Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 28.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Малко петъчен смях - тема за писанчовцинови  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.02.09 16:53



Нали съм си филолог, да му се не види, и от време на време се замислям за произхода на някоя дума. Та днес се сетих за думата "писАн"... и осъзнах, че макар да имам двама котаци, тази дума важи само за единия. Замисляли ли сте се откъде идва тази галена дума? Според мен идва от "пИсан"... и по тази логика наш Геле не е никакъв писанчо... с тази скучна бяла козина и само две тъмни петна и тигрова опашка. Но пък е коте за гушкане.

Джеси е истински писан, ама пък не дава да го гушкат...
А доколкото съм виждала снимки на "клубните котки", май повечето са си истински писанчовци.
Е, поздрави от нас и най-вече от не-писанчото Геле.



Тема Re: Малко петъчен смях - тема за писанчовцинови [re: denny]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.02.09 17:45



И един тотално размазан от кеф не-писанчо:





Тема Re: Малко петъчен смях - тема за писанчовцинови [re: denny]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.02.09 20:30



Хехе, много сладурско

И ние правим така, явно им е голям кеф



Тема Re: Малко петъчен смях - тема за писанчовцинови [re: denny]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано20.02.09 21:42



Леле, ама как се е размазал само... искам да го намачкам това коремче... Много обичам да гушкам сънени писанчовци... или (не)писанчовци... Сутрин с наш Лео докато ми изстива кафето така сладичко се гушкаме в леглото, че на няколко пъти щях да се приспя и да се успа за работа... в последния момент се усетих...





Тема Re: Малко петъчен смях - тема за писанчовцинови [re: denny]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано21.02.09 00:02



Да добавя и аз (въпреки че нямам нищо общо с филологията) - научното име на пИсан е Felis silvestris catus или само Felis catus. Тези от вас които нямат преставител на catus (поне един) могат да четат тука -

. Научно доказано е, че ако оставите котките да се размножават естествено, то след време всичките ще бъдат таби, тоест такива:



така, че смятам, всички котки които имат поне малко от "оригинала" могат гордо да се нарекат ПИСАН (ПИСАНА)!



Тема Re: Малко петъчен смях - тема за писанчовцинови [re: Людмил Ц]  
Автор terra6 (непознат )
Публикувано21.02.09 00:18



ето ги и моите писани

, две от тях издебнати в сладки пози. Е как да не са писани ...









<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от terra6 на 21.02.09 00:24.</EM></FONT></P>

Редактирано от terra6 на 21.02.09 00:25.



Тема Re: Малко петъчен смях - тема за писанчовцинови [re: terra6]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано21.02.09 02:28



Двечките чернушчици са прекрасни! Ей, като гледах сега бебешките снимки на Минчето, си припомних какво беше като я намери, как я беше дала на някакво момиче и след това си я взе обратно, защото не можеше да спиш от притеснение и мъка, и после като падна през прозореца.... Чак мога да ревна, от умиление и щастие....

Да сте живи и здрави и с много силна любовна връзка!



Тема Re: Малко петъчен смях - тема за писанчовцинови [re: denny]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано21.02.09 02:37



И за Джеси, благородният лаконичен разбойник, се сещам като избяга за месец ли беше или повече, каква драма...

И аз имам едно Геленце тука - беличък, с две черни петънца и черна опашка с бели косми... ТАКА НАРЕЧЕНОТО КОТЕ ОТ КАФЕМАШИНАТА. През летните горещини един чичка нарочно го заключил в кафемашината си и два часа мауках, докато накрая го евакуирах през отвора за чашите... Излезе едно чисто кафяво котенце. От бебе си вре гагата навсякъде, де, искам да кажа.... Да сте живи и здрави и главният милвач да отделя повече време за най-същественото си занимание на този свят, а именно - да милва Геле и Джеси!



Тема Re: Малко петъчен смях - тема за писанчовцинови [re: Mutzka]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.02.09 09:05



Голям кеф им е, да, ама е още по-голям, като се тръшнат върху някого. На Гелето му е редовен номер - сутрин вие по-гръмогласно от сирените на втори юни

, докато не ме събуди. И като ме събуди, се тръшва върху мен, ако съм още в леглото, и заспива така. А лично за мен наистина няма по-сладурска гледка от котка, "размазала" се по този начин.
ПП. Твоят Бебо е абсолютен сладур, видях снимките, които беше пуснала, а и новата снимка от подписа ти е... просто разкош. И много умно гледа, за разлика от наш Геле. Идва ми да го намачкам.



Тема Re: Малко петъчен смях - тема за писанчовцинови [re: Живoтинka]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.02.09 09:08



То това си е специалната му поза за мачкане.

И аз обичам да гушкам сънени котешки екземпляри /те не обичат, ама кой ги пита /. Ние с Гелето сутрин си пим кафето заедно, нали е коткочовек.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.