Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 12.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Помощ за обгорено котенце  
Автор denii (писанка)
Публикувано26.01.09 13:12



Коте на 4 месеца с обгорено лице след гръмване на газова бутилка. Поне така се предполага. Гръмнала е миналата неделя, аз го намерих вчера. Сега е в Син Кръст, на антибиотици за изгореното носле. Няма мустачки, няма вежди, козината на цялото тяло е опърлена. По-лошо са пострадали очичките. Третия клепач на едното оче е разкъсан и като го пусне се виждат само парченца. Не знам какво ще се прави с него. Обезпаразитиха го. Взеха кожна проба, защото имаше съмнения, че нослето не е изгорено, а болно от нещо кожно, но пробата е отрицателна. Просто е доста изгорено. Котенцето е момиченце, ужасно мило, не гъкна докато стъргаха изгорения нос до кръв. Ще публикувам снимки малко по-късно.

Реших да го кръстя Моли.

За жалост отново моля за финансова подкрепа и най-вече за подслон за котето. Нищо не платих в неделя в клиниката, просто защото нямах. Планували сме и кастрация след курса антибиотици.









Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Maцa1 (непознат)
Публикувано26.01.09 13:17



Как да пратя парички-не съм от София.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: Maцa1]  
Автор denii (писанка)
Публикувано26.01.09 13:20



Ами както ти е по-удобно. Може по банков път, може да ти дам адрес за пощенски запис.

Благодаря много! Особено в този момент!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано26.01.09 13:34



А, можеш ли да ми кажеш каква такса ще трябва да zаплатйа ако ти пратя пари по твоята сметка, а не по таzи на дружеството, zа която установихме, че е скъпичко да се пращат пари.

П.С. Мисля, че Маца те пита zа банковите данни. Ако човек е нов и не zнае адреса на страничката на дружеството, то е почти невъzможно да открие как да ви прати пари.

@Маца, ето виж тука





Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано26.01.09 13:41



Нямам никаква представа, за жалост



Има и още една сметка, която също може да се ползва, на мен тя ми е по-удобна. Тя е обща сметка на форума за бездомни животни. Вижте тук:



БАНКОВА СМЕТКА ЗА НАБИРАНЕ НА СРЕДСТВА:
Име (Name): МАКЕДОНСКА МИЛЕНА ТОДОРОВА (MAKEDONSKA MILENA TODOROVA)
IBAN: BG16UNCR96601047014706
BIC: UNCRBGSF
При банка (Bank): УниКредит Булбанк (UniCredit Bulbank)

При попълване на вносната бележка или платежното нареждане е желателно да попълните основание за плащане и ник или име.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Maцa1 (непознат)
Публикувано26.01.09 14:58



По-лесно ми е с пощенски запис,защото има наблизо поща.Дай име и адрес и утре пращам.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: Maцa1]  
Автор denii (писанка)
Публикувано26.01.09 15:46



Ще ти ги пратя на лични.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано26.01.09 22:01



много хубава душичка. Ще се опитам да пратя нещо в сряда преди работа, защото утре съм заета цял ден. Какво да напиша в основанието ? (ще ползвам сметката на сдружението, на която изпратих миналият път, би ли ми я написала на лични?)






Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: angel_sin]  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано26.01.09 23:14



дай координати за пощенски запис - nely61@abv.bg



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано27.01.09 10:35



И на мене ми е по-лесно с пощенски запис, персонала в дома не иска да работи с бянкови сметки, а аз не ходя далече заради дядото



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: мapaя]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 11:01



Изпратих и на двете ви. И благодаря!!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 15:42



Котенцето вече може да си ходи от клиниката. Обезпаразитено е, няма диарии, повръщаници и прочие. Може да бъде кастрирано, но ще търся кастрация с преференциални цени. Антибиотика може да гълта и през устата. От неделя вечер до този момент сметката му е 60 лв.

На мен ми е безкрайно тъжно, но не мога да го държа повече там. Надявам се на някакво чудо като това с Шатци...



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано28.01.09 17:22



Безплатно кастриране:
1. Д-р Надежда Златева, кв.Редута, ул.Иларион Драгостинов 21, тел.870 44 64, моб. 0888 934 509

2. Д-р Димо Димов, кв.Стрелбище, ул.Нишава 113А, тел.958 81 30, моб. 0888 418 898

3. Д-р Богдан Атанасов, кв.Красно село, ул.Царево село 13, моб. 0888 712 116



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: мapaя]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано28.01.09 17:47



За съжаление тази информация не е актуална от малко повече от година насам. Безплатни кастрации в момента има само в студентски град и в приют Надежда.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: MechoPuh.]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.01.09 18:15



Като в Ст. град не оперират до 10.02 ....



