Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:07 19.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: papyy]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано23.02.09 21:23



Папи, не знам дали да се съсредоточа върху поведението й, което от ден на ден става все по-девиантно, или върху кастрацията, която правим от 5-6 месеца насам. Една кастрация сега просто ще я довърши. Съвсем различно коте е, едно такова стреснато и унило, пази се от мен, отчуждава се и полудява... Вече се усеща ясно. Преди просто се чешеше и пръскаше стените с кръв. Сега е като сянка. Няма доверие в мен, в никого. Стряска се и ходи по ъглите. Това ме убива. Преди беше най-забавното и откачено коте, с огромно самочувствие, пъргав ум и невероятна податлиеост към комуникация.

Някой има ли опит с Фелиуей, котешки феромони синтетични? снощи четох малко за този препарат.

Папи, вчера капнах в ароматна лампа по 2 капки лавандула и розмарин и една миниатюрна капчица розово масло. Раянка се настани върху кутията на компютъра, възможно най-близо до лампата. Мислех, че й е приятно. В един момент почна да кашля и едното си око още го държи почти затворено. Сигурно трябваше да сложа лампата някъде далеч от нея ...

Мисля да опитам с феромони. Сякаш всяко съприкосновение с етерични масла до този момент й се отразява изключително зле.
Просто не искам да сгреша с кастрация точно сега. Не мога да се доверя на ветовете за това. Утре след работа ще я заведа и ще искам да я видят на видеозон за всеки случай, освен другите неща, за които ще говорим...



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.02.09 21:29



Ако казваш, че е като сянка, защото е отслабнала кастрация сега наистина ще я довърши. Да не е стрес от многото животни? Колко са те у вас всъщност? Сузи например също много се стресира затова сега когато отново върнах Сиси започнах вечер за 1 час да затварям малките и Сиси в другата стая и разигравам Сузи. Тя играе, радва се на вниманието ми.

Другото, което ми хрумва да я дадеш някъде временно където няма други котки? Тя има ли някаква привързаност към някое коте, с което да спят заедно, да се ближат?

И аз като един абсолютен лаик, покрай д-р Хаус постоянно мисля за автоимунните болести? Питай вета за нещо такова...



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: denii]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано23.02.09 21:56



Ще питам ... Дени, и аз днес за това си мислех - да я дам на някого за известно време, но е невъзможно. Тя обичаше всички други (останалите четирима) преди, ближеше ги грижовно. Е, Бухала не го обича баш, но го уважава, защото е вождът ни. Възможно е нещо да се понамества йерархията им в момента, защото двамата малки пораснаха и единият е такъв пейзан, в момента е разгонен и налита на Абсолютно всичко, просто се мята. И предпочита да се мята на Бухала. Затова стои затворен. Нойчи, който е кастриран, също предпочита Бухала, и се люби с нея, само един-два пъти с Раяна. Раянка сигурно ревнува и се чувства пренебрегната.
Ще прочета още за този Фелиуей и ще се опитам да потърся в други форуми дали някой го е ползвал. Освен това, вчера прочетох, че когато има някакъв такъв проблем и повече котки, обикновено се кастрирало не това животно, което трябва, за да се разреши въпроса поне на първо време. Аз уж си имам план за кастрацията на всички, обаче като прочетох това, съвсем запецнах някак. Сигурно планът ми е грешен и почвам да се заплитам и обърквам ужасно и да се въртя в някакъв омагьосан кръг.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.02.09 22:01



Виж, аз бих кастрирала, но само ако е здраво животното. Нещо като с ваксините. Защо? Защото все пак това е стрес за него, важно е да може да го преодолее по-лесно, а ще може да го направи само ако е здраво.

Аз лично какво бих направила на този етап ако бях на твое място - щях да се опитам да й осигуря максимално тишина и спокойствие (явно е супер стресирана, за да се крие и да ви избягва), щях да я галя тихо и лекичко без натиск, да усети любовта и ласката ми. Възможно е всичко това да е някое зловещо котешко заболяване. Перитонита например започва с депресия при котките и висока температура. Панлевкопенията също. Май беше писала, че сте й правили кръвни изследвания. Ако всичко в здравословен план изглежда добре, то тогава опитай да я изолираш от останалите, затвори ги някъде, нека не я тормозят.

Жал ми е така като разказваш как пръскала кръв....някакъв ад трябва да е. Дай й спокойствие и тишина и дано се възстанови скоро!



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано23.02.09 23:33



Уж казват че нямало точно феромони но пък имало ефект.
Другия вариант е да пробваш с спрей за игра - този с коча билка, моята като го надуши и ляга на земята и се въргаля 10 минути.

Имаш ли как във вас да разделиш двете женски и двете мъжки в отделни стаи?



