Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 16.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема По какво се познава Истинският коткар  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано01.01.09 15:48



120 признака на Истинския коткар

Намерих ги в един сайт и много ми харесаха.
Позволих си да преведа първите 30 признака



1. Когато спи, не мърда. И никога не движи пръстите на краката.
2. Ако върху спящия коткар сложим тежък предмет, той цяла нощ ще се грижи, да не би предметът да падне.
3. Ако докато спи му хвърлим нещо доста тежко, той ще се усмихне и измънка без да се събужда –“Ех, сега ли се разигра. Върви в кухнята – искам да спя”.
4. На сутринта, още преди да е отворил очи, търси чинийките, за да ги напълни. Дори кухнята да не е негова и единствените животни, които има там са хлебарките.
5. Умрялата мишка в чехлите предизвиква умиление, а плъхът – възхищение.
6. Истинският коткар винаги изглежда простуден защото влизайки в стаята, той веднага започва да затваря врати и прозорци.
7. Излизайки от ресторанта, той винаги оставя на масата парче месо – “Не само ние ще се наслаждаваме на хубава храна”
8. Ако към бирата му сервирате чипс и сирене, той цяла вечер би ял само от едното защото знае, че не трябва да се смесва суха храна с натурална.
9. Ако искате да му покажете, че много го ревнувате, “опикайте” му обувките. Другояче, той не би разбрал.
10. Сутрин, чехлите на истинския коткар са далече от леглото. При това на различни страни.
11. Лесно може да определите кой е истински коткар! В каква да е компания, той винаги се вълнува при разговори за котки, дори след като твърдо се е зарекъл никога да не го прави.
12. Лесно се открива истинският коткар по колекциите котки, ключодържатели с котки и картинки с котки на декстопа и GSM.
13. В къщата на истинския коткар винаги има парцал или четка за миене на котешки чинийки.
14. Истинският коткар идвайки си от работа първо храни котките.
15. Истинският коткар никога не изхвърля обвивките от бонбони. Той ги свива на топче и ги хвърля на пода.
16. Истинският коткар знае какви са на вкус котешките гранули.
17. Купувайки си деликатеси, истинският коткар ще купи и за котката. И то първо за котката, повярвайте ми.
18. Дрехите истинският коткар избира по следните критерии А. Към тях не прилепва козина (или лесно се чисти, или на нея трудно се виждат косми) Б. Трудно се пускат бримки.
19. Истинският коткар никога не захлопва вратата с рязко движение. Той я затваря много внимателно и винаги оставя пролука, колкото едно котешко краче.
20. Истинският коткар рядко изкарва до заплата, и повече съжалява за това, че котката няма какво да яде.
21. Всяко растение в дома на истинския коткар е било или разровено, или свалено от прозореца поне един път.
22. Истинският коткар лежи по гръб със свити крака – не винаги при скок котките се приземяват върху корема.
23. Запознавайки се с някого Истинският коткар първо изяснява дали човекът обича котки. Ако – не, Истинският коткар губи интерес.
24. Истинският коткар никога не яде пилешки хрущяли.
25. Истинският коткар винаги знае коя котка рови из котешката тоалетна.
26. Истинският коткар никога не го мързи да прибере храната в хладилника
27. Истинският коткар когато отива на гости купува подарък не за детето на домакините, а за котката им.
28. Истинският коткар играе с чуждо дете, така както той играе с котката
29. Истинският коткар първо купува храна за котката, а с останалите пари за себе си.
30. Истинският коткар никога не оставя чаша вода близо до клавиатурата.



Тема Re: По какво се познава Истинският коткарнови [re: ofika]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано01.01.09 16:36



Чак е обидно да сме толкова предвидими и лесноразпознаваеми!





Тема Re: По какво се познава Истинският коткарнови [re: ofika]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано01.01.09 18:39



Имам допълнение към т. 30, по-скоро т. 30 а.
Истинският коткар никога не оставя вази, пълни с цветя, на средата на масата. Винаги при излизане ги опира на стена или друга подпора, за устойчивост при евентуални гонитби.
Също отделна точка.
В чантата на истинския коткар винаги се търкалят на дъното няколко гранули, а често има забравено увито парче салам или кремвирш.



Тема Re: По какво се познава Истинският коткарнови [re: ofika]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано01.01.09 19:44



И още...

