Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 26.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема песъчинки в пикочния мехур  
АвторYoyo (Нерегистриран)
Публикувано24.12.08 00:46



Здравейте имам сериозен проблем и не знам как да постъпя. Котаракът ми - персиец на 5 години беше разгонен и го заведохме на ветринар да му постави инжекция против разгонване. И изведнъж той ми каза че котето ми имало песъчинки в пикочния мехур без да му е правил изследвания или каквото и да било само го опипа.. и каза че било подуто .. според мен пикочния му мехур си е съвсем наред .. а въпросния ветринар е склонен малко да преувеличава и каза че се налага 10 дни да го водя на инжекции за да се оправи. Изчетох много статии на тази тема и според мен котаракът ми няма подобен проблем. Уринира си съвсем нормално .. няколко пъти му се случи да припикае някоя и друга мебел но го е правил и преди. Весел е и си играе постоянно ... няма проблеми с храненето. Никога не му е давана суха храна.. храним го само с качествена храна .. Бихте ли ме посъветвали какво да правя .. да го подложа ли на тези инжекции, но се опасявам че ако не е необходима мога само да му навредя. Утре ще се консултираме и с друг лекар .. защото според мен това е малко пресилена диагноза. Благодаря ви предварително!!!



Тема Re: песъчинки в пикочния мехурнови [re: Yoyo]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано24.12.08 00:58



С каква качествена храна го храните?
Инжекциите са вредни, много вредни.
Мъжките котки не се разгонват.
Идете на лекар, който ще направи изследвания.

Редактирано от bushkata на 24.12.08 00:59.



Тема Re: песъчинки в пикочния мехурнови [re: Yoyo]  
Авторanimalprograms (Нерегистриран)
Публикувано26.12.08 15:03



Действително, както отбеляза преждеговорившия, при котараците сексуалната готовност винаги е налице, но с пикове и спадове.

Съветът ми е да спреш "терапията" при въпросния лекар, независимо дали е срещу "разгонване" или срещу пясъци. И да отидеш при друг лекар да изследва урината (може само да занесеш прясна урина, до 2 часа). Защо:

- В България няма внос на качествени антиандрогенни препарати - проверил съм. Във Великобритания и Сев. Америка най-безопасният масов продукт съдържа субстанцията Delmadinone Acetate и го продават под търговската марка Tardak.

- Дори когато котарак не показва симптомите на "пясъчна болест" - запушване, цистит, кървене - у различните индивиди натрупването и изхвърлянето на кристали е индивидуално. Ако има кристали без разболяване, докторът ще установи вашето PH и ще назначи подходящата лечебна храна - алкална или кисела. Такива внасят Royal Canin и Hills.

Успех!



Тема Re: песъчинки в пикочния мехурнови [re: Yoyo]  
Автор CZ ()
Публикувано29.12.08 11:59



Съвсем скоро минахме по този път, пиши ми на лични.



Тема Re: песъчинки в пикочния мехурнови [re: CZ]  
АвторYoyo (Нерегистриран)
Публикувано31.12.08 17:15



Благодаря ви много за съветите. Чакам да излязат изследванията на урината. А за сега всичко с котарака ми е нормално и се радваме един на друг :) Просто въпросния ветеринар е повече бизнесмен отколкото лекар, което наистина е много жалко.. Бях готова да подложа котето си на 10 излишни инжекции само и само да е добре.. защото просто не бих си простила ако с него се случи нещо по моя вина :( Наистина много ми помогнахте да взема решение... благодаря отново!!! :)



Тема Re: песъчинки в пикочния мехурнови [re: Yoyo]  
Автор ssiberia (непознат )
Публикувано05.01.09 11:00



1.Инжекция против разгонване не се поставя на котарак /мъжка котка/. Така бавно го убивате.
2.Инжекциите са предназначени да се предотврати разгонването на женска котка. За тях инжекциите са също много вредни - рано или късно водят до пиометра.
3.Това го знае всеки ветеринар. Всеки ветеринар би отказал да постави инжекция против разгонване на котарак. Фактът, че вашият ветеринар е поставил такава инжекция, говори че при него нещо не е наред!!! По-добре потърсете друг!
4.След като котаракът маркира, имате два варианта: или да го кастрирате или да го търпите такъв, какъвто е.
5.Важно е да знаете, че котараците са склонни към образуването на кристалчета в уретрата. Някои от факторите са: предразположеност на организма, кастрация /която обикновено е съпътствана с наднормено тегло и "ленивост"/, гранулирана храна /особено от по-нисък клас/, апартаментския начин на живот /т.е., по-ниска физическа активност/ и т.н.
6.Ако котаракът: често и дълго рови в тоалетната, а не пишка или цеди само капки; започне да пишка по малко на нехарактерни места /не говоря за маркиране/; има капчици кръв, изследвайте първо урината и тогава предприемайте лечение. Трябва да знаете какво лекувате, нали?
7.В по-леките форми на заболяването, се правят инжекции за облекчаване болката при пишкане и се минава на хранителен режим с лечебна храна. Периодично се изследва урината.
8.При запушване, се предприема оперативно лечение - уретростомия. Т.е. отрязва се тесния, запушин край на уретрата и се прави нов отвор. При уретростомията котаракът първо се кастрира. Пак - лечебна храна.
9.При запушване, някои доктори опитват катетаризация. Временно решение е, много трудно се приема от животното и твърде се "разбутва" отзад. Мой съвет е, ако се запуши - веднага се съгласи на уретростомия.
10.Щом веднъж се е проявило заболяването, котаракът трябва да се наблюдава цял живот.
11.Не давай лечебна храна без предписание. Вреди на черния дроб.
12.В общи линии това е наученото от моя котарак с уретростомия. От операцията минаха доста години без проблем. Всеки ден го следим дали пишка или не. Е, на няколко пъти имаше фалшива тревога ...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.