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: denii]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано23.02.09 23:44



Тъй като, ако се съди по медикаментите, от които има подорбение, става въпрос за алергия, (макар че не е известно към какво) и ако се съди по поведението, алергията е комбинирана със стрес, присъединявам се към мнението на Дени - две неща могат да подобрят състоянието - първото е да й осигуриш максимум спокойствие. Второто е подходяща за такова състояние диета - зная, че има такива храни, макар да не зная точно какви трябва да бъдат.
А третото е да дадеш на себе си повече спокойствие и вяра, защото твърде е възможно ти да си източника на стреса по схмата: Ти си стресирана защото не можеш да помогнеш на Раянка, а Раянка е стресирана, защото усеща твоето отчаяние. Все пак не забравяй - доверието, което има в тебе, за котето е най-важното нещо - това, което го крепи, това, което може да му помогне да се пребори - ти си неговата майка, източника на спокойствие, сигурност и нежност. Така че, ако и двете сте в стрес, трябва най-напред да се справиш твоя...





Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано23.02.09 23:55



Аз съм ползвал Фелиуей и честно казано не съм почувствал промяна. Но и аз исках доста - да мине разгонка на две котки. Ползвах го като ходихме на изложба, но Софи по принцип си е спокойна. Така че можеш да пробваш но не очаквай чудеса. Възможно е промяната на поведението да е от кожния проблем, а не обратното. Днес говорих с ветовете, оставих адреса, казах че е спешно. Утре ще мина пак, ако не са имали време, може да взема да ти ги пратя аз. Дано да има полза! Силиконовите калъвки се слагат на отрязани нокти, така се напасва размера и издържат повече.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: Zhimi]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано24.02.09 00:06



Не съм спец, но не бих заложил на алергията. Ето, например, моя колега го лекуваха за алергия дълго време, почти беше спрял да яде, не можеше да спи, особенно като беше по-топло. И едно нищо и никакво чаено дърво(и то за ветеринарна употреба) го оправи набързо. Нормално е да има резултат по време на самото лечение, защото препаратите подтискат сърбежа, но не лекуват. Това, разбира се, е мое мнение, на човек некомпетентен.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.02.09 00:58



В допълнение към Джими - храната наистина е много важна. Има храни за алергии и на Хилс (към които от личен опит имам малко повече уважение отколкото към РК) и на РК. Те са силно хранителни, предназначени за усилване на имунната система, от което има нужда в момента котката. И понеже имам опит с поръчване и недоставяне на подобна храна в нашия град, мога да ти пратя от София, стига само да се каже коя ще е най-подходяща. За 1 ден и ще е при теб.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: denii]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано24.02.09 08:44



Били яде само и единствено Сензитив на КасаФера. Не понася на Хилс, а пък за РК да не говорим. Никога не е хранен с консерви или мека храна, домашна също никога. Ветеринарната диета на РК и Хилс не я близна, стоя гладен 3 дни и се предадохме и го нахранихме с Каса Фера с пуешко.
РК хипоалергеник е с декстурирана соя като белтъчини, Говорих с вет, който е вносител, не му помня името, не искаше да си признае, но на изложбата разговаряхме, а се оказа, че ме познава като хуманен лекар.
Хилс хипоалергеник също е на соева основа. По принцип декстурираната соя се препоръчва като доставчик на белтъчини при алергия, но има и изключения.
Пилешкото е много по-алергизиращо от заешкото и пуешкото и от соята. Най-диетичното месо се води пуешкото...
РК хипоалергеник и Хилс хипоалергеник се водят ветеринарна диета и може би не се предлагат в магазини за котешка храна.
Чувам за някакви други храни с ветеринарни диери, но нямам лични впечатления.
Ние нямахме никакъв келепир от Фелиуей.
Аз слагам за нас аромалампа, не за котарака

. Далече от него.
Според мен ,а съм специалист в девиантното поведение, има промени в него. Дали се дължат на заболяването или обратното? Трябва да се изключи алергията или диагностицира със сигурност!
Всъщност нека изясним какво е това алергия.
Алергията е силна защитна реакция към безобиден агент. Причинители са акари, полени, битови химически препарати, ужилвания, хранителни алергии и други. Лечението е симптоматично и отстраняване на агента. За диагностика се прилагат кожни тестове, и кръвни тестове. За Били -космато животно кожните тестове ? Не му направиха кръвен тест, не знам възможно ли е при ветеринарните практики. И при хората ги прилагат сравнително рядко може би са скъпи?! Лечението е с антихистамини, бета-2 симптомиметици, кортикостероиди, адреналин и хомеопатични лекарства. Има ветеринари- хомеопати. Аз съм от по-старата терапевтична школа и нямам доверие в хомеопатията, може би е и въпрос на специалност.
Желая оздравяване и добри дни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.