комбинирах, ако знаех, че ще води до това....



Тема Re: Издънихме се! Проблем със зъбитенови [re: la_gata_negra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.02.09 22:15



О, не, изобщо не ги храня само с ганули. Невъзможно е! Дори преди 6 години когато бяха малки и когато не бях изобщо в час с РК и класовете храни ядяха много консерви - и то Дарлинг и т.н. Мисълта ми е, че може да имате предразположеност. Колежката ми например е с 5 години по-млада от мен и има ужасни проблеми със зъбите, докато аз пуша, не се храня добре, сирена и млека изобщо не ям, а не съм ходила на зъболекар от години. Пастети им давам горе долу през ден или два. Примерът със Сиси ти го дадох с мисълта, че според мен редовното даване на вискокачествена храна води до намаляване на зъбния камък. така мисля, не знам, не съм вет. Имаше тема в дог посветена точно на зъбния камък. Говори с вета и по отношение на пастетите. Не мисля, че трябва да ги спираш. По-скоро вместо нормалната суха храна й вземи лечебна за зъби, ако я яде. Моите не я ядат, нито лечебната, нито профилактичната.



Тема Re: Издънихме се! Проблем със зъбитенови [re: la_gata_negra]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано23.02.09 00:46



Месо с кокал - например добре сварени пилешки шийки, събите ще се изчистят идеално а заедно с това няма да се наранят и венците.. Сухата храна не е достатъчно твърда за да махне зъбния камък - много е трошлива, освен това с всичката хидрирана мазнина само подхранва бактериите които и без това живеят в камъка - за консервите пък няма какво да гоорим.

Важното е да гризе и чупи кокали.



Тема Re: Издънихме се! Проблем със зъбитенови [re: la_gata_negra]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано23.02.09 03:29



И ние имаме подобен проблем. Ръбаме си РК вет серия Дентал. Ама не с голям ентусиазъм щото тези големи парчета трудно се гризат. Според вета има голям ефект. Освен това слагам във водата (само трапезна пием) aquadent на Вирбак. Може да опитате и с това

фирмата е ясна. За шийките и аз съм чувал, но моите гевезета не ядат месо (те нали не са котки, сигурно са вегетарианци). Консерви получават само за награда, по малко и на последък само рекавъри на РК (цената същата, но затова полезно, натъпкано с витамини и минерали).

Редактирано от Людмил Ц на 23.02.09 03:31.



Тема Re: Издънихме се! Проблем със зъбитенови [re: Людмил Ц]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.02.09 09:47



Не случайно са големи денталните гранули





Тема Re: Издънихме се! Проблем със зъбитенови [re: la_gata_negra]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано23.02.09 09:57



И Мони има същия проблем - хем двамцата с Арчър ядат едно и също, но Арчър слава Богу няма проблем. На Мони зъбките са станали много жълти и доста му мирише устичката. Та съм решила да му поръчам ето


Нов продукт е, в сайта има още 1-2 подобни продукта - ще ги разгледам и ще се консултирам с вета. Ако искаш поразпитай и ти за тях




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.