Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: lady_bird]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.02.09 11:10



А не е ли редно да се преценява? Хората от тук дариха средства за него, аз търча всяка седмица до Панчарево, пускам обяви. Давам го утре на първия срещнат, той го затрива и аз какво пиша тук - "Ми благодаря ви, ама понеже съм несериозна, затрих котето. Нищо, вие продължавайте да ми помагате..."

пс. Въпросникът включва лични данни като адрес и възраст, смятам че са много важни. Договорът, който после сключваме включва и още лични данни.

Редактирано от denii на 10.02.09 11:13.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: lady_bird]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано10.02.09 17:30



ако някакъв въпросник ще спре някой да взема котето, представям си колко го иска това коте. За моите представи котето е изключително сладко и чаровно и съжалявам, че няма как аз да го взема ... пък ако ще и родословно дърво да ми искат, това изобщо не ме притеснява. Много интересно как някои хора по телефона всичко си изпяват, че и пари носят на непознати (по повод зачестилите пак телефонни измами), пък тук за тоя въпросник егати драмата стана ....






Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: angel_sin]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.02.09 18:01



Българинът така е израстнал - "Айде бе, за една котка ще ме разпитват. Та тва е котка"....

Други пък ги е страх да не се изложат, сякаш сме на изпит. Няма вярно или грешно, за мен има само желание за учене, за добро гледане на животното (в случай, че хората не са подготвени, разбира се) и коректност и разбиране към отсрещната страна.

И аз не знам каква е чак толкова драмата. Аз бих се чувствала добре ако ме разпитват така, защото освен разпита аз предлагам и помощ, давала съм и клетки, съвети и т.н.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.02.09 21:44



Най-сетне имам кандидатка за Моли. Айде, пожелайте ни късмет на изпита





Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано11.02.09 23:08



Желая ви късмет- и на Моли, и на кандидатката и на теб! Да се намерят взаимно коте и стопанка... а ти да си свидетел на взаимното им намиране и да се радваш за тях!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано12.02.09 09:32



Супер, стискаме палци това да е нейния човек





Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: Mutzka]  
Автор tonyta76 (непознат )
Публикувано12.02.09 20:31



ох Дени дано всичко мине добре, и Моли да е най-щастливото коте на света.....от много време искам да ти го напиша ...свалям ти шапка за всичко което правиш, страхотна си!!!





Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.02.09 17:11



Вчера бях на среща с кандидатите за Моли и съм ужасно раздвоена. Не знам какво да сторя, с кой да се посъветвам, какво решение да взема. От една страна ми се иска това коте вече да се махне от тази клетка - живее така от много време, на тясно, на миризливо, затворено, от друга страна по-добре по-дълго време затворена и после цял живот щастлива, отколкото по-кратко време затворена и после цял живот нещастна. Хората, които я искат са млади, момичето е по-емоционално като всяка жена, момчето по-разумно. Той дълго време се е съпротивлявал срещу взимането на коте. Живеят в боксониера на партера, имам уверенията им, че ще се поставят мрежи на единствения прозорец. Били са известно време и двамата в чужбина по работа по специалността им като има някаква слаба вероятност един или двамата от тях отново да заминат. Казват, че ако се случи и двамата да идат ще вземат котето с тях. А преди да им бях споменала за опцията "връщане" на котето момчето каза, че имали краен вариант за селото на момичето където живеела популация от 10 котки. След разяснения от моя страна се съгласиха, че това, което им се виждало като добър вариатн всъщност не е. И аз сега не знам какво решение да взема. От друга страна момичето ми харесва. От още една друга страна имам вариант за временен подслон в стая на студенти (момчето работи към организацията за кучета слепци) докато Моли намери постоянен дом. Какво бихте ме посъветвали? Не искам да правя грешка, която ще обрече едно същество на нещастен живот....



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано19.02.09 19:59



Трудна работа, както винаги е било това - да намериш сигурен дом.
Помоли да сложат мрежа и тогава им я дай. Така ще видиш готовността им, а и ще си спокойна, че няма да избяга, докато се наканят да сложат.
А как така имат един(!) прозорец?!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: bushkata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.02.09 20:02



Ами боксониера значи 1 стая. В тази стая има 1 прозорец. Малко ми се струва, че не осъзнават точно с какво се наемат, защото ми бяха писали, че искат да осиновят две котета. Сега, две котета и двама човека в 1 стая мисля, че не е особено разумно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.