Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 10.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Събирачка на котки в Надежданови [re: MechoPuh.]  
Автор baba_yaga (непознат )
Публикувано06.03.09 12:54



Е, не можеш да задомиш всички бездомни котки. Пък и не е нужно. Често влизам в този сайт и ме гризе любопитство: дали докато сте улисани в търсене на мизерстващи животинки обръщате внимание на себе си и на семействата си. Чичко Фройд и други като него са казали и написали някои неща по този повод...
Хайде, започвайте атаката!!!



Тема Re: До "фройдиста".нови [re: baba_yaga]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано06.03.09 16:43



Май си объркал клуба? Тук не е "Психоанализа и психотерапия" /или нещо подобно/.
Винаги съм се възхищавала на хората тук, които правят толкова много за беззащитните четирикраки. И аз се пробвам. Понякога успешно, по-често неуспешно. В никакъв случай не мога да се сравнявам с тях. Дали времето и възможностите ми са по-малко или не издържам на безкрайните болка и разочарование, или просто не ми достига воля? Но! Поне правя колкото мога, а не задавам неуместни въпроси.
На теб ще отговоря следното: Обичам и се грижа за животни с цената на доста финанси, неудобства и компромиси. Правя го, защото уважавам живота във всичките му форми, а други мразят и себе си. Ти от кои си?



Тема Re: До "фройдиста".нови [re: ssiberia]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано06.03.09 19:51



ЕЕЕЕе баба Фройд е тука, моля! Много пъти съм се замисляла дали им остава време и сили и за собствени нужди, но не задавам подобни въпроси, по много причини. Най-важната не е деликатност, аз не съм деликатна, а просто си мисля, че моето мнение няма значение.
Всички храним бездомните котки колкото можем. Някои повече, други по-малко. Някои сте в движение и можете да направите неща, които аз не мога. Обаче! Разумно е да има равновесие в грижите. Не сте светици. Всичко има граници, иавън които преминава в амииии в нещо друго. Пътят към ада е постлан с добри намерения.
"Правя го, защото уважавам живота във всичките му форми, а други мразят и себе си. Ти от кои си?" Всеки случай баба яга не мрази себе си. Суицидни мисли? Не вярвям някой да има от пишещите в клуба. А ти кога се появяваш? Само за да ухапеш някого и да обясниш на някого че е недостоем да завърже обувките ти. Мисля, че тези, закоито става въпрос могат и сами да се защитят



Тема Re: До "фройдиста".нови [re: ssiberia]  
Автор baba_yaga (непознат )
Публикувано06.03.09 22:41



Към ssiberia: Аз съм от тези, които не мразят себе си и обичат хората. Бих дала последната си стотинка, за да помогна на някой, изпаднал в беда. Под "някой" имам предвид хомо сапиенс. Що се отнася до котките и останалите домашни любимци - нямам нищо против тях, харесвам живинките, но за мен те са на втори план. Най-важни са човеците. Прехласвам се по тях, а не по представителите на фауната, колкото и красиви и беззащитни да са. Уважавам грижите за бездомни маци, но бих посветила времето си (и финансите си) преди всичко на болни и недъгави хора. Въпрос на вкус и висша хуманност.
ssiberia, ти и други тук сигурно сте много готини. Поздравявам жените сред вас по случай 8 март! Не се впрягайте, уважавайте чуждото мнение. Няколко души вече ви го казаха.



Тема Re: До "фройдиста".нови [re: baba_yaga]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано07.03.09 00:14



но бих посветила времето си (и финансите си)

Спира ли те нещо?! Когато ПОСВЕТИШ (в сегашно, реално време!) времето и финансите си на нещо различно от нездраво любопитство и опити да предизвикваш дрязги тогава можеш да си позволяваш това, което правиш в момента

. И то не тук! Името на форума кристално ясно показва смисъла и съдържанието на темите, които се обсъждат. Който има други интереси и приоритети (и очевидно много незаето нито от професия нито от лични и семейни ангажименти еле пък от хуманитарна дейност време) може преспокойно да го губи, където желае заедно с други безделни и безхаберни хорица от неговата черга и сорт. Само недей да ми осираш темата, моля те!
И за да сложа край на лиричните отклонения и заигравки на тема психология ще ти кажа една хубава мисъл на Дарвин - Човек, който си позволява да загуби дори един час от времето си, не е открил колко ценен е живота . Не знам ти колко време си загубила да се отбиваш тук и да си мориш главицата с размишления за нашия живот и приоритети, но аз лично нямам време за губене с такива като теб . Надявам се да разбереш правилно какво искам да ти кажа!