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.01.09 19:41



Момичета, получих 2 записа днес. Един от Нели Ж. и еди от Деси Й. Предполагам това са маца и нели. Благодаря ви от сърце! Утре ще ходя да взема паричките от пощата и в събота ще ходя до Син Кръст. Ще я снимам и ще ви пиша с новостите ако има. Сигурна съм, че не се чувства добре в клетката, но ще я задържа още малко там, пък дано изскочи някаква възможност за нея.

Благодаря ви за помощта! Оценявам я!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано31.01.09 19:33



Моли, добричка, кротка и много красива. Платих досегашната сметка, другия уикенд ще платя за следващата. Няма кандидати още...

Състоянието й е добро, капят капки, оше малко антибиотик и след още 2 обезпаразитявания ще се ваксинираме. След това и кастрираме и дай Боже задомим.







Взех бележки и в понеделик ще ги сканирам от работа и публикувам тук. Хиляди благодарности към дарителките! Много ми помогнахте, на мен и Моли!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.02.09 22:19



Всеки път като се прибера и седна вкъщи на компа се сещам, че забравих да сканирам бележките. Утре обещавам!

Моли е добре иначе. Учудвам се, че няма запитвания за нея. На мен ми е ужасно красиво това коте. Малко не е по модата та явно затова липсва интерес. Но споделям възглед, че колкото повече чакаш, толкова повече ще си заслужава. Дано да е така!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано04.02.09 14:27



Дано Моли намери любящите си стопани. Искрено вярвам, че те ще се появят. Дано Сивушка е по-добре в Германия.
Дано и Ани си намери топъл дом и обичливи люде в него.
Само дето си прекалила с обясненията - в онзи сайт - за това какво харесват хората и какво - не, какво разбират и какво - не. Много си падаш по нравоученията и категоричните заключения. Ами не всички са като теб, мнозина предпочитат породисти котета, които да им красят къщата. Впрочем, в това няма нищо лошо!
Разни хора, разни идеали!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: ZoVe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.02.09 14:57



В кой сайт пак съм нравоучителствала?

И да, разни хора. За мен е ужасно тъпо и ограничено масово хората да търсят породисто или да бъдем точни, приличащо на породисто, щото породистите са им скъпи. Навсякъде другаде, във всяка друга страна, щом се реши, че се иска домашен любимец, хората се обръщат към местния приют. Тук не. Тук - хем да е евтино, хем да е красиво, хем да не прави бели, нали? Обяснявам си го с комплексарщината на българина, беднотията, стремежът да имаш хубави предмети и придобивки, за да изпъкнеш. На запад, че и на изток, няма такова нещо. Манталитета ни куца, на нас, не друго.

Дано всички си намерят домове, далеч от породиститие хора



пс. Да им красят къщата?!?! Ти такова ли търсиш? Ти ли беше този, дето пита за рижко и се възмути колко бил палав? Сега ми става ясно....

Редактирано от denii на 04.02.09 14:59.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.02.09 15:09



Сетих се за бележките:

Това е от първата седмица цялата, престой, лекарства, всичко



Това е платен хотел за 2 дни (пон. и вт. от тази седмица)



благодаря отново на двете дарителка, с чиято помощ платих - Нели и Деси!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано04.02.09 22:35



Очаквах по-силни огън и жупел. Да, аз съм тази, която попита за Рижко. Да, факт е, че не искам коте-сладурче или какъвто и да било домашен любимец да съсипе мебелите, които баща ми купи навремето. Не че не мога да си купя други мебели - просто държа на тези, понеже са ми спомен от него. Съвсем не е до комплексарщина и еснафлък.
Лично аз не държа на породистите котета. Отглеждала съм две котани-момиченца, взети от улицата. Щях да взема и трето - видях как бяга от глутница кучета, но то се изплъзна от ръцете ми и избяга. На другия ден вече беше мъртво. Но не отричам правото на Х или Y да търсят породисто животно - куче, котка и т.н. Въпрос на вкус. Що се отнася до украсяването на къщата, има хора, които търсят куклички точно с тази цел. Моя позната често влиза във форуми за домашни любимци с едничкото желание да си намери коте-красавец или красавица, за да й краси дома. Но тя не сипе критики по адрес на такива като теб, които се грижат за бездомничета, не ги контрира със забележки и подмятания. Просто казва, че за всичко си има хора. Тази приятелка например преди 8 години осинови детенце, изоставено от майка си. И се грижи прекрасно за него, макар че доходите й са плачевни.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: ZoVe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.02.09 22:45



Но не отричам правото на Х или Y да търсят породисто животно - куче, котка и т.н. Въпрос на вкус.

