Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Счупен таз и прещипани нерви?  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано04.02.09 22:01



Предварително казвам, че това НЕ се отнася за моите котки. Те са си живи и здрави (като изключим одрасканите нослета и другите невидими драскотинки... Нали все още се приобщаваме

)

Става въпрос за котето на една позната Паднало от покрива на кооперация на 4-5-6 етажа, и аз не знам колко. В Анимо са го снимали и казали, че му е счупен таза и има прещипани нерви Лоша работа...

Ще го оперират, разбира се, но исках да чуя дали знаете за подобни случаи. Възможно ли е да се въстанови напълно след подобно нещо? То всичко си зависи от сложността на операцията и сериозността на травмата, ама все пак



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано04.02.09 22:31



Как се установяват прещипани нерви?



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.02.09 22:32



Мале, изкарах си акъла!

Милото много се е пребило

Има ли чувствителност в крайниците? Движи ли се?



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: denii]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано04.02.09 22:47



Да, има чувствителност в крайниците. Те още вчера (тя вчера е паднала) са проверявали има ли чувствителност, като са щипели лапичките й и казват, че имала чувствителност. Но вчера не е стъпвало на задните си крачета. Днес май изобщо не са го пускали да ходи където и да било.

А това за прещипаните нерви не знам как са го установили, но днес след снимката са го казали





Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.02.09 22:54



Ох, ми той и Роби имаше чувствителност като го щипеха, но си остана инвалид. Може би с много раздвижване, физиотерапия и там подобните неща....Счупен таз е много сериозно. Като при хората, знаете. Кошмар!

Стискам палци? Младо ли е котето?

Напомни ми за нощта, когато падна Сузи от 9 етаж. Когато я взех ходеше с дупето напред, някаква ужасна гледка.

Дано се оправят бързо!



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: denii]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано04.02.09 23:01



Младо е, да. На около годинка, ако не се лъжа. Бойна маца е, та се надявам операцията да мине успешно и после бързо да се възстанови.



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано04.02.09 23:06



Ох ... и аз си изкарах акъла

. Помислих, че става дума за Мърко ... Но което и да е котето това, което му се е случило е ужасно и аз от сърце му желая да се възстанови напълно и стопаните да си вземат поука от станалото! Нашата Фила, бивша бездомна котка (май не съм писала тук за нея) беше със счупен заден крак и таз. Възстанови се напълно, но това отне 3-4 месеца, а далеч не беше толкова зле колкото е котето, за което пишеш . Определено ще трябва много време.



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: MechoPuh.]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано04.02.09 23:10



Офтопик за Мърко

Другата събота и неделя ще ми го дадат да го гледам Че те заминават някъде за уикенда и за да не го оставят самичък. Да ги видим как ще се погодят с моите маци... Ще бъде шоу!!



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано04.02.09 23:36



На една позната й се случи същото. Котето падна от 4 етаж. Лекарите почти не давали надежда. Котето е било парализирано. След тежка операция и сериозна физиотерапия нещата се оправиха. Котето е добре, напълно възстановано и се движи без всякакви проблеми и последствия, така че, кураж на твоята позната, има шанс да се оправи.



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано04.02.09 23:43



Честито

. И аз от идната седмица за 20-ина дни съм с две гостенчета и само си представям какви сцени на ревност ще има у нас . Да наснимаш Мърко докато е при теб . Спирам с офтопика!

Редактирано от MechoPuh. на 04.02.09 23:43.



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано04.02.09 23:58



Хм, това звучи обнадеждаващо. Мерси



Чух се с момичето. Мацата щъкала из апартамента (те си я прибрали докато намерят в коя клиника да оперират). Личало си, че го боли, ама се движело, дяволчето малко



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано05.02.09 10:40



М-даа ..., това си помислих и аз отначало. Може да проходи и само, ако се поизчака. Дали е необходима операция? Упойки и всичко останало?
Родителите ми позволиха да задържа първата си котка, защото падна от балкона, докато чакахме бъдещата й стопанка да се върне от почивка. Отърва се с луксация на заден крак. Година след падането сънуваше кошмари и скимтеше. Походката и остана нарушена, но това беше по-скоро "козметичен" дефект. Не й пречеше да тича, да скача и лудува като всяко нормално коте.
Анимо ... Преди десетина дни мой познат отишъл в Анимо, тъй като изпуснал своя вет. Занесъл им кучето си /дребна порода/ с поставена диагноза и с молба да му направят клизма. Заявили му цена от 120 лева! Моят човек нищо не казал и си излязъл, накупил си всичко необходимо от аптека и сам направил клизмата на кучето.
Аз съм правила клизма на котка. Съвсем просто е.
Май не си зная цената!





Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: ssiberia]  
Автор ani_m (непознат )
Публикувано06.08.09 12:11



Какво стана с въпросното коте?
Аз вчера в дъжда намерих едно коте на улицата, изглежда ударено от кола. Водих го на лекар, предполагат, че може да има счупен таз (много го боли) и прещипани нерви и че има някакви вътрешни наранявания (има кръв в урината :( ). Почти не може да ходи, но е жизнено и от време на време мърка и се гали. Сложиха му обезболяващо, антибиотик и нещо за съсирване на кръвта (ако има кръвоизлив), но казаха, че до 48 часа е критичен период. Някой от вас виждал ли е коте да оцелява след такава травма?



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: ani_m]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано07.08.09 08:40



Не знам твоето коте как изглежда, но въпросното коте, заради което отворих тема, вече си ходи съвсем нормално, скача си и си лудува. Още на следващия ден го оперираха, но само за таза. Казали, че две операции ще му дойдат в повечко и оставили нервите да си зараснат (как става тая работа не знам, но явно действа).

И то не можеше да ходи, само влачеше задните си крачета. След операцията лежеше и не се движеше, беше страшна картинка... Но в крайна сметка се възстанови напълно. Собственичката му казва, че от време на време криви малко крачка, но почти незабележимо.

Затова най-добре го оперирайте, стискам палци на малчо да се оправи също така бързо





Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: Mor-Rioghain]  
Автор ani_m (непознат )
Публикувано11.08.09 13:37



Котето почти се оправи :) Имало е някаква травма - явно на нервите, но вече ходи мааалко накриво ама все пак ходи :)) Има само един проблем - не може самичко да пишка :( засегнат му бил нерва с който контролира пикочния мехур и не може да пишка само - водя го на лекар да .. го изстискват

.. и така .. :( но май ще се оправи съвсем .. сега трябва да му намеря стопанин



Тема Re: Счупен таз и прещипани нерви?нови [re: ani_m]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано12.08.09 08:43



Ох, дано се оправи

Това дето не пишка само не е хубаво, но щом казват, че ще се оправи... Стискам палци на мъничето




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.