Тема Re: До "фройдиста".нови [re: MechoPuh.]  
Автор baba_yaga (непознат )
Публикувано07.03.09 19:12



В кой сайт и в кой форум ще влизам си е моя работа. Словесната отрова на MechoPuh ще се върне при нея по силата на закона "всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие".
Хайде по-кротко, моля! И по-културно, моля! Разбирам, че за някои въздържаността е по-трудно постижима, но все пак е постижима!
И отново припомням: тук вече няколко души посъветваха да се уважава чуждото мнение.



Тема Re: До "фройдиста".нови [re: baba_yaga]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано07.03.09 20:56



Ако различните регистрации те карат да се чувстваш като "няколко души" горещо ти препоръчвам да се обърнеш към лекар! Чувала съм мнения, че от психология по принцип се интересуват хората, които имат лични проблеми за решаване и съдейки по теб съм склонна да го вярвам!



Тема Re: До "фройдиста".нови [re: MechoPuh.]  
Автор baba_yaga (непознат )
Публикувано08.03.09 18:49



Нямам намерение да се надприказвам с теб. Каквото имах - казах. Не ми се джуркат глупости.
Честит празник на всички жени, включително и на теб, MechoPuh, понеже съм сигурна, че си от нежния пол! Да сте живи, здрави, харесвани и обичани!



Тема Re: До "фройдиста".нови [re: papyy]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано09.03.09 14:51



papyy ти ли си baba_yaga?





Тема Re: До "фройдиста".нови [re: ssiberia]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано11.03.09 23:50



Не им обръщай внимание

. Не си заслужава! Ето малко новини по темата.
В понеделник задомихме Сузи повторно. Страх ме е обаче да не се наложи да я задомяваме и трети път. Вчера писах на хората да проверя как е. Отговорът им меко казано ме шокира. Тя си била съвсем добре (ще илюстрирам и със снимки да видите, че не е лъжа), нооооо ... другите човешки и животински обитатели на дома били в ужас и имали нужда от психотерапевт ... само след няма и два дни съжителство със Сузи. Естествено веднага се обадихме и по телефона силно притеснени от описанието на ситуацията. В крайна сметка по-добре да си я вземем сега отколкото и там да прекара някоя и друга седмица и накрая пак да се озове при нас в търсена на нов дом. По телефона нещата слава Богу не звучаха вече чак толкова отчайващо. Оказа се, че малкия звяр изпоял кабелите, налитал на заека, а и възрастния котарак, за чието другарче бе взета не бил пощаден. Казаха, че не искали да си я дават, харесвали я въпреки ужасния и нрав и искали да опитат да се сработят. Моля се наистина да се получат нещата. Ето я калпазанката. Мен вярно ме е страх за заека ... дано да няма жертви.







И миг покой. Все пак след толкова злодеяния трябва да си почине за малко ... да си възстанови силите и да замисли нови поразии. Представям си и другите обитатели на дома как са си отдъхнали като са видяли гада заспал накрая .



Иска ми се да напомня и за другите 6 котки, които още са в апартамента на бабата и гладуващи - НЕКАСТРИРАНИ. И при нас има 2, които не знаем какво да правим при положение, че никой не проявява интерес да ги осинови, а и временни домове няма за тях. Никой ли не иска да помогне с транспорт, за да можем някак да уредим безплатни кастрации за оставащите 6 котки? Ако не побързаме ще има нови порции малки котенца и никога няма да успеем да приключим с този случай. Да не говорим, че по всяка вероятност съседите на бабата рано или късно ще спомогнат и те да се озоват на улицата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.