Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 25.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема И още...клошарски котета  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 09:36



Някои знаят за какво става дума, други може би не, но това няма значение. Това са котетата и кучетата на една клошарка. Бих искала до колкото мога и с каквото мога да им помогна. Вече започнахме с майката на Джак (котето с цереберална хипоплазия). Кастрирахме я, заведохме на офталмолог; сляпа е с едното оче, другото има само неопасна пигментация. Макар че клошарката казва, че котката е на 30 год. всъщност тя е на не повече от 6. Като характер трудно бих казала кое коте какво е, но при условията, в които живеят, вярвам, че всяко едно от тях ми се чувствало прекрасно в домашни условия и би се превърнало в чудесен дом. любимец. Това е майчето на Джак, за нея бих казала, че е добродушна, малко плашлива, но неагресивна. Понесе изключително добре едноседмичната й ваканция в клиниката докато се възстанови от операцията.





Това е младо коте. Трябва да се заведе също на офталмолог (така и не се научих как се пише правилно), защото май има някакъв проблем с очичките. Кристално сини са и така примижени. Има и изкривяване на лапичката. Не е дива, напротив. Планирана е и кастрация, но за кога не се знае поради отново липса на средства за операцията и стационара.



Има и още две, но не успях да ги снимам. Не знам точно на какво се надявам, но съм длъжна все пак да им дам шанс. Знам ли...Един да извади късмет, все е нещо.

Тези, които ме познават знаят, че Сиси дойде от доста по-лошо място, а се превърна в красива, вече напълно социализирана домашна котка.



Тема Re: И още...клошарски котетанови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.02.09 09:41



Котето на първата и втората снимка (майката на Джак) ще има стопани и дом

Просто си нямате представа колко съм щастлива. Щом в България има хора, които да поиската коте като нея и да твърдят упорито, че по-красива котка от нея няма без дори да са я виждали на живо, то има надежда и всички останали disabled и не толкова disabled животни. Снощи бях в дома на стопаните, говорихме, обясних всичко за котката, това, че тя идва с хистори зад нея и мисля, че ще се чувства добре при тези хора. Трябва само да я настаня някъде за 1 вечер, за да я обезпаразитя още веднъж вътрешно и външно и да я занеса на следващия ден.

После идва ред и на другите мацинки, дай Боже и те със същия късмет.



Тема Re: И още...клошарски котетанови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано18.02.09 09:57



Дени, това е страхотна новина

Дано всички писанки имат късмета на майката на Джак и да са щастливи при добри и отговорни стопани. Стискаме им палци и още веднъж поздравления за теб!

Редактирано от Mutzka на 18.02.09 10:12.



Тема Re: И още...клошарски котетанови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.02.09 20:59



Докладът от днес е, че Ани бе доставена на новите й стопани, уникално си приличат със синчето си Джак по характер. Засега е малко наплашена, но в момента, в който я хванеш започва да мърка. Завря се в крайна сметка до парното в една дупка, не знам как ще я вадят от там, но поне тази нощ тя ще прекара за 1 път нощта на истински топло, сухо и чисто.

Другото коте, което взех за кастрация пък отиде във временен дом при доброволци (дай Боже повече такива хора да има) за седмица докато се възстанови или докато му намерим дом, ще видим Тя е абсолютна паника, огласи клиника, такси, всичко. Но сега се чух с хората, настанена е на тъмно и тихо и се кротнала.

Та, това е от днес, дай Боже утре още добри новини



Тема Re: И още...клошарски котетанови [re: denii]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано23.02.09 21:29







Тема Re: И още...клошарски котетанови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано09.03.09 13:21



Ех тук съм забравила да ъпдейтна

Руби е следващото коте от клошарката, което отиде в приемно семейство. Оказа се невероятна хубавица, с отлични навици, игрива и изключително гальовна. Кой иска Руби?







И едно клипче





Тема Re: И още...клошарски котетанови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано09.03.09 13:21



Верния линк към клипа. Не ми се редактира, че при редакция се губят снимките.






Тема Re: И още...клошарски котетанови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано12.03.09 21:08



Снимките, които стоплят сърцето...:)))





Редактирано от denii на 12.03.09 21:09.



Тема Re: И още...клошарски котетанови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.05.09 14:16



Кери почти година откакто бе осиновена:







Руби все още търси дом. Тя е ваксинирана, чипирана, кастрирана, с идеални навици и прекрасен игрив характер:



клипче на игривата Руби, изпратено ми от прекрасните й временни попечители:



Някой иска ли да осинови това съкровище?



Тема Re: И още...клошарски котетанови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.09.09 16:16



Руби остава при временните си стопани. Не могат да се разделят с нея. Има си и другарче - малкият Майкъл, приютен също от улицата.

От клошарските котета 3 броя вече забравиха за улицата и се наслаждават на домашен живот - Кари, Руби и Джак.

Представям останалите и новите котета, кои оставени при клошарката от добри стопани, кои родени там от двете женски, които не успях да кастрирам. Едната женска е убита, а другата ще се кастрира тази събота.

Ето най-малките:

Сузи, на 3 месеца, изключително очарователно създание. Наистина, има много пленителен поглед



Братчето й



И това е оцелялото от новото поколение на две майки.

Сега подхвърлените.

Мики, на 5 месеца
'


И тя има братче, но той е твърде плах, за да го предлагам.

И старата Чочи. Тя млада всъщност - на 3 годиники е. Ще я водя на лекар за очите в събота и за кастрация. Според мен развива прогресивна слепота, но нека доктора каже първо.



Ако някой от вас има желание да осигури на някое от мъничетата или на Чочи временен подслон до намиране на дом, аз и те ще бъдем много благодарни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.