Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 12.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.02.09 15:09



Сетих се за бележките:

Това е от първата седмица цялата, престой, лекарства, всичко



Това е платен хотел за 2 дни (пон. и вт. от тази седмица)



благодаря отново на двете дарителка, с чиято помощ платих - Нели и Деси!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано04.02.09 22:35



Очаквах по-силни огън и жупел. Да, аз съм тази, която попита за Рижко. Да, факт е, че не искам коте-сладурче или какъвто и да било домашен любимец да съсипе мебелите, които баща ми купи навремето. Не че не мога да си купя други мебели - просто държа на тези, понеже са ми спомен от него. Съвсем не е до комплексарщина и еснафлък.
Лично аз не държа на породистите котета. Отглеждала съм две котани-момиченца, взети от улицата. Щях да взема и трето - видях как бяга от глутница кучета, но то се изплъзна от ръцете ми и избяга. На другия ден вече беше мъртво. Но не отричам правото на Х или Y да търсят породисто животно - куче, котка и т.н. Въпрос на вкус. Що се отнася до украсяването на къщата, има хора, които търсят куклички точно с тази цел. Моя позната често влиза във форуми за домашни любимци с едничкото желание да си намери коте-красавец или красавица, за да й краси дома. Но тя не сипе критики по адрес на такива като теб, които се грижат за бездомничета, не ги контрира със забележки и подмятания. Просто казва, че за всичко си има хора. Тази приятелка например преди 8 години осинови детенце, изоставено от майка си. И се грижи прекрасно за него, макар че доходите й са плачевни.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: ZoVe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.02.09 22:45



Но не отричам правото на Х или Y да търсят породисто животно - куче, котка и т.н. Въпрос на вкус.

Чудесно! Но да не ги търсят в сайта бездом

Разбираш, нали? Ако някой търси дадена порода разбирам, но отказвам категорично да разбера хора, които търсят породисто, какво да е, само да е породисто, без дори да осъзнават какво означава породисто. Получавала съм мейли "Търся ангорско, сиамско, персийско или друго коте с изключение на обикновено". Ми хубаво, ама що го търсиш при мен?! Щото е без пари, нали. Имаше едни кандидати, които ми писаха едни и същи писам за рижко и сиси без дори да си направят труда да сменят родовете. Никой от тях обаче дори не попита за джак или друго коте.

Другото - имаш ли животно, трябва да си готова за загуби. След година ако котето ти падне от терасата и остане инвалид и започне да пишка където му падне, какво правим?

Котетата, кучетата и др. любимци не са куклички. Ако искаш красив дом, купи си картина, не котка. И това не е критика, мила. Това е истината.

И пак не разбрах къде съм нравоучителствала? Понеже явно с това ще бъда запомнена. Може би в обявата ми за Ани? Нравоученията ми не са ли истина - защо в Германия и Швейцария хората осиновяват големи котки, а тук не? Защо там се осиноявават тигрови, а тук никой не ги поглежда? Защо там намират домове 8-годишни котараци, а тук чакат с години? Защо там се осинояват инвалиди? Аз имам отговор на въпроса. Ти имаш ли? С какво са по-различни тези хора? И там има породисти, не е като да няма :))

Редактирано от denii на 04.02.09 22:48.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано04.02.09 23:38



Говорим на различни езици. Обясних, че всеки има право на някакви разбирания, всеки има собствено мнение, собствен вкус. Никой не оспорва твоето мнение. Не оспорвай и ти чуждото мнение, чуждите вкусове.
Освен това, което изброяваш, в Германия (и в други цивилизовани държави) не хвърлят боклука си от прозорците. Не шофират като луди, спазват правилата. Не издигат в култ корупцията, макар че и там я има. Не шмекеруват на дребно. Не пробутват коктейл от тебешир, шкембе и палмово масло за сирене. Не слагат тоалетна хартия в колбасите. И т.н.
Продължавай мисията си, тя е много благородна. И остави другите да правят това, което искат и което може би не ти се нрави.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: ZoVe]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано04.02.09 23:45



Различни проблеми с общ корен.
ПС: Може ли все пак да припомня, че темата е за котето търсещо дом?!



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано05.02.09 00:07



Дени, беше писала по-горе, че в края на този уикенд ще плащаш още за тази седмица. Набирате още средства за това коте, нали?

Миличкото, дано го поискат скоро...



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: ZoVe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.02.09 09:20



Съгласна съм. И именно защото не ми се нрави се опитвам да го променя, пишейки и говорейки. На хората, на които не им се нрави страната им да изглежда като бунище, говорят и пишат боклука да се изхвърля разделно или поне на правилното място, на хората, на които не им се нрави да шофират сред убийци правят кампании в тази насока. Предполагам така са започнали и в цивилизованите страни.

Животинка, да, ходя уикенда предимно, защото Син Кръст ми е далече. Но повече се притеснявам не за сметката, а за това, че втора седмица котето е в клетка. Не мога да си представя колко приятно е това. Нямам нито едно запитване за него. Не искам да го пускам, макар че от клиниката казват, че е добре, курса антибиотици и капките за очето и носа вече приключват. Като ида този уикенд ще й направя нови снимки.



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.02.09 00:59



Моли от днес:



Няма стопани, няма временен подслон, Моли 3-та седмица ще започне в клетка



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: denii]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано10.02.09 11:00



Много ми е мъчно за котенцето. Жалко, че все още не може да намери дом и добри стопани. А може би някой го иска, но при мисълта, че трябва да попълва въпросник и да го преценяват дали е подходящ или не, се е отказал. Дано този въпросник не включва лични данни... Защото...



Тема Re: Помощ за обгорено котенценови [re: lady_bird]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано10.02.09 11:04



Интересно как въпросника не пречи на кандидатите за "породисти" или по-красивите котета...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.