Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За феноменът "препикано мушкато"нови  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано18.02.09 21:33



Е, не е мушкато, но си е стопроцентово препикано

Онзи ден изскубах старата котешка трева от саксията и посадих чисто новичка.

Вчера, както си седя пред компютъра, виждам, че Шатци е заела странно позната поза в близост до саксията. Ужасена какво прави, се доближих, и се оказа, че не е до, а върху саксията, и си пишка най-спокойно нашта хубавица Колко пъти го е правила там само тя си знае

Искам да ви питам дали приказката за "препиканото мушкато" е вярна. Демек тревичката има ли шанс да порасне въпреки всичко. Според мен ако е вярна, то тогава половината градини не биха имали никаква нормална растителност, нали?



Тема Re: За феноменът "препикано мушкато"нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано18.02.09 21:46



Ако я премиеш почти веднага с моного вода така че да тече отдолу ще поникне.. ама ако го е правила доста пъти трябва да смениш пръстта, да измиещ саксията и сложиш нови семена. Иначе няма как



Тема Re: За феноменът "препикано мушкато"нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.02.09 22:11



Ох, това Шатци....

Сама не знае какво си причинява.

Припикала ли е или направо се е изпикала вътре в саксията? Тя не е ли малка за дебелото й дупе?



Тема Re: За феноменът "препикано мушкато"нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано18.02.09 22:56



ми тя маймуната е свикнала да пика на тревичка, пък е твой проблем, че нямаш двор

според мен от тази трева нищо няма да стане, ама може и да почакаш малко :)






Тема Re: За феноменът "препикано мушкато"нови [re: denii]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано19.02.09 08:46



Направо си се изпишка маймуната малка. А саксията си е доста голяма.

Аз преместих саксията в другата стая с цел тревата да поникне и чак тогава да им я върна в стаята, обаче сутрин като им чистя тоалетната и ги пускам в другата стая. Шатцито тази сутрин пак се качи в саксията и започна да рови

Успях да я махна навреме, та се изпишка в тоалетната си, но пък имаше доста пръст по пода на спалнята

Това детенце трябва да се учи на обноски май. Глупчо малък



Тема Re: За феноменът "препикано мушкато"нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано19.02.09 12:02



Ех, блазя им на тези, дето могат да гледат котки и цветя едновременно! Аз съм обречена само на първото, но не съм недоволна. Няколко правила спазвам, за да опазя малкото цветя, които имам, дори и на балкона.
Първо, никога не оставям голямо пространство свободна пръст в саксията. Ако растението е малко на ръст, отстрани в празното пространство забучвам някакви дълги предмети - например коктейлни сламки, да не може да се чучне там. Или ги слагам по краищата на саксията, като венец- ограда. Ако е голямо растение, което вече е запълнило саксията, няма страшно.
Едната опасност е от опикаване, другата е от изгризване на листата. Кой ги знае какви растения дъвчат, говедцата. Знам, че не обичат силно миришещи растения, например мушкатото не го обичат. Също и петуниите на балкона. Така ми отиде зян едно чудесно Дърво на живота, подарено ми вече като голямо и много разклонено, всяка сутрин намирах листенца (а толкова са му дебели листата!) със следи от зъбки. И то просто си увехна, милото и умря. Имах чувството, че и растенията имат душа и от този дискомфорт котешки, просто си увяхват. Същата съдба ми постигна и един разкошен Антуриум, цъфнал, пак подарен ми голям. Успях да спася няколко издънки, дадох ги на съседката ми, сега там Антуриумът цъфти в целия си разкош.
Бях поставила на един висок прозоречен перваз един остатък от коледна звезда - за разсаждане. Сутринта намирам тази звезда на земята, тоест част от нея - само саксийката, голямо количество пръст разсипана на пода, и върху нея с удоволствие двама-трима си свършили работата. Ами то това удоволствие - прясна хубава пръст, къде ще намериш другаде?
Събрах пръстта, измих я с течаща вода през нея, намерих звездичката с корена, пак я засадих, сложих я в красива кошничка. На другия ден намирам всичко така, както си е, само звездата с корена се търкаля на пода, а саксията пак мирише. Почти хирургическа операция.
Може би само кактуси не биха яли, ама като не обичам кактуси...
Ако някой може да ми препоръча цвете - стайно, до което котки не обичат дори да се приближават, ще му бъда много благодарна.





Тема Re: За феноменът "препикано мушкато"нови [re: Gatofilla]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.02.09 12:29



Рижко много обича кактуси. Носи ги в уста насам натам, а пода пълен с бодли

Честно ви казвам....



Тема Re: За феноменът "препикано мушкато" [re: Mor-Rioghain]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано19.02.09 12:53



Можеш да изрешеш кръгчета от картон с диаметъра на саксията и да ги поставиш върху пръстта. Така няма нито да рови, нито да пишка предполагам. Аз така в началото още отказах Бебо да ми рови в саксиите и сега нямам проблеми, освен някое изядено листенце

Zhimi може да се включи със снимков материал. Тя скоро беше показвала в някоя тема такива картончета, само че не мога да намеря темата сега



Тема Re: За феноменът "препикано мушкато"нови [re: Mutzka]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано19.02.09 14:33



Хм, добра идея. Ще го пробвам довечера.





Тема Re: За феноменът "препикано мушкато"нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано19.02.09 15:18



Ха, изнамерих темата и си позволявам да покажа снимките вместо Zhimi






Редактирано от Mutzka на 19.02.09 15:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.