31. Истинският коткар при покупка на ново цвете първо търси информация дали не е отровно за котки
32. Истинският коткар, притежаващ некастриран котарак или ревнива котка, винаги имат плътно затварящ се шкаф за обувки.
33. Истинският коткар винаги знае кой му е по-скъп – съпругът или котката.
34. Истинският коткар знае – Както човек се отнася с животните, така и те се отнасят към него.
35. Той винаги и навсякъде ще проповядва в неговата котешка вяра желаещите и нежелаещите.
36. Истинският коткар е щастлив само тогава когато семейство или човек, никога притежавал котка, вземе от него коте и след година то все още е у тях.
37. Истинският коткар никога не застила леглото ако на него някой или нещо спи.
38. Истинският коткар свято вярва, че най-добрата подправка са котешките косми.
39. Истинският коткар се смята за привилегирован спрямо кучкаря – не трябва всеки ден да се разхожда.
40. Истинският коткар има една голяма мечта – огромна къща, за да има ПОВЕЧЕ... А тогава мисли и за куче – все пак някой трябва да охранява неговия Златен фонд!!!



Тема Re: По какво се познава Истинският коткарнови [re: ofika]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано04.01.09 13:30



Ех, колко вярно е всичко!





Тема Re: По какво се познава Истинският коткарнови [re: ofika]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано04.01.09 17:37



Ако беше погледнала...



поне да не превеждаме едно и също...



Тема Re: По какво се познава Истинският коткарнови [re: ofika]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано05.01.09 09:52



Припомни ми, как моя позната ми се сопна: "Престани да си играеш с кучето ми като с котка!" Става въпрос за дългокосместа немска овчарка на 3 м.





Тема Re: По какво се познава Истинският коткарнови [re: ssiberia]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано05.01.09 10:26



Много вярно наистина. Сега като се змаисля, май и аз си играя с моята племеница на 1г като с коте





Тема Re: По какво се познава Истинският коткарнови [re: Mutzka]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано05.01.09 12:22



И аз така си играя с малки деца, дори май един-два пъти се улавях, че им викам "мацо".





Тема Re: По какво се познава Истинският коткарнови [re: denny]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано05.01.09 13:33



Така е. На мен като бях млада моят мъж ми казваше мацинка, после бях мама Маца, баба Маца. На дъщеря си казвахме Пусинка, внуците бяха Мацончо и Мацуняк. Сега снахата/ жена на внука/ е Муцунка.
Всъщност нещата са обратни. Ние си играем с котките и котенцата като с деца, говорим им като на хора, отнасяме се с тях като с най-близки същества. А нима не са? Котките / домашните любимци изобщо/ не са като хората, не ни изоставят защото са срещнали по-хубав, по-престижен, по-богат, изобщо по-... от нас стопанин, не ни се сърдят или поне малко ако си доведем още едно животинче. Всеки си търси близко същество за което е върхът. За мен, може би и за вас още в ранно детство котката е станала желан спътник, любимец, близко същество.
Ние със сестра ми имахме първия ни котарак Сивчо. Пухкав, прекрасно сив, добър, всеяден, веднага позна легенчето с пясък, малко беше пакостлив на пердетата... Бяхме аз на 5, а Сиси на 4 години и го намерихме в градинката на Свети Георги на Патриарха да се разхожда около паничка с кисело мляко. Харесахме го и го помилвахме, а той тръгна след нас. Не знам защо решихме, че мама ще се съгласи да го имаме и го взехме у дома. Мама си дойде от пазар и като го видя ни се скара, но вече го бяхме милвали, гушкали, той ни беше мъркал и ял от ръцете ни. Беше станал наш завинаги. Сиси каза:" Како сега то е наше завинаги и няма да се разделим с него?" Когато мама каза, че ще го хвърли ние го взехме и по чехли тръгнахме с него на ръце по стълбите. Докато мама се усети бяхме слезли и застанали до кофите. Когато тя дойде ни пита какво правим и казахме, че ние тримата чакаме някой да ни вземе, много сме милички и добри, малко ядем и не правим пакости, но вървим заедно и няма да се разделим. Това е първият спомен и за мен и за нея, а и майка го повтаряше толкова често. Така станахме със сестра ми коткарки и това е до края. Вярно е, че първият въпрос за непознати хора е как се отнасят към котките, дори пациентите си питам не ги ли притеснява служебният котарак. Естествено, моят и нейният мъж избирахме коткари. То не е възможно иначе, кой не обичащ котките човек ще хареса момиче с котка у дома и говореща с умиление за всяка срещната котаранка.

http://forthenature.org/petitions/7#signed



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.