Чудесно! Но да не ги търсят в сайта бездом

Разбираш, нали? Ако някой търси дадена порода разбирам, но отказвам категорично да разбера хора, които търсят породисто, какво да е, само да е породисто, без дори да осъзнават какво означава породисто. Получавала съм мейли "Търся ангорско, сиамско, персийско или друго коте с изключение на обикновено". Ми хубаво, ама що го търсиш при мен?! Щото е без пари, нали. Имаше едни кандидати, които ми писаха едни и същи писам за рижко и сиси без дори да си направят труда да сменят родовете. Никой от тях обаче дори не попита за джак или друго коте.

Другото - имаш ли животно, трябва да си готова за загуби. След година ако котето ти падне от терасата и остане инвалид и започне да пишка където му падне, какво правим?

Котетата, кучетата и др. любимци не са куклички. Ако искаш красив дом, купи си картина, не котка. И това не е критика, мила. Това е истината.

И пак не разбрах къде съм нравоучителствала? Понеже явно с това ще бъда запомнена. Може би в обявата ми за Ани? Нравоученията ми не са ли истина - защо в Германия и Швейцария хората осиновяват големи котки, а тук не? Защо там се осиноявават тигрови, а тук никой не ги поглежда? Защо там намират домове 8-годишни котараци, а тук чакат с години? Защо там се осинояват инвалиди? Аз имам отговор на въпроса. Ти имаш ли? С какво са по-различни тези хора? И там има породисти, не е като да няма :))

Редактирано от denii на 04.02.09 22:48.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано04.02.09 23:38



Говорим на различни езици. Обясних, че всеки има право на някакви разбирания, всеки има собствено мнение, собствен вкус. Никой не оспорва твоето мнение. Не оспорвай и ти чуждото мнение, чуждите вкусове.
Освен това, което изброяваш, в Германия (и в други цивилизовани държави) не хвърлят боклука си от прозорците. Не шофират като луди, спазват правилата. Не издигат в култ корупцията, макар че и там я има. Не шмекеруват на дребно. Не пробутват коктейл от тебешир, шкембе и палмово масло за сирене. Не слагат тоалетна хартия в колбасите. И т.н.
Продължавай мисията си, тя е много благородна. И остави другите да правят това, което искат и което може би не ти се нрави.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: ZoVe]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано04.02.09 23:45



Различни проблеми с общ корен.
ПС: Може ли все пак да припомня, че темата е за котето търсещо дом?!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано05.02.09 00:07



Дени, беше писала по-горе, че в края на този уикенд ще плащаш още за тази седмица. Набирате още средства за това коте, нали?

Миличкото, дано го поискат скоро...



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: ZoVe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.02.09 09:20



Съгласна съм. И именно защото не ми се нрави се опитвам да го променя, пишейки и говорейки. На хората, на които не им се нрави страната им да изглежда като бунище, говорят и пишат боклука да се изхвърля разделно или поне на правилното място, на хората, на които не им се нрави да шофират сред убийци правят кампании в тази насока. Предполагам така са започнали и в цивилизованите страни.

Животинка, да, ходя уикенда предимно, защото Син Кръст ми е далече. Но повече се притеснявам не за сметката, а за това, че втора седмица котето е в клетка. Не мога да си представя колко приятно е това. Нямам нито едно запитване за него. Не искам да го пускам, макар че от клиниката казват, че е добре, курса антибиотици и капките за очето и носа вече приключват. Като ида този уикенд ще й направя нови снимки.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.02.09 00:59



Моли от днес:



Няма стопани, няма временен подслон, Моли 3-та седмица ще започне в клетка



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано10.02.09 11:00



Много ми е мъчно за котенцето. Жалко, че все още не може да намери дом и добри стопани. А може би някой го иска, но при мисълта, че трябва да попълва въпросник и да го преценяват дали е подходящ или не, се е отказал. Дано този въпросник не включва лични данни... Защото...



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: lady_bird]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано10.02.09 11:04



Интересно как въпросника не пречи на кандидатите за "породисти" или по-красивите котета...



