Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Нашата котка вече не вижданови  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано26.01.09 21:17



да...
от известно време имахме съмнение по въпроса,но днес тръгнах да го проверя с абсолютната увереност,че е нелепо хрумване,но...тя наистина не вижда. Освен това и не чува сякаш добре,т.е. май почти никак


Утре ще я заведем на ветеринар,но не храня големи надежди. Тази пролет ще стане на 14 години.Е,не е чак толкова много...все съм си мислела,че ще поживее поне 20,не че съм се отказала вече от тази мисъл,но ..
не знам,просто не знам какво да мисля!
Ами това е всъщност



Тема Re: Нашата котка вече не вижданови [re: ДPaka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано26.01.09 22:00



съжалявам ... и мен ме е страх от мисълта, че остаряват и няма да живеят вечно, но пък ... кой ли живее вечно. В крайна сметка е по-важно живота, който са имали да е бил хубав и щастлив

Надявам се да може да и се помогне по някакъв начин.






Тема Re: Нашата котка вече не вижданови [re: ДPaka]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано27.01.09 00:02



Не се отчайвай и не я отписвай, тя си е удома и може да се справи и без да вижда. Котките и кучетата си имат начин да се ориентират, дори когато зрението им е нарушено.
Горе главата. Няма да се предаде току-така мацата, доколкото я познаваме от твоите разкази - тя си е борец и още много години ще си пази достолепното място във вашия дом.



Тема Re: Нашата котка вече не вижданови [re: ДPaka]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано27.01.09 00:33



До колкото съм чел зрението на котките има ограничена област на фокусиране - която е от около 50 см през носа на животното до около 5 метра. Според изследвания при по-малки разстояния (под 50см) се ориентират по обоняние и чрез мустаците. Ти на какво разстояние я провери че не вижда?



Тема Re: Нашата котка вече не вижданови [re: ДPaka]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано27.01.09 09:06



Миличката тя!Съжалявам много


Но...горе главата! Както казаха и другите преди мен, котките много добре се ориентират и без да виждат. Ощеповече, че тя все-пак е живяла достатъчно време в жилището и го познава добре. Пък и по-малкото зло е винаги по-добре. Нали все-пак е здрава, това е най-важното!



Тема Re: Нашата котка вече не вижданови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано27.01.09 09:08



Милата мацинка

Няма смисъл да повтарям думите надругите, защото са абсолютно вярни. Щом нищо друго и няма Дракончо да се пази, още шамари ще яде от леля си



Тема Re: Нашата котка вече не вижданови [re: ДPaka]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано27.01.09 10:32



Жизнените функции при домашните животни, които не разчитат на ловните си умения за прехраната, не зависи от зрението. Сляп котарак съм имала и живя до 19 години. Беше осслепял като бебе и го взе дъщеря ми като умиращо от глад котенце. С годините естествено слухът му намаля, но се ориентираше къде е паницата, водичката, тоалетната. Знаеше с 6 чувство кой идва и къде да го чака за милване, всички остаряваме...

Аз миналата седмица разбрах след очен преглед, че имам необратимо увреждане на макулата. Какво да се прави, връстница съм с твоята котка, слухът ми също нее какъвто беше. Ще се справя по-трудно, но не я отписвай, ще трябва да я търпите още дълго



Тема Re: Нашата котка вече не вижданови [re: Tapaлe Ж]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано27.01.09 11:28



Изобщо не вижда...светих и с едно фенерче в очите тя не реагира и зеницата и е непрекъснато разширена



Вече не реагира на отваряне на хладилника,на шума от прахосмукачката,на нашите викове...от което разбрахме ,че и слухът и е заминал.От известно време започна да мяука много силно и ние все и се карахме,а тя просто не е чувала...
Иначе се оправя добре в къщи,но е малко по-бавна,не знам как усеща,но когато се прибирам тя застава на шкафчето и "гледа" в моята посока...Боже колко ми е мъчно...
Дано,дано все пак това,че я гледаме добре и даде още дълъг живот, въпреки че е сляпа и глуха
Дракончето още си се попазва,но тя вече почти не му реагира...като мине съвсем близо до нея го усеща и завърта глава към него,но...толкова.
Най-много ме притеснява,че слепотата и глухотата и сякаш дойдоха изведнъж,за кратък период от време. Преди един месец все още правеше бели и гонеше дребосъка,а сега...



Тема Re: Нашата котка вече не вижданови [re: ДPaka]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано27.01.09 19:15



При хората тези неща се случват след инсулт.. Докторите какво казаха?

Иначе да ви е жива и здрава и да ви радва още дълги години.

Редактирано от Tapaлe Ж на 27.01.09 19:16.



Тема Re: Нашата котка вече не вижданови [re: ДPaka]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано27.01.09 20:51



Инсулт, инсулт, хммммм
Исхемичен инсулт, по точно множество малки исхемични инсулти, от възрастта е, иначе щеше да има нарушения в движението. Лечението е със съдоразширяващи. Ако е исхемичен инсулт, то е възможно подобрение на около 75 %! При хората установяването със сигурност е при преглед със скенер.
Въпреки, че ме съмнява някак, тя не е живяла при недоимъчно хранене, стрес...За мен е склероза...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.