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: lady_bird]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.02.09 11:10



А не е ли редно да се преценява? Хората от тук дариха средства за него, аз търча всяка седмица до Панчарево, пускам обяви. Давам го утре на първия срещнат, той го затрива и аз какво пиша тук - "Ми благодаря ви, ама понеже съм несериозна, затрих котето. Нищо, вие продължавайте да ми помагате..."

пс. Въпросникът включва лични данни като адрес и възраст, смятам че са много важни. Договорът, който после сключваме включва и още лични данни.

Редактирано от denii на 10.02.09 11:13.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: lady_bird]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано10.02.09 17:30



ако някакъв въпросник ще спре някой да взема котето, представям си колко го иска това коте. За моите представи котето е изключително сладко и чаровно и съжалявам, че няма как аз да го взема ... пък ако ще и родословно дърво да ми искат, това изобщо не ме притеснява. Много интересно как някои хора по телефона всичко си изпяват, че и пари носят на непознати (по повод зачестилите пак телефонни измами), пък тук за тоя въпросник егати драмата стана ....






Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: angel_sin]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.02.09 18:01



Българинът така е израстнал - "Айде бе, за една котка ще ме разпитват. Та тва е котка"....

Други пък ги е страх да не се изложат, сякаш сме на изпит. Няма вярно или грешно, за мен има само желание за учене, за добро гледане на животното (в случай, че хората не са подготвени, разбира се) и коректност и разбиране към отсрещната страна.

И аз не знам каква е чак толкова драмата. Аз бих се чувствала добре ако ме разпитват така, защото освен разпита аз предлагам и помощ, давала съм и клетки, съвети и т.н.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.02.09 21:44



Най-сетне имам кандидатка за Моли. Айде, пожелайте ни късмет на изпита





Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано11.02.09 23:08



Желая ви късмет- и на Моли, и на кандидатката и на теб! Да се намерят взаимно коте и стопанка... а ти да си свидетел на взаимното им намиране и да се радваш за тях!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано12.02.09 09:32



Супер, стискаме палци това да е нейния човек





Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: Mutzka]  
Автор tonyta76 (непознат )
Публикувано12.02.09 20:31



ох Дени дано всичко мине добре, и Моли да е най-щастливото коте на света.....от много време искам да ти го напиша ...свалям ти шапка за всичко което правиш, страхотна си!!!





Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.02.09 17:11



Вчера бях на среща с кандидатите за Моли и съм ужасно раздвоена. Не знам какво да сторя, с кой да се посъветвам, какво решение да взема. От една страна ми се иска това коте вече да се махне от тази клетка - живее така от много време, на тясно, на миризливо, затворено, от друга страна по-добре по-дълго време затворена и после цял живот щастлива, отколкото по-кратко време затворена и после цял живот нещастна. Хората, които я искат са млади, момичето е по-емоционално като всяка жена, момчето по-разумно. Той дълго време се е съпротивлявал срещу взимането на коте. Живеят в боксониера на партера, имам уверенията им, че ще се поставят мрежи на единствения прозорец. Били са известно време и двамата в чужбина по работа по специалността им като има някаква слаба вероятност един или двамата от тях отново да заминат. Казват, че ако се случи и двамата да идат ще вземат котето с тях. А преди да им бях споменала за опцията "връщане" на котето момчето каза, че имали краен вариант за селото на момичето където живеела популация от 10 котки. След разяснения от моя страна се съгласиха, че това, което им се виждало като добър вариатн всъщност не е. И аз сега не знам какво решение да взема. От друга страна момичето ми харесва. От още една друга страна имам вариант за временен подслон в стая на студенти (момчето работи към организацията за кучета слепци) докато Моли намери постоянен дом. Какво бихте ме посъветвали? Не искам да правя грешка, която ще обрече едно същество на нещастен живот....



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано19.02.09 19:59



Трудна работа, както винаги е било това - да намериш сигурен дом.
Помоли да сложат мрежа и тогава им я дай. Така ще видиш готовността им, а и ще си спокойна, че няма да избяга, докато се наканят да сложат.
А как така имат един(!) прозорец?!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: bushkata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.02.09 20:02



Ами боксониера значи 1 стая. В тази стая има 1 прозорец. Малко ми се струва, че не осъзнават точно с какво се наемат, защото ми бяха писали, че искат да осиновят две котета. Сега, две котета и двама човека в 1 стая мисля, че не е особено разумно.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано19.02.09 21:13



Трудно е човек да даде съвет за такова нещо... Все пак ти си се срещала и комуникирала с тях и ти най-добре чувстваш нещата... Естествено е да ти се иска най-доброто за Моли, но от друга страна такова нещо като идеални стопани няма (за съжаление) - все нещо не би достигнало и на практика никога не можеш да си сигурна доколко са подходящи стопаните. А и често най-"идеалните" се оказва, че съвсем не са такива...

Все си мисля, че не трябва да се притесняваш ако примерно 2/3 от нещата, на които държиш са налице... Боксониера, тясничко... но ако пък хората много искат котето и то е истински желано... ако са готови да подсигурят прозореца... вероятно би било достатъчно за да е щастлива Моли...



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано19.02.09 21:18



Трудно е страничен човек да даде подходящ съвет в случая. Но от всичко досега, което си правила и разказвала тук, мога да ти кажа само да се вслушаш, какво ти подсказва сърцето ти, какво чувстваш. Мисля, че винаги си права, когата действаш по интуиция.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: Mutzka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.02.09 22:00



Там е проблема - често греша. Примери колкото искаш - Шатци, сиамчето и т.н.

Ще мисля още и ще ви осведомя, разбира се. Трудно е от един разговор да разбереш какво ще се случи в бъдещите 10 год с тия хора и дали те ще могат да координарат случващото се с котето. И така...



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано19.02.09 22:28



Ако беше безгрешна, нямаше да бъдеш човек. Всички грешим, колкото и да не ни се иска. Но, не можеш наистина да предвидиш какво ще стане, не само с тези хора, но с никои на този свят в бъдещите 10 дни (какво остава за 10год). Ако беше така, може би хората нямаше да се женят...да раждат деца...и много други неща.
Знам, че искаш най-доброто за всички котета и знам, че го правиш от сърце, но недей да ги лишаваш от дом (дори и временен), само защото не можеш да предвещаваш бъдещето (не говоря за конкретния случай).
Наистина, нека сърцето ти те води...и ще видиш резултатите



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: la_gata_negra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.02.09 22:40



Ако бяхме в друга държава щях да съм по-спокойна, знаейки, че дори да не могат да го гледат в един момент,то няма да иде на улицата. Но ето в този случай ги питах - след като момчето толкова се е съпротивлявало в аргумента, че все още нямат достатъчно стабилност (който аз споделям напълно - взимайки дом. любимец човек трябва да има вече някаква яснота за бъдещето си), та питам го - мислели сте за алтернатива за котето. Алтернативата била на селото на момичето където имало постоянна колония от 10 котки където то щяло да се чувства добре. Опитах да обясна, питайки след като на котките им е добре там защо остават все 10. Стана ясно, че ги тровели и там и уж момчето изрази мнение, че мястото не е толкова прекрасно колкото си го е представил. Олекна му като разбра, че по всяко време може да ни върне котето. Но ако ще го вземат с мисълта, че ще го върнат след година като зазаминават за чужбина, то цялата работа се обезсмисля. Целта не е да търсим дом няколко пъти на едно коте, а обратното. Та, не са съвсем идеалните стопани до този момент, но аз се надявам на момичето като малко по-емоционална и отговорна. Иначе не толкова малкия апартамент ме притеснява. Млади са, което е голям плюс за мен. Знам, че никога няма пълна сигурност, а от опита съм се убедила, че и при котета ужасно често всичко е късмет. Ражда си се животинчето късметлийско и това е - никой не може да спре късмета му. Други пък се раждат не толкова късметлийски. Но пък то и с нас е така....



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано19.02.09 22:52



Дени, разгледай нещата алгоритмично.
Вариант 1. Изпускат котето през прозореца. Следователно - мрежата трябва да е осигурена преди да го дадеш, но много се съмнявам да си замрежат единствения прозорец.
Вариант 2. Гледат го, да речем година-две и заминават за чужбина. Тогава има два подварианта - а.пращат го на село или б.го връщат на теб.
Вярвам, че ще избереш вариант 2б. Оттам нататък - пак ще му мислиш.
А че били много места - ами мой Белчо живее вече в 4-ти дом. Една година при Елисавета, 2 седмици при едно момиче, месец и кусур в къщата. И кво - да не би да му личи нещо, освен, че е много любовен?
Забравих и Вариант 4. И живели дълго и щастливо...



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано19.02.09 22:53



Сложно ... както е винаги със задомяването. Аз подкрепям мнението на Бушката. Кажи им, че условието да им дадеш Моли е да си сложат мрежа на прозореца. Миналата седмица задомих 2 котенца и при едни от хората точно това беше изискването, Даже по-скоро те сами предложиха като видяха, че това са ми тревогите. Отне им точно един ден и го направиха с готовност. Имаш все пак варианта с временния дом. Може докато Моли е там да се появят още по-подходящи хора за нея. Пак няма да е в клетка в клиниката, но и няма да се пришпорваш с решенията.

Редактирано от MechoPuh. на 19.02.09 22:58.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: Gatofilla]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.02.09 22:56



Послушвам мнението на тримца ви и венднага пускам мейл с поредното изискване :) Единственията им прозорец така или иначе е с решетка, защото е на 2 метра от земята. Решетката не пази котето, де.
Времения дом е в ст. град. Тоест адски много разкарване. От панчарево в ст. град, после евнтуално в лозенец. За човек без кола е трудно. От друга страна сметката си се трупа, Моли вече е и ваксинирана. Не е кастрирана обаче, което също малко ме притеснява.

Ами благодаря на всички. Засега ще пиша за мрежата и ще мисля още.

Редактирано от denii на 19.02.09 23:00.



Тема Малко оффнови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано20.02.09 14:42



С риск пак да ме обвиниш че съм неадекватен да питам какво става със старите стопани на котето. След като е гръмнала бутилката те изобщо направили ли са опити да я търсят и да си я приберат обратно?

За мрежата - мисля не е толкова притеснително дори и да не е веднага - и аз живея на първия етаж и единственото което се отваря е балконската врата към отворен балкон. Винаги когато я отварям за кратко прибирам Точка в клетката, а като е за по-дълго я слагам на повода защото тя обича да седи на терасата.



Тема Re: Малко оффнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.02.09 15:03



Моли няма стопани предишни. Живееше на Красно село, момичето, което я хранеше е направила нищо. За повечето хора храната е единствената грижа за бездомните. Аз я намерих седмица след инцидента.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.02.09 20:36



Мрежата била купена и поставена, имат мерак хората. Ами не ни остава нищо друго освен да стискаме палци





Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано20.02.09 21:37



Много се радвам. Това все пак показва, че имат сериозни намерения. Дано всичко да е наред и Моли да е щастлива. А за палците - ние си ги стискаме и всячески изпращаме положителна енергия...





Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано21.02.09 12:22



Ами браво на тях.

Стискаме.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.02.09 17:45



Задомени днес успешно! Ще се видим още веднъж с Моли, за да подпишем договора, така че надявам се на следващите снимки да ви я покажа в малко по-котешка поза. Горкото коте за първи път попадна в домашна обстановка, веднага се размърка. Много красива е станала! И вече ще си има собствено пухено кошче. Хората бяха изпълнили всичките ми важни и маловажни изисквания. Спокойна съм .
А те са ужасно щастливи, което ме успокоява още повече.

Остана сметка от 85лв за доплащане, които за жалост не успях да платя днес...









Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано22.02.09 21:35



Дени, страхотно! Много се радвам - за Моли, за теб и за новите стопани!

Желая на Моли да е жива и здрава и мноооого щастлива, обичана и пр. - всичко онова, което е котешкото щастие!

Желая на стопаните да са щастливи с Моли поне колкото сме ние от нашето семейство с Лео...

Желая ти на теб да се радваш много и да се чувстваш удовлетворена от развоя на събитията! Дано да осъзнаваш колко добра работа свърши. Дано Моли да намери начин някакъв... котешки... интуитивен начин да ти каже колко ти е благодарна... Сигурна съм, че е така!





Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.03.09 21:54



За жалост остатъкът сметката на Моли продължава да стои, а аз нямам възможност да я покрия цялата. Кофти ми, но ако някой има възможност да ми помогне, ще съм му безкрайно благодарна!

Ето и снимки на Моли от новия й дом





Тази дали ви я показах, не помня?





Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано08.03.09 00:02



Дени, защо ти е кофти? Все пак ти не можеш сама да плащаш... нито да доплащаш... Хубавото е, че не си сама. Има и други любители на котинките...

Много, ама много се радвам за Моли.

Пускам още сега малко парички по сметката на Сдружението. Дано и още някой се включи...



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.03.09 23:35



Благодаря ти от сърце и душа за пореден път! Всеки път когато започна да издишам, ти ми се притичаш на помощ и то за животинче, което никога не си виждала и чувала! Знам, че съм досадна (и бушката ми го каза веднъж

), но за в момента нямам друг начин освен словесния да ти благодаря. Дано добрината се върне на теб и семейството ти стократно някой